שישה סימנים המעידים על מחסור בחלבון

מחסור בחלבון עשוי להתגלות באמצעות מספר סימנים
עם זאת, בהתעלם ממטרות הספורט או אורח החיים היומיומי שלך, מחסור בחלבון עשוי להתגלות באמצעות מספר סימנים.
אם יש לך אחד מהתסמינים האלה, סביר להניח שאתה צריך לצרוך יותר חלבון. במאמר זה, נספר לכם על היסודות של חשיבותם.

מחסור בחלבון עשוי להשפיע עליך מבלי שאתה יודע זאת. במאמר זה נסביר את הסימנים שעליכם להיות מודעים אליהם כדי לצרוך יותר ממרכיב תזונתי זה בתזונה שלכם. המשך לקרוא כדי לגלות עוד על זה!

חלבונים הם מקרומולקולות שנוצרות על ידי שרשראות של חומצות אמינו. הם קיימים במזונות ממקור מן החי ובמזונות מסוימים ממקור צמחי. כמו כן, הם נחוצים לחלוטין לגופנו מכיוון שהם מתערבים בתהליכים תזונתיים, בצמיחה ובפיתוח גוף.

צריכת חלבון כדי למנוע מחסור בחלבון

בן אדם צריך לצרוך 15 אחוז מהחלבונים מדי יום. עם זאת, אחוז זה עשוי להשתנות בהתאם למשקל, לגובה ולאורח החיים של האדם. למשל, ספורטאי שרוצה להגדיל את מסת השריר שלו חייב לצרוך כמות קצת יותר גדולה.

עם זאת, בהתעלם ממטרות הספורט או אורח החיים היומיומי שלך, מחסור בחלבון עשוי להתגלות באמצעות מספר סימנים. חשוב לדעת מה הם כיוון שאולי אינך מודע לכך שאתה צריך לצרוך יותר חלבון.

1. נפיחות: סימן למחסור בחלבון

בצקת או נפיחות מתרחשת כאשר כמות חריגה של נוזלים מצטברת ברקמה שנמצאת מעבר למערכת הדם. הסיבה היא שחלבונים שזורמים בדם במיוחד אלבומין, שהוא החלבון העיקרי בדם שלנו ועוזר למנוע אצירת נוזלים. לכן המחסור בחלבון זה מעורר בצקת בקלות.

מצד שני, ישנן סיבות רבות אחרות לבצקת. אם אתה סובל מבצקת נוח לפנות לרופא ולקבל טיפול מקצועי.

2. בעיות עור, שיער וציפורניים

שבריריות ונשירת שיער, ציפורניים חלשות ועור יבש הם סימנים לרמות חלבון נמוכות. הסיבה היא שהם עשויים מחלבונים כמו אלסטין, קולגן וקראטין. אם אתם סובלים מבעיות אלו כנראה תזדקקו לחומרים המזינים הללו כדי לחזק את האזורים הללו.

3. שינויים במצב הרוח

זה אולי נשמע קצת מוזר, אבל האמת היא שהמחסור בחלבונים עשוי לשנות את יציבות מצב הרוח שלך. המוח משתמש בכימיקלים הידועים בתור נוירוטרנסמיטורים כדי להעביר מידע בין תאים. רוב אלו הן חומצות אמינו הנרכשות דרך חלבונים.

מחסור בחלבון משפיע על הביצועים שלך בחיי היומיום שלך
כמו כן, מחסור בחלבון משפיע על הביצועים שלך בחיי היומיום שלך, כמו גם בספורט.

בדרך זו, היעדר חומר תזונתי זה בתזונה שלך מרמז על ייצור מופחת של הנוירוטרנסמיטורים הללו. בתורו, זה משנה את הדרך שבה המוח פועל כרגיל.

4. מחסור בחלבון גורם לעייפות וחולשה

אולי צריכה מופחתת של חלבונים לא תגרום לך להרגיש עייפות מיד. עם זאת, בטווח הארוך, אנשים שאינם צורכים מספיק חלבונים נוטים להרגיש חלשים ועייפים.

חוץ מזה, חלבונים הם מרכיב חיוני בדם, במיוחד בהמוגלובין, הקיים בתאים אדומים ונושא חמצן בכל הגוף. לכן, רמות חמצן נמוכות מייצרות חולשה.

5. רעב

רעב מתמיד, גם לאחר אכילה הוא סימן לתזונה עתירת פחמימות וסוכרים, ודלה בחלבונים. חלבונים מזינים אותנו, לכן, מומלץ לכלול אותם בתזונה שלנו כדי להרגיש יותר מרוצים. אתה גם תעמוד בכל הדרישות התזונתיות שלך.

6. לוקח לך יותר זמן להחלים

אנשים שיש להם מחסור בחלבון עשויים להבחין כיצד פציעות כגון שריטות או חתכים לוקחות זמן רב יותר להחלים. זה נכון גם לגבי סוגים אחרים של פציעות כמו נקעים או פציעות ספורט.

זאת בשל העובדה שבתהליך קרישת הדם, רכיבי תזונה חלבוניים חיוניים להתרחשות התהליך. במקרה של צלקות צריך להיווצר קרום שדורש רמה טובה של קולגן, זה מתקבל דרך חלבונים.

לסיכום, חלבונים חיוניים לשמירה על פעילות גופך כהלכה. כמו כן, מחסור בחלבון משפיע על הביצועים שלך בחיי היומיום שלך, כמו גם בספורט. מומלץ לזכור את הסימנים הללו ולהעריך כמה חלבונים אתם צורכים.

זה לא אומר שאתה צריך לצרוך חלבונים בכמויות עצומות כי נטילת אותם יתר על המידה עלולה גם להזיק. עם זאת, זה אומר שהם צריכים להיות נוכחים באופן משמעותי בתזונה שלך.

מעבר לחלבונים, עליך להקפיד על תזונה מאוזנת ובריאה. זה צריך לכלול קטניות, בשר לבן ואדום, פירות, ירקות ודגנים בין היתר. כך תוכלו למנוע מחלות, להיות בעל גוף בריא ולהיות מוכנים להתמודד עם כל משימה. אל תחסל חלבונים, הם באמת חשובים!

פופולריים