מאפיינים של סוגים שונים של מגרשי טניס

הפדרציה הבינלאומית לטניס מאשרת רשמית שלושה סוגים של מגרשי טניס לספורט
נכון לעכשיו, הפדרציה הבינלאומית לטניס מאשרת רשמית שלושה סוגים של מגרשי טניס לספורט.
מגרשי הטניס מתחלקים לשלושה סוגים: מהיר, בינוני ואיטי. לכל אחד מהם יש משטח שמיוצר מחומרים שונים.

נכון לעכשיו, הפדרציה הבינלאומית לטניס מאשרת רשמית שלושה סוגים של מגרשי טניס לספורט. במאמר זה תלמדו אילו סוגי משטחי מגרש יש למשחק טניס ליחידים וגם לזוגות.

מידות ומאפיינים של מגרשי טניס

מלבד סוגי החומרים המשמשים למשטחי מגרש טניס, ישנן מידות ספציפיות שכולן חייבות לעמוד בהן. מגרשי הטניס הם בדיוק באורך 23,77 מטר ורוחב 8,23 מטר ליחידים, או 10,97 מטר רוחב לזוגות.

לכל מגרש טניס חייב להיות שטח נוסף בחוץ: 6.4 מטר מאחור ו-3.65 מטר בצד. הרשת באמצע המגרש חייבת להיות בגובה של 0.91 מטר בדיוק.

מגרשי טניס מתחלקים לשני חלקים שווים, אחד לכל שחקן או קבוצת שחקנים. מכל צד יש ריבועי הגשה (רוחב 4.11 מטר ואורך 5.49 מטר) ושני מגזרים מלבניים שמצפים את הרשת באורך 6.4 מטר.

שלושת סוגי מגרשי הטניס

לפני שנים רבות, גורמים רשמיים התירו חמישה סוגים שונים של משטחים, אך הם החליטו לאסור שטיחים, ומשטחי עץ אינם משמשים יותר (שני אלה היו למשחקים פנימיים). נכון לעכשיו, הם מאפשרים שלושה סוגים שונים של משטחים, וכולם מיועדים לחוץ.

1. מגרש דשא

מגרש הדשא הוא סוג המשטח המשמש למשחקים המהירים ביותר. הידוע ביותר הוא ווימבלדון, באנגליה. הסוגים האחרים הם האלי, שטוטגרט, ניופורט ואנטליה. לא הרבה מקומות משתמשים בו לטורנירים מכיוון שהוא יקר לתחזוקה ולהתקנה.

מגרשי דשא זקוקים למערכת השקיה וניקוז מיוחדת כדי למנוע הצפה; הם גם צריכים סוג של דשא שמתאים לאקלים. יש להסיר אותו ולשתול מחדש מדי פעם גם כן.

המאפיין העיקרי של סוג מגרש זה הוא שהקפיצה של הכדור היא לא סדירה, נמוכה ומהירה. זה יכול לשנות גובה וכיוון ללא אזהרה.

כמה מאגדות ווימבלדון הצליחו לנהל משא ומתן על ההקפצות הקשות האלה כמו מרטינה נברטילובה, רוג'ר פדרר, ביורן בורג, בילי ג'ין קינג, סרינה וויליאמס ורוד לאבר.

2. הארדקורט

שלושת סוגי מגרשי הטניס
שלושת סוגי מגרשי הטניס.

מגרשי טניס Hardcourt עשויים מלט, אספלט או פלסטיק, והם מאפשרים מהירויות חצי מהירות (פחות ממגרשי דשא). השחקנים שיש להם את היתרונות הגדולים ביותר מסוג משטח זה הם אלה שיש להם הגשות חזקות וחזקות.

גם בארה"ב הפתוחה וגם האוסטרליה הפתוחה משתמשים בסוג זה של מגרש אקרילי וסינטטי, בהתאמה). על מנת להפוך את סוגי המגרש האלה הם משתמשים בחול; צפיפות החומר קובעת את מהירות ההקפצה.

כמה אגדות טניס שהצטיינו בלנצח את האתגרים של סוג זה של מגרש הן מרגרט קורט, מרטינה נברטילובה, רפאל נדאל, ג'יימי מארי, נובאק ג'וקוביץ', רוד לאבר, רוי אמרסון, פיט סמפראס ורוג'ר פדרר.

3. מגרש חימר

מגרשי חימר, הידועים גם כאבק לבנים, הם האיטיים והפופולריים ביותר. זה צבע אדום אופייני, ורולנד גארוס בחר את המשטח הזה עבור שחקני הגראנד סלאם. סוג זה של משחק הוא בדרך כלל הגנתי מכיוון שהשחקנים "מחליקים" על החימר ונוטים להישאר על הקו האחורי.

השחקן המצליח ביותר בטורניר הצרפתי הזה היה השחקן הבלגי ג'סטין הנין, עם ארבעה תארים. אצל הגברים, הספרדי רפאל נדאל השיג לא פחות מ-12 תארים.

טניסאים נוספים שנהנו בעבר לשחק במגרשים מסוג זה הם רוי אמרסון האוסטרלי, השחקנית הצרפתייה סוזן לנגלן, כריס אוורט האירופאי וסטפי גראף הגרמנייה.

החידוש בכל הנוגע לצבעים הציג את עצמו במאסטרים של מדריד בשנת 2012: חימר כחול. יותר חשוב מהצבע, גורמים רשמיים הגיעו למסקנה שהקפצת הכדור לא נפגעה. באירופה, אתה יכול למצוא מגרשי חימר ירוקים, וצ'רלסטון הוא אחד הטורנירים שמשתמשים בו.

ברוב המקרים, שחקני טניס מתחילים במגרשי חימר, לאחר מכן מנסים מגרשי סינטטי, ולבסוף מגיעים למגרש דשא. עם זאת, חלקם מתמחים מלכתחילה בסוג מיוחד של בית משפט.

פופולריים