ריצה יומית: שמונה דרכים נהדרות שבה היא משפרת את הבריאות הכללית שלך

מאמר זה יעזור לך ללמוד על היתרונות הבריאותיים של ריצה יומיומית
אם אתה בקבוצה האחרונה, מאמר זה יעזור לך ללמוד על היתרונות הבריאותיים של ריצה יומיומית.

אין עוררין על כך: ריצה יומיומית פופולרית יותר מתמיד. בתחילת מזג האוויר האביבי, תראו רצים מנוסים וטירונים כאחד, יוצאים לרחובות. אם אתה בקבוצה האחרונה, מאמר זה יעזור לך ללמוד על היתרונות הבריאותיים של ריצה יומיומית.

היתרונות הבריאותיים של ריצה יומיומית

באופן אידיאלי, תוכל ליהנות מצורת פעילות גופנית זו מדי יום. אם זה לא אפשרי, יש לשאוף לפחות לשלושה מפגשים שבועיים. ככל שאתה רץ יותר, יש יותר יתרונות. אלו הם רק חלק מהיתרונות הבריאותיים של ריצה יומיומית:

1. תפקוד מוחי טוב יותר

כדי להתחיל, הבה נסתכל על אחד היתרונות הלא-פיזיים של ריצה. צורת פעילות גופנית זו יכולה להגדיל את מספר המיטוכונדריות במוח. מיטוכונדריה נחוצות לתפקוד התא. כתוצאה מכך, ריצה תהפוך אותך ליעיל יותר בתחומים אחרים.

לדוגמה, אנו ממליצים על כמה דקות של פעילות גופנית בחוץ לפני קבלת החלטה אישית או הקשורה לעבודה. תשים לב שהיכולת שלך לנתח מצבים תשתפר!

2. שיפור בריאות הלב וכלי הדם שלך

ריצה כל יום (או מספר פעמים בשבוע) תאפשר לכם ליהנות מבריאות קרדיווסקולרית מצוינת. תוך כדי ריצה, הלב צריך לשאוב יותר דם, בעוד שהריאות צריכות לצרוך חמצן רב ככל האפשר. בסופו של דבר תקבל יותר סיבולת לכל סוג של פעילות.

3. מניעת סרטן

על פי כמה מחקרים, יתרון נוסף הוא שיעור סרטן נמוך יותר. זה נכון במיוחד מבחינת הריאות, המעי הגס, הערמונית והשדיים. הסיבה לכך היא שפעילות גופנית מקדמת התפתחות של תאים שפירים חדשים ומונעת מהגוף לייצר תאים ממאירים.

בינתיים, הוכח שחולי סרטן שרצים או ריצה בחוץ נוטים יותר לשרוד ולהחלים. הטיפולים יעילים יותר באנשים העוסקים באופן קבוע בפעילות גופנית או בפעילות גופנית.

4. חיזוק מפרקים

היתרונות הבריאותיים של ריצה יומיומית
היתרונות הבריאותיים של ריצה יומיומית.

פעם האמינו שריצה - בין יתר התרגילים - מזיקה לסובלים מדלקת פרקים או מחלות מפרקים. עם זאת, כיום, התברר כי דיסציפלינה זו מציעה יתרונות רבים הקשורים. אלה כוללים חיזוק המפרקים, ומניעת דלקות ואי נוחות.

5. הפחתת הסיכון לאוסטאופורוזיס

מחלה זו פוגעת בעצמות ופוגעת במיליוני אנשים ברחבי העולם. נשים ואנשים מעל גיל 45 רגישים במיוחד. למרות שאוסטאופורוזיס קשורה לצריכת סידן עם הגיל, פעילות גופנית יכולה לעזור להקל על הבעיה.

ריצה היא אופציה מצוינת להגברת צפיפות המינרלים בעצמות, במיוחד ברגליים ובירכיים, שניהם מרכיבי מפתח במקצוע.

6. שריפת קלוריות

כדאי להזכיר גם את אחד היתרונות הבריאותיים העיקריים של ריצה יומיומית: ירידה במשקל. פעילות זו שורפת הרבה קלוריות, אשר ממלאות תפקיד דומה לדלק ברכב.

בעוד שכולם שורפים קלוריות בקצב שונה, ההערכה היא שמי ששוקל מאה עשרים ואחד קילוגרם יכול לשרוף אחת עשרה קלוריות בדקה, בריצה במהירות מתונה.

7. עלייה ברמות האנרגיה

האם לאחרונה הרגשת עייף מכדי לעשות את העבודה שלך? האם אתה נמנע מלתכנן תוכניות לסוף השבוע מעבר לשינה? אם כן, אנו מציעים לרוץ. צורת פעילות גופנית זו תעלה בהדרגה את רמות האנרגיה שלך ותפחית כל עייפות שהטרידה אותך.

8. בריאות עור טובה יותר

יתרון בריאותי נוסף בריצה כל יום: העור שלך ייראה נהדר לאחר אימון גופני. אנו ממליצים להשתמש בקרם הגנה עם SPF גבוה ובמשקפי שמש כדי למנוע אדמומיות או הזדקנות מוקדמת של הדרמיס.

כך תיהנו מעור רענן וצעיר יותר מבלי להזדקק לטיפולים יקרים ולקרמים.

פופולריים