קבוצות NBA עם הכי הרבה אליפויות

קבוצות ה-NBA עם הכי הרבה אליפויות מתנשאות על שאר הקבוצות בליגה
קבוצות ה-NBA עם הכי הרבה אליפויות מתנשאות על שאר הקבוצות בליגה.
קבוצות ה-NBA עם הכי הרבה אליפויות מתנשאות על שאר הקבוצות בליגה. וכולם יריבים!

בדיוק כמו לליגות אחרות, ל-NBA יש את המנצחים הגדולים ביותר שלה. רוצים לדעת אילו קבוצות NBA מתהדרות הכי הרבה אליפויות? קרא הכל עליהם בפוסט שלנו היום.

קבוצות NBA עם הכי הרבה אליפויות

חלק מהצוותים ברשימה יפתיעו אתכם. לא כולם סופר מפורסמים!

1. בוסטון סלטיקס: קבוצות NBA

קבוצת הנושאים הירוקים, הלבנים והשחורים היא קבוצת ה-NBA עם הכי הרבה אליפויות עד היום. מבוסס בבוסטון, מסצ'וסטס, לסלטיקס יש 17 אליפויות והם חלק מהחטיבה האטלנטית של הוועידה המזרחית.

כקריצה ברורה לאירים, מה שמסביר את הירוק, הסלטיקס של בוסטון נוצרו בשנת 1946. שנות הזהב שלהם הגיעו זמן מה לאחר היווצרותם מ-1957 עד 1969. במהלך תקופה זו הם זכו ב-11 אליפויות, שמונה מהן ברציפות.

הם העלו את מספר הניצחונות שלהם ל-17 על ידי ניצחון פעמיים בשנות השבעים ושלוש פעמים נוספות בשנות השמונים. אחרי תקופת יובש של 22 שנה, הם סוף סוף ניצחו שוב ב-2008 מול LA לייקרס.

אנחנו רוצים גם להזכיר את סנטר הכוכבים ביל ראסל שיש לו 11 טבעות-תשע כשחקן ושתיים כשחקן-מאמן. ראסל הוא השחקן עם הכי הרבה פרסים בתולדות ה-NBA.

2. LA לייקרס

הלייקרס היא אחת מקבוצות ה-NBA המפורסמות בעולם ומתהדרת ב-16 אליפויות. נבחרת הסגול והזהב שייכת למחלקת המערב הפסיפיק. אחת היריבות הגדולות שלהם היא - אין הפתעה כאן - הסלטיקס.

הלייקרס קוראים לסטייפלס סנטר בית. הם זכו באליפות הראשונה שלהם ב-1949. מאוחר יותר הם זכו לחמש אליפויות נוספות בשנות החמישים, אחת בשנות השבעים, עוד חמש בשנות השמונים והשאר במילניום החדש.

הלייקרס גם מתהדרים בשיא של רוב הניצחונות הרצופים (33 משחקים) ו-17 שחקני לייקרס נכנסו להיכל התהילה של הכדורסל כמו מג'יק ג'ונסון, קובי בריאנט, שאקיל אוניל וקארין עבדול-ג'באר.

3. שיקגו בולס: קבוצות NBA

רוצים לדעת אילו קבוצות NBA מתהדרות הכי הרבה אליפויות
רוצים לדעת אילו קבוצות NBA מתהדרות הכי הרבה אליפויות?

יש הרבה איבה בין סלטיק ללייקרס...וגם שאר קבוצות ה-NBA הגדולות ביותר. הבולס תובעים שש אליפויות, כולן מהניינטיז בזכות הצוות המדהים וכמובן, מייקל ג'ורדן.

הבולס לובשים אדום, שחור ולבן, מבוססים בשיקגו, אילינוי ונוסדו בשנת 1966. הם משחקים ביונייטד סנטר מאז 1994, שמכיל כמעט 22,000 אוהדים.

4. לוחמי גולדן סטייט

הווריורס הם אחד המנצחים הלוהטים בתקופה האחרונה. הקבוצה שינתה את שמה שלוש פעמים - פילדלפיה ווריורס, סן פרנסיסקו ווריורס ולבסוף, גולדן סטייט ווריורס - ותבעה שש אליפויות NBA.

הלוחמים לובשים בגאווה כחול רויאל וצהוב זהוב יחד עם התמונה של גשר שער הזהב. הם חלק מהחטיבה הפסיפית של הוועידה המערבית. הזכיות שלהם היו בשנים 1947, 1956, 1975, 2015 ו-2018.

5. שלוחות סן אנטוניו

הקבוצה הטקסנית היא הבאה ברשימת קבוצות ה-NBA עם הכי הרבה אליפויות. הם מתהדרים בחמישה ניצחונות, כולם זכו עם טים דאנקן בצוות.

סן אנטוניו ספרס נוצרו לראשונה ב-1967, אך לבשו שם אחר בזמנו: דאלאס צ'פארלס. ב-1970 הם עברו לטקסס צ'פארלס וב-1973 הם שינו שוב את שמם לסן אנטוניו ספרס.

הדורבנים, שנמצאים בחטיבה הדרום-מערבית של הוועידה המערבית, זכו בתארים שלהם ב-1999, 2003, 2005, 2007, 2013 ו-2014. מלבד דאנקן, שחקנים חשובים נוספים כללו את טוני פארקר, עמנואל ג'ינובילי, דיוויד רובינסון וג'ורג' גרווין, שכולם פרשו מאז.

בראש רשימת קבוצות ה-NBA שלנו עם הכי הרבה אליפויות, אנחנו רוצים גם להדגיש את דטרויט פיסטונס, מיאמי היט ופילדלפיה 76', שכולן זכו בשלוש אליפויות כל אחת. ולבסוף, גם ליוסטון רוקטס והניו יורק ניקס מגיעות ציון כבוד עם שני תארים כל אחת.

פופולריים