אירועי המסלול והשטח הפופולריים ביותר

להלן נעבור על אירועי המסלול והשטח הפופולריים ביותר
להלן נעבור על אירועי המסלול והשטח הפופולריים ביותר.
מה אתה יודע על אירועי מסלול ושטח? המונח כולל לא רק סוגים שונים של מרוצים, אלא גם הטלת כידון וקפיצה במוט. גלה עוד למטה!

אירועי מסלול ושטח כוללים יותר מסתם ריצה במסלול. גלה עוד על האירועים השונים המופיעים באולימפיאדה ובתחרויות גלובליות רבות אחרות. להלן נעבור על אירועי המסלול והשטח הפופולריים ביותר.

אירועי מסלול ושטח: ספרינט

לאירוע זה, ישנם מרחקים משתנים: 100, 200 ו-400 מטר. זה כרוך בריצה מרחק מסוים מהר ככל האפשר.

הרץ חייב להישאר בנתיב שלו (אסור לו לסטות לנתיבים של ספורטאים אחרים). ברגע שהאקדח של המתנע כבה, התחרות מתחילה. לאחר מכן, האתלטים יורדים מאבני ההתחלה שלהם ורצים לסיים לפני האחרים.

רוצים לדעת עוד? הענפים השונים של האתלטיקה ויתרונותיהם

מכשולים

ישנם מרוצי 110 מטר משוכות ומרוצי 400 מטר משוכות. שני הסוגים מיועדים לגברים ולנשים, כשהאחרון הוא הגרסה הארוכה ביותר שלו.

כמו באירועי ספרינט, המטרה של הספורטאי היא לסיים את המסלול במהירות האפשרית. אולם באירוע זה, הם חייבים לקפוץ עשר משוכות במהלך המרוץ.

מרוץ מכשולים

המפורסם ביותר הוא מכשול 3000 מטר שבו הרצים צריכים לקפוץ משוכות ולמרוץ דרך המים.

קפיצה לגובה

המטרה של האירוע הזה היא לקפוץ הכי גבוה שאפשר. לקופץ יש שלוש הזדמנויות לקפוץ מעל מוט אופקי התלוי על שני תומכים אנכיים.

קראו עוד על: שגרה שבועית לשיפור מהירות הריצה

זריקת פטיש, כידון ודיסקוס

אלו הם מה שנקרא מבחני כוח שבהם הזורק צריך לשגר את החפצים הכי רחוק שאפשר.

מירוצי שליחים

מה אתה יודע על אירועי מסלול ושטח
מה אתה יודע על אירועי מסלול ושטח?

ישנם שני סוגים, מרוץ 4×100 מטר ומרוץ 4×400 מטר. אירוע זה הוא מאמץ קבוצתי (היחיד בשטח). יתרה מכך, מדובר בהעברת שרביט מרץ אחד למשנהו תוך שהייה באותו נתיב.

קפיצה במוט

המטרה היא לפנות סרגל המוצב גבוה (כחמישה מטרים) באמצעות מוט. הרץ מתחיל בקו הזינוק ורץ למקום שבו המוט תלוי. לאחר מכן הם תוקעים את המוט לתוך האדמה ומניעים את עצמם כלפי מעלה כדי לפנות את המוט.

ריצה למרחקים ארוכים ובינוניים

ריצה למרחקים ארוכים מכסה מרחקים של 5000 ו-10000 מטר. מצד שני, ריצה למרחקים בינוניים כוללת את מירוצי ה-800 וה-1500 מטר. יתרה מכך, מה שמייחד אותו מרצים הוא שבשלב מסוים, רצים יכולים לעזוב את הנתיב שלהם וללכת לאן שהם רוצים.

הליכת מירוץ

המירוצים הם 20 ו-50 ק"מ לגברים ולנשים כאחד. מעניין שבניגוד לאירועים אחרים, הספורטאים לא יכולים להרים את שתי הרגליים מהקרקע בו זמנית. במילים אחרות, עליהם להיות תמיד עם רגל אחת על הקרקע.

קפיצה לרוחק וקפיצה משולשת

בקפיצה משולשת, על הספורטאי לקפוץ רחוק ככל האפשר לאחר דילוג, דילוג וקפיצה (ומכאן "משולש"). לגבי הקפיצה לרוחק, על הספורטאי לזנק הכי רחוק שאפשר בקפיצה אחת. לשם כך, הם יצברו תאוצה בריצה קטנה לפני קפיצה רגליים ראשונות על משטח עפר מקו הזינוק.

לאחר מכן, הקפיצה נמדדת מקו הזינוק להפסקה הקרובה ביותר שהספורטאי השאיר בחול עם כל חלק בגופו. מה גם שיש להם שלושה ניסיונות לשפר את המרחק.

לסיכום, האתלטיקה היא הספורט הוותיק ביותר והוא כולל מספר אירועים. יתר על כן, כל אחד מהאירועים הללו דורש מיומנויות ספציפיות. אנו מקווים שהמידע במאמר זה יכול להניע אותך לנסות כמה מענפי הספורט הללו.

פופולריים