ההבדלים בין אימון פונקציונלי לקרוספיט

היכרות עם ההבדלים בין אימון כושר פונקציונלי לקרוספיט יכולה לעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה בעת בחירת סוג
היכרות עם ההבדלים בין אימון כושר פונקציונלי לקרוספיט יכולה לעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה בעת בחירת סוג האימון שלך.
היכרות עם ההבדלים בין אימון כושר פונקציונלי לקרוספיט יכולה לעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה בעת בחירת סוג האימון שלך. מה כדאי לדעת?

אולי שמעתם על אימוני כושר פונקציונליים וקרוספיט? יש האומרים שהם אותו דבר, בעוד שאחרים מתעקשים שהשניים שונים לחלוטין. איזו משתי הדעות קרובה יותר לאמת?

שתי שיטות האימון הללו קשורות למעשה קרוב יותר ממה שאתה עשוי לחשוב. זה נובע מהעובדה ששתי שיטות האימון מבוססות על עבודה על הגוף בכללותו, ולא על חלוקתו לקטעים לעבודה בנפרד, כמו באימונים מסורתיים בחדר כושר.

כדי להכיר יותר את ההבדלים בין שתי השיטות הללו, אנו מזמינים אותך להמשיך לקרוא. להלן, נראה לך מה כוללת כל שיטה ומהם ההבדלים העיקריים.

מהו אימון כושר פונקציונלי?

אימון פונקציונלי מבוסס על שיפור היכולות הגופניות על ידי חיקוי מאמצים יומיומיים רגילים. זה לא מבוסס על קבוצת שרירים ספציפית, אלא על פיזור הרחב ביותר האפשרי. זה כרוך גם בחיזוק המפרקים והגידים, שיחד עם השרירים יוצרים את כל מערכת השרירים והשלד.

מהו אימון כושר פונקציונלי
מהו אימון כושר פונקציונלי?

עבודה על כל התחומים הללו בבת אחת תורמת לשיפור הכושר של כל הגוף. הרעיון הוא לאמן את הגוף לפעילויות המתבצעות בחיי היומיום ולעזור להימנע מפציעות.

אימוני כושר פונקציונליים התחילו כאופציה לעזור לשקם אנשים שנפצעו, בין אם בגלל ספורט או תאונה. עם זאת, עם הזמן זה גם התפתח לשיטת אימון מקובלת, כמו גם דרך להשתפר בספורט מסוים או סתם עם כושר כללי בחיי היומיום.

כל אחד יכול לעשות אימון פונקציונלי. כמובן שעוצמת התרגילים תהיה תלויה ברמת הכושר אליה תרצו להגיע.

מה זה קרוספיט?

מצד שני, תמצאו את קרוספיט. זוהי שיטת אימון שנוצרה במקור כדי לחזק את אנשי הכוחות המזוינים של אירופה, כמו כבאים ומשטרה. לכן זה הרבה יותר תובעני פיזית מאשר סוגים רבים אחרים של אימונים.

CrossFit הוא משטר כושר ממותג שנוצר על ידי גרג גלסמן. כל מי שרוצה ללמד את שיטת האימון הזו צריך להיות בעל רישיון ולהתאמן מתוך 'קופסה', או חדר כושר קרוספיט מיוחד.

רבים מתרגילי הקרוספיט מבוססים על אימון פונקציונלי, תוך התחשבות בעובדה שאלו נועדו להפעיל חלקים גדולים מהגוף בבת אחת. עם זאת, עוצמת התרגילים הרבה יותר גדולה. קרוספיט כולל גם היבטים של משטרי אימון אחרים כגון הרמת משקולות ואימונים מסורתיים בחדר כושר.

מותג ספורט זה מובחן כשיטת אימון ואף יש לו תחרויות משלו. חוץ מזה, מבחינה טכנית זה לא נחשב לספורט.

הבדלים בין אימון פונקציונלי לקרוספיט

ובכן, ראינו כמה מהדמיון. כעת בואו נראה בבירור את ההבדלים הקיימים בין שתי שיטות האימון הללו. בהתבסס על האמור לעיל, נראה לכם את ההבדלים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בבואכם לבחור דיסציפלינה כזו או אחרת.

  • קרוספיט מבוסס על אימון פונקציונלי אך יש בו תרגילים בעצימות הרבה יותר גדולה.
  • אימון פונקציונלי יכול לכלול רמות שונות של אינטנסיביות.
  • שגרות קרוספיט כוללות הרמת משקולות ואימונים בחדר כושר.
  • שיקום פציעות היה אחד הרעיונות המרכזיים כאשר פותחו לראשונה אימון פונקציונלי.
  • בקרוספיט, יכולות פיזיות וגילו של אדם יכולים להיות גורם מגביל; לא כולם יכולים לעשות את זה.
  • אימון כושר פונקציונלי אינו מפלה. גיל או יכולות פיזיות אינם מגבלה, מכיוון שניתן לשנות את העוצמה והמשקל.
  • קרוספיט מתמקדת בשיפור אישי והתקדמות.
  • שיפור הכושר לענף ספורט כלשהו או למאמץ בחיי היומיום הוא המטרה העיקרית של אימון פונקציונלי.

יתרונות וחסרונות של אימון פונקציונלי וקרוספיט

כפי שראינו, ישנם מספר הבדלים מרכזיים בין שתי שיטות האימון הללו. לכל אחד יש גם יתרונות וחסרונות מסוימים. זה הכרחי להכיר את אלה גם כאשר אתה בוחן עם איזה מהם ללכת.

אימון פונקציונלי

אולי שמעתם על אימוני כושר פונקציונליים וקרוספיט
אולי שמעתם על אימוני כושר פונקציונליים וקרוספיט?

זה תורם לשיפור הטכניקה בכל הקשור לפעילות גופנית, מניעת פציעות ועוזר במאמץ גופני בחיי היומיום. למשל, הרמת קופסאות, הזזת חפצים כבדים... כמו כן, המצב הגופני שלך ישתפר בהדרגה ככל שתתקדם.

למרות היתרונות הללו, אם אתם מחפשים משטר אימונים שידגיש בניית שרירים לאורך זמן קצר, אימון פונקציונלי לא ייתן לכם את מה שאתם צריכים.

קרוספיט

מכיוון שמדובר בשיטת אימון מושכת את העין, בפרופיל גבוה, זה יכול לעזור במוטיבציה של המשתתפים בה. זה גם מטפח שיפור אישי מהיר של היכולות הפיזיות.

האם יש חסרון בקרוספיט? ובכן, למי שלא רגיל לרמות כושר גבוהות במיוחד ועצימות פעילות גופנית יש סבירות גבוהה יותר לפצוע את עצמו. וכמובן, כפי שציינו למעלה, זה לא מתאים לכל הגילאים ולכל רמות הכושר.

איזה מהם תבחרו?

לא משנה באיזו שיטת אימון תחליט, תמיד יש צורך לבצע מחקר מעמיק במגוון מקורות מידע שונים. עזרה מאיש מקצוע בתחומי הבריאות והכושר גם תועיל. כשאתה מחליט על אופציה, אל תתאפק; עקביות תעזור לך להשיג את המטרות שלך!

פופולריים