תקנות משחקי בתי ספר ותכניות ספורט

הקהילות האוטונומיות מממשות את תפקידן כסוכנים לקידום ספורט בית ספרי באמצעות יצירת תוכניות ותוכניות למשחקי בית
הקהילות האוטונומיות מממשות את תפקידן כסוכנים לקידום ספורט בית ספרי באמצעות יצירת תוכניות ותוכניות למשחקי בית ספר וספורט.
משחקי בית הספר ותוכניות הספורט השונות כפופים בדרך כלל לתקנות משלהם, המשתנות בספרד, בהתאם לקהילה המדוברת. כיצד פועלת הרגולציה הזו?

נוכחות ספורט ופעילות גופנית בבית הספר חיונית לקידום פיתוח מיומנויות גופניות, קוגניטיביות וחברתיות בילדים ובני נוער. עם זאת, בספרד, אין מסגרת חוקית ברמה הלאומית למשחקי בתי ספר ותוכניות ספורט.

לכל אחת מהקהילות האוטונומיות המרכיבות את הטריטוריה הלאומית יש את הכוח להכתיב את התקנות שלה בתחום זה. כתוצאה מכך, הקהילות האוטונומיות הספרדיות חייבות לקבל את היכולות המרמזות על ארגון וקידום פעילות ספורט בבתי ספר.

משמעות הדבר היא שחיוני שגורמי החינוך של כל עירייה יהיו מאומנים כראוי לתכנן ולבצע משחקי בית ספר ותוכניות ספורט במסגרת הפדגוגיה הספורטיבית. לכן, חשוב לכולנו לדעת קצת יותר על המאפיינים והתקנות של הספורט בבית הספר.

מה כולל ספורט בית ספר בספרד?

על פי מועצת הספורט הגבוהה (CSD), ספורט בית ספרי (או ספורט בגיל בית ספר) פירושו כל אותן פעילויות ש:

"באופן מאורגן, מתקיימים מחוץ לתכנית החינוך הגופני בבתי ספר, מועדונים, עמותות וכדומה, לתלמידים בגילאי בית ספר המשתתפים בהם".

לכן, המונח מתייחס לפעילויות ספורט המתבצעות במסגרת בית הספר, בעיקר תחת נושא החינוך הגופני.

הפעילויות המרכיבות את המשחקים ותוכניות הספורט יכולות להתקיים במתקנים של מרכזי החינוך בעיריות שונות. הם יכולים גם להשתמש בתשתית של מועדונים או איגודי ספורט.

כמו כן, המטרה העיקרית של ספורט בית ספר היא לא להשיג תארים או תוצאות ספורט. המוקד של משימת החינוך הגופני הוא, מעל הכל, להעביר את המושגים המעשיים, הטכניים והטקטיים שיכולים לעזור לילדים ולמתבגרים להתפתח בעתיד; ביחס לחייהם האישיים והמקצועיים, בין אם הם מחליטים להתמסר לספורט ובין אם לאו.

תחרויות ואירועי ספורט בינלאומיים לבתי ספר

אין מסגרת חוקית ברמה הלאומית למשחקי בתי ספר ותוכניות ספורט
עם זאת, בספרד, אין מסגרת חוקית ברמה הלאומית למשחקי בתי ספר ותוכניות ספורט.

בכל שנה, ה-CSD אחראי לכינוס אליפויות גיל בית הספר בספרד לפי בחירות אזוריות. באירועים אלו מעורבים גם התאחדויות הספורט וכמובן הקהילות האוטונומיות עצמן.

בנוסף, ספרד היא חברה מלאה בהתאחדות הספורט הבינלאומית לבתי ספר (ISF). לפיכך, ספרד משתתפת מדי שנה בתחרויות ובאירועים בינלאומיים שזימון הישות האמור. באתר הרשמי של ה-CSD, אפשר לעקוב אחר חדשות ומידע על אליפויות הספורט לגילאי בית הספר.

מצד שני, מועצת הספורט הגבוהה בעצמה חוזה שמשחקי בתי ספר ותוכניות ספורט מורכבים ומוסדרים תחת "צורות שונות של רגולציה וארגון; לפיכך, הם לא צריכים להיות תמיד מורכבים מתחרויות מוסדרות יתר על המידה ".

שוב, המטרה אינה השגת תוצאות או פרסים; זה עוסק בפוטנציאל המגוחך, החינוכי והפנאי של ספורט. לפיכך, אירועים מקומיים ובינלאומיים אלו מקדמים ספורטיביות ומעודדים שילוב של פעילות גופנית לאורח חיים בריא יותר.

משחקי בית ספר ותוכניות ספורט: כיצד הם בנויים בקהילות שונות?

הקהילות האוטונומיות מממשות את תפקידן כסוכנים לקידום ספורט בית ספרי באמצעות יצירת תוכניות ותוכניות למשחקי בית ספר וספורט. כיום, אנו רחוקים למדי מאחידות בעניין זה; הן ביחס לטרמינולוגיות והן ביחס למבנה הפדגוגי של תוכניות הספורט של בית הספר.

אפילו באותו תאגיד, מקובל שיש יותר מתוכנית אחת עם טווח זמן שונה המשלבת שיעורים תיאורטיים, אימונים, פעילויות פנאי והשתתפות בתחרויות אזוריות, לאומיות ולבסוף בינלאומיות.

באנדלוסיה, למשל, תוכנית הספורט של בית הספר די דינמית. זה בדרך כלל מורכב מארבע תוכניות הפועלות מאוקטובר עד יוני:

  • ספורט בבתי ספר ובתי ספר לספורט.
  • תחרויות ספורט לבתי ספר; אליפות ספורט בסיס IAD של אנדלוסיה.
  • תוכניות אחרות (כגון תוכנית הזיהוי האנדלוסית לספורטאים בבית הספר).
  • תוכנית הספורט לשיתוף פעולה חוצה גבולות: אנדלוסיה-אלגרבה.

כדאי גם לזכור שלכל קהילה יש חקיקת ספורט משלה, למרות שחוק הספורט משנת 1990 קיים בכל השטח הלאומי.

בשל כל זה, אם ברצוננו למצוא פרטים ספציפיים יותר על ההנחיות המשפטיות להקמת משחקי בית ספר ותוכניות ספורט, עלינו להתייעץ עם התקנות הקיימות בכל קהילה אוטונומית. אלה זמינים בדרך כלל באתרים הרשמיים.

פופולריים