מי הכדורסלן הטוב בהיסטוריה?

מי לדעתכם שחקן הכדורסל הטוב בהיסטוריה
מי לדעתכם שחקן הכדורסל הטוב בהיסטוריה?
למרות ששחקן הכדורסל הטוב בהיסטוריה אינו אותו אדם עבור כולם, ויכוח בריא מאפשר לנו להכיר בעבודתם של ספורטאים רבים ברמה גבוהה.

מאז יצירת הכדורסל, (הידוע גם כספורט עם חישוקים), השתתפו ספורטאים רבים בליגות הגדולות. ביניהם, נוכל להעריך ולבחור את שחקן הכדורסל הטוב בהיסטוריה. עם זאת, ייתכן שזו לא משימה קלה!

כדי לעזור לקצר את הרשימה, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להשליך את כל השחקנים שמעולם לא שיחקו ב-NBA. בשל ההבדל בין הכדורסל האירופי לשאר היבשות, זה יהיה מסנן הבחירה הראשון.

לאחר שתהיה לנו רשימה עם מספר משתתפי NBA, חזרה ליצירתה ב-1946, נוכל להתחיל לעבוד על המסנן הבא: בחירת השחקן הטוב ביותר מכל תקופה.

הטוב ביותר בכל תקופה

הרי בכל תקופה יש שחקנים שמתבלטים מהשאר ומצליחים לעשות את שמם בהיסטוריה של הכדורסל. בחלק מהמקרים אין עוררין על השמות, בעוד שבאחרים הדיון עדיין פתוח. עם זאת, הדבר החשוב הוא לזהות ולהכיר את הכשרון של כל אדם, על סמך המסע האישי שלו.

בשנות ה-50 וה-60, ביל ראסל היה שחקן הכדורסל הטוב בהיסטוריה. ואז בשנות ה-60 וה-70, זה היה וויל צ'מברליין. מאוחר יותר, בשנות ה-80 זה היה מג'יק ג'ונסון, ובשנות ה-90, מייקל ג'ורדן. במהלך העשור הראשון של המאה ה-21, קובי בראיינט היה הטוב ביותר; כיום, אנשים אומרים שאנו נמצאים תחת שלטונו של "המלך ג'יימס".

ביל ראסל היה שחקן הכדורסל הטוב בהיסטוריה
בשנות ה-50 וה-60, ביל ראסל היה שחקן הכדורסל הטוב בהיסטוריה.

עובדה מעניינת: מי היו אלופי ה-NBA הראשונים?

עם זה בחשבון, השחקן הטוב בהיסטוריה צריך להיות מתוך ששת השמות האלה. ישנם רבים אחרים שיכולים לתפוס את מקומם: לארי בירד, ישעיה תומס, עבדול-ג'באר, שאק ועוד. עם זאת, עלינו להתחיל את תהליך החיסול איפשהו.

בין ששת הפיינליסטים, איך נבחר את הזוכה? הדבר הקל יהיה לעשות את זה על ידי סטטיסטיקה, אבל מצטט את ראג'ון רונדו: "סטטיסטיקה היא כמו ביקיני. הם מאפשרים לך לראות הרבה, אבל הם מסתירים ממך את הדבר החשוב ביותר!"

זו דעה נכונה למדי בנוגע לנושא הזה, שמעסיק אותנו. סטטיסטיקה חשובה, אבל השחקן הטוב בהיסטוריה צריך להיות יותר מזה.

ארבע העליון

ביל ראסל ווילט צ'מברליין יהיו השחקנים הראשונים שנזרוק. למרות היותו שחקנים נהדרים, הראשון נבחר על כך שזכה ב -11 טבעות. האחרון ביצע הישגים מדהימים , כמו קליעה של 100 נקודות במשחק NBA, שהוא שיא NBA. הוא צוטט כאומר, "אני אהיה מסוגל לשחק, אפילו בגיל 50!"

הפודיום

על ידי כך, יישארו לנו ארבעה מועמדים: קסם ג'ונסון, KB bryant, ירדן ולברון. מכיוון שמג'יק וקובי הם בוודאי שני הלייקרס הטובים בהיסטוריה, אחד מהשניים אמור להיות הבא שיעזוב את הקרב.

למרות שקובי היה שחקן שמסוגל לגרום לאוהדים להתאהב בו, נראה שהיריבות של מג'יק עם לארי בירד והמאבק שלו נגד HIV הופכים אותו ראוי לשלושת הראשונים.

עכשיו, כשיש לנו את שלושת המקומות הראשונים שלנו, אפשר שכולנו נסכים שמג'יק צריך לקחת את מדליית הארד. אז הנה מגיעה ההחלטה הקשה ביותר: במי נבחר? מייקל או לברון?

הגמר

עבור אניני טעם רבים בעולם הספורט בכלל ובכדורסל בפרט, מייקל ג'ורדן היה הספורטאי המודרני הראשון. הוא גם זכה בשלוש טבעות ברציפות לפני שחזר מפרישה כדי לזכות בשלוש נוספות ולהחזיר את התהילה שאיבדה אירופה בזכייה בזהב האולימפי בברצלונה 1992.

נוכל להעריך ולבחור את שחקן הכדורסל הטוב בהיסטוריה
ביניהם, נוכל להעריך ולבחור את שחקן הכדורסל הטוב בהיסטוריה.

לברון מצדו הספיק לשחק שבעה גמרים - שישה מהם ברציפות - מתוכם הפסיד ארבעה. הוא לא הצליח לנצח את בראיינט במיטבו, את שלושת הסלטיקס הגדולים או את פופוביץ' ספרס. המפגש עם דוויין ווייד וקריס בוש, בין היתר, היה בסיסי לזכייה בשתי הטבעות הראשונות שלהם.

אם נאמר זאת כך, נראה ברור מי מהם צריך לקבל את הפרס לשחקן הכדורסל הטוב בהיסטוריה. עם זאת, אסור לשכוח שלברון תמיד נאלץ לחיות בצילו של ירדן, בהשוואה אליו מאז הגעתו לליגה; משהו שלא קל להתמודד איתו, ואף פעם לא התפאר בו.

למרות הכל, השחקן הטוב בהיסטוריה הוא לא אחר מאשר מייקל ג'ורדן הגדול.

זה לא רק שש הטבעות שלו - וכמה שיותר גמר MVP - החזרה שלו לעונת שיא, שלושה תארי MVP, מדליית הזהב שלו בברצלונה... ג'ורדן חולל מהפכה בכדורסל ולקח אותו לרמה נוספת.

בלעדיו, ייתכן שגם בראיינט וגם לברון לא היו קיימים, שלא לדבר על כך שכל כך הרבה אנשים התאהבו בכדורסל בגללו.

הדירוג

  • ביל ראסל
  • וויל צ'מברליין
  • מג'יק ג'ונסון
  • קובי בריאנט
  • לברון ג'יימס
  • מייקל ג'ורדן

כמובן, ייתכן שהדירוג הזה יהיה שונה עבור כל אדם, הן לפי הסדר והן בשמות השחקנים. מי לדעתכם שחקן הכדורסל הטוב בהיסטוריה?