התאחדות האתלטיקה הספרדית: כל מה שאתה צריך לדעת

RFEA אחראית בעיקר על ניהול וארגון של תחרויות ואירועי אתלטיקה רשמיים ברמה הלאומית
יתר על כן, RFEA אחראית בעיקר על ניהול וארגון של תחרויות ואירועי אתלטיקה רשמיים ברמה הלאומית.
התאחדות האתלטיקה הספרדית היא הגורם הרגולטורי האחראי על תחרויות בינלאומיות ולאומיות. נספר לכם יותר על ארגון זה במאמר הבא.

פדרציית האתלטיקה הספרדית המלכותית (RFEA) היא הארגון הגבוה ביותר לוויסות וקידום כל צורות האתלטיקה בספרד. נכון לעכשיו, היא מניחה באופן בלעדי את הייצוג של המדינה בפני איגוד האתלטיקה האירופי (AEA) ואיגוד האתלטיקה הבינלאומי (IAAF).

נוסדה בשנת 1918 ובסיסה בויאדוליד, היא מייצגת את הפדרציה הספרדית השלישית עם המספר הגבוה ביותר של ניצחונות אולימפיים. מאז ההשתתפות הראשונה של ספורטאים ספרדים במשחקים האולימפיים באנטוורפן 1920, הם זכו ב-14 מדליות.

למרות כל ההישגים והדמויות ההיסטוריות שלו, ה-RFEA מצא את עצמו באמצע שערורייה בינלאומית. באמצע 2019, המאמן מיגל אנגל מילאן הואשם בהתעללות מינית והפדרציה נחשבה כאזרח בת אחריות.

תפקידים של התאחדות האתלטיקה הספרדית

תפקידים של התאחדות האתלטיקה הספרדית
תפקידים של התאחדות האתלטיקה הספרדית.

תפקידו העיקרי הוא להבטיח שהתקנות הנוכחיות יהיו שקופות ויעילות כדי לענות על הצרכים הספציפיים של כל דיסציפלינה. בנוסף להבטחת עמידה בסטנדרטים הספורטיביים, הטכניים והאתיים, היא גם מקדמת את השינויים הדרושים כדי לעדכן אותו. במיוחד אם ניקח בחשבון את ההתקדמות המואצת של הטכנולוגיה בזמנים הנוכחיים.

יתר על כן, RFEA אחראית בעיקר על ניהול וארגון של תחרויות ואירועי אתלטיקה רשמיים ברמה הלאומית. דוגמה לכך היא אליפות ספרד. היא גם אחראית על בחירת הספורטאים שייצגו את הנבחרת הלאומית באירועים בינלאומיים; דוגמה לאירועים אלו היא המשחקים האולימפיים.

ה-RFEA גם מארגן מספר יוזמות לקידום תרגול האתלטיקה ברחבי הטריטוריה הלאומית. הם עושים זאת בשיתוף עם פדרציות אזוריות. נכון לעכשיו, ה- RFEA כולל 19 פדרציות אתלטיות אוטונומיות. לכולם יש נשיא משלהם שמייצג אותם באסיפות כלליות.

כדי למלא את כל תפקידיה, לישות ספורט פרטית זו יש את הסמכות לפי ייעודה למלא תפקידים מינהליים ציבוריים שונים .

איך ולמה להתאחד להתאחדות אתלטיקה?

על פי הדו"ח האחרון של מועצת הספורט העליונה (CSD), מספר הפדרציות בספרד גדל משנה לשנה. במהלך 2018 לבדה, הרישיונות הפדרליים עלו בכמעט 3 אחוזים בהשוואה לשנת 2017. במקרה של אתלטיקה, הרישיונות הפדרליים גדלו ביותר מ-30 אחוז בארבע השנים האחרונות.

מה הפירוש של פדרציה בתשחץ?

היא מייצגת את הפדרציה הספרדית השלישית עם המספר הגבוה ביותר של ניצחונות אולימפיים
נוסדה בשנת 1918 ובסיסה בויאדוליד, היא מייצגת את הפדרציה הספרדית השלישית עם המספר הגבוה ביותר של ניצחונות אולימפיים.

כשמדברים על התאחדות בענף ספורט, הכוונה היא להשתייכות להתאחדות ספורט אוטונומית. כאשר מחליט להתאגד, ספורטאי מקבל רישיון פדרטיבי; זהו מסמך שמאשר שהם חלק מהפדרציה האוטונומית. כתוצאה מכך, הפדרציה הלאומית המקבילה חייבת להכיר גם במסמך זה.

מצד שני, כאשר ספורטאי מתרגל אופנה אחת או יותר מבלי להשתייך לפדרציה, ארגונים אלה אינם תומכים במאמצים ובהישגים שלהם. לכן, הם לא נחשבים בעת הרשמה לפעילות פדרטיבית או תחרות רשמית כלשהי.

היתרונות של איחוד לאיגוד האתלטיקה הספרדי

השתייכות להתאחדות האתלטיקה מרמזת על השקעה כלכלית בתמורה ליתרונות מסוימים. לכן, חשוב שכל ספורטאי יעריך את היקפו וצרכיו היטב לפני הגשת בקשה לרישיון פדרלי. אלו הם כמה מהיתרונות העיקריים:

  • קבל תמיכה של גורם רשמי וסיוע מיוחד במקרה של תאונות או מקרי חירום.
  • בקש ייעוץ מיוחד לגבי תמריצים לעסוק בספורט בשיטת אחת או יותר.
  • השתתף בקריאות לפרסים וסובסידיות מיוחדות לספורטאים בעלי ביצועים גבוהים, כמו גם פעולות רשמיות, תחרויות ואירועים פדרטיביים בכלל.
  • להיות זכאי לייצג רשמית את הקהילה האוטונומית בתחרויות לאומיות, כצוות או בנפרד.
  • להיות חלק מנבחרת האתלטיקה הלאומית באירועים בינלאומיים.
  • גישה למרכזי ספורט ברחבי ספרד, והופכים לחלק מהתוכנית הלאומית של FEDME. ניתן גם לקבל הדרכה בנושאים הקשורים לבריאות ובטיחות, למשל.
  • תיהנו מהנחות בלעדיות על אירועי ספורט ופעילויות, מקומות לינה, אתרי קמפינג, חנויות ספורט, חנויות ספרים וכו'.
  • שיתוף פעולה עם פרויקטים ויוזמות להוראה וקידום הספורט ברמה אזורית וארצית.

כדי ללמוד עוד על הדרישות להתאחדות לאתלטיקה, אנו ממליצים לבקר באתר האינטרנט של ההתאחדות האזורית המתאים לכתובת שלך. ואם אתה רוצה מידע נוסף על הפונקציות והתקנות של פדרציית האתלטיקה הספרדית, הקפד לגלוש באתר האינטרנט הרשמי של RFEA.