אילו סוגי טיקים עצבניים קיימים?

היום אנחנו רוצים לדבר על כמה מהטיקים העצבים הנפוצים ביותר כדי שתוכל לזהות אותם
היום אנחנו רוצים לדבר על כמה מהטיקים העצבים הנפוצים ביותר כדי שתוכל לזהות אותם.
טיקים עצבניים יכולים להיראות משעשעים בהתחלה, אבל הם עשויים גם להפוך לנושא שמפריע לחיי היומיום. למד על הסוגים השונים של טיקים עצבניים שקיימים.

טיקים עצבניים הם מחלה שכיחה שיכולה להשפיע על כל אחד. אצל ספורטאים, טיקים עצבניים נוטים יותר להופיע כאשר השרירים שלהם מתכווצים. היום אנחנו רוצים לדבר על כמה מהטיקים העצבים הנפוצים ביותר כדי שתוכל לזהות אותם.

מהם טיקים עצבניים?

טיק עצבני הוא התכווצות בלתי רצונית של שריר או קבוצת שרירים. הם בדרך כלל קצרים, אך פתאומיים וחוזרים על עצמם. למרות שהם בדרך כלל שכיחים יותר במהלך הילדות, טיקים עצבניים יכולים להשפיע על מבוגרים רבים.

ישנם סוגים רבים של טיקים שלעיתים נעלמים עם הזמן וכאלה שניתן לשלוט בהם בריכוז.

סוגי טיקים עצבניים

ישנם שני סוגים של טיקים עצבניים, כגון מוטורי וקולי. בתוך שתי הקבוצות יש טיקים פשוטים ומורכבים. בוא נראה על מה הם עוסקים.

טיקים מוטוריים

בתוך סוג זה של טיק עצבני, אתה מוצא את הטיק הזמני שישפיע על האדם רק לפרק זמן מסוים, לפני שהוא ייעלם. על מנת להיות מוכר, עליו לחזור על עצמו במשך חודש אחד לפחות אך פחות משנים עשר חודשים.

אפשר לקרוא לזה טיק עצבני מוטורי פשוט. בדרך כלל, זו קריצת עין, תנועות ראש או משיכת כתפיים. דרך פשוטה לזהות סוג זה של טיקים היא שבדרך כלל, הם משפיעים על החלק העליון של הגוף, הראש, הצוואר או הכתפיים.

בין הטיקים המוטוריים ישנו גם הטיק המורכב שיכול להשפיע על כל הגוף. הוא מגיב בתנועות פתאומיות, לא רצוניות, שלעתים קרובות יביכו ויגרמו לאדם להרגיש מביך. תנועות אלו יכולות להיות כל דבר, מקפיצה, רקיעה ברגליים או אפילו הסתובבות.

טיקים ווקאליים פשוטים

ישנם שני סוגים של טיקים עצבניים
ישנם שני סוגים של טיקים עצבניים, כגון מוטורי וקולי.

טיקים ווקאליים פשוטים משפיעים בדרך כלל על אזורים ווקאליים המפיקים צלילים לא רצוניים כגון כחכחת גרון, נהמות ונחרות בין היתר. קשה לשלוט בהם ובדרך כלל נעלמים תוך שנה.

עם זאת, אתה צריך לזכור כי טיקים עצבניים בדרך כלל משפיעים על ילדים. זה אומר שיש להם סיכוי טוב יותר להיעלם עם הצמיחה. מצד שני, אצל מבוגרים קשה יותר להשיג זאת.

עם זאת, טיקים ווקאליים פשוטים הם מהטיקים הקלים ביותר לשליטה בריכוז מסוים, אם כי רק במידה מסוימת. עם זאת, ישנם טיפולים והם אכן עובדים.

בין הטיקים הקוליים קיים סוג מורכב שבו מילה חוזרת על עצמה. זה עשוי לכלול חזרה על מילה מסוימת או אפילו מילים מגונות. אלו הם מהסוגים הקשים ביותר של טיקים עצבניים לטיפול.

תסמונת טורט

תסמונת טורט מוסברת בקלות כשילוב של שני הטיקים הנפוצים ביותר: ווקאלי ומוטורי. עם זאת, היא נחשבת להפרעה נוירולוגית מורכבת שבה משתלבים מספר סוגים שונים של טיקים עצבניים.

לא ידוע כמה אנשים סובלים מתסמונת טורט, עם זאת, זו הפחות שכיחה וזו שפחות אנשים סובלים ממנה. ככל שהטיקים או הטיקים מתרחשים זמן רב יותר, (בתסמונת טורט אתה עשוי לראות כמה בו-זמנית), המחלה הופכת לרצינית יותר והסיכויים להצלחת טיפול קטנים יותר.

זו הסיבה שחשוב לפנות לטיפול בהתוויה המוקדמת ביותר.

כעת, סביר מאוד שתזהה בקלות אם יש לך טיק עצבני. זכרו, המהירות בה אתם פונים לטיפול תשחק תפקיד מרכזי בהחלמה.