מפתחות שיעזרו לצעירים להתמקד בספורט

גלה את המפתחות שיעזרו לצעירים להתמקד בספורט
במאמר זה, גלה את המפתחות שיעזרו לצעירים להתמקד בספורט!
יכולת הריכוז של ספורטאים צעירים יותר שונה מזו של מבוגרים. במאמר זה, גלה את המפתחות שיעזרו לצעירים להתמקד בספורט!

נושא חשוב ביותר נוגע למפתחות לעזור לצעירים להתמקד בספורט. לצעירים יכולות קוגניטיביות שונות ממבוגרים, ולכן הם דורשים אימון מנטלי המותאם למאפיינים שלהם.

קליפת המוח הקדם-מצחית, החלק במוח השולט בתפקודים קוגניטיביים גבוהים יותר, מבשילה במלואה בגיל 25. מסיבה זו, יש לקחת בחשבון את מגבלות הריכוז אצל ספורטאים צעירים על מנת לעזור להם להפיק את המרב מהספורט.

כן, לצעירים יש פחות משאבי תשומת לב, אבל זה לא אומר שאי אפשר לעשות משהו בנידון. למעשה, קבוצת גיל זו מסתגלת טוב יותר לשינויים ויכולת הלמידה שלה גבוהה בהרבה. לכן, במאמר זה, נשתף כמה מפתחות פשוטים שיעזרו לצעירים להתמקד בספורט.

התמקדות בספורט: הסר כל הסחת דעת אפשרית

כמו מבוגרים, אנשים צעירים מוסחים על ידי גירויים סביבתיים סביבם. עם זאת, בניגוד למבוגרים, הם מתקשים יותר להפנות את תשומת הלב שלהם למה שבאמת חשוב.

כדי למנוע הסחות דעת, עדיף להפחית את הגירוי הסביבתי כך שהם יצטרכו לשים לב רק לכמה דברים. לדוגמה, במקרה של אימון כדורגל, על המאמן להסביר תחילה את האסטרטגיה ולאחר מכן לתת לקבוצה את ההזדמנות להתאמן.

להיפך, אם שחקני הכדורגל מתאמנים בזמן שהמאמן מסביר את התרגיל, סביר להניח שדעתם מוסחת ולא ישימו לב למאמן.

הסבירו את התרגילים צעד אחר צעד ובצעו הדגמות

היכולת של ילדים לשמור הוראות מוגבלת יותר מאשר מבוגרים. באותו אופן, ספורטאים צעירים יותר לומדים מהר יותר באמצעות הדגמות חזותיות מאשר הוראות מילוליות.

בהקשר זה, עליך להבין שברגע שהספורטאי יאבד את עצמו בהסברים, תשומת הלב שלו תתפזר. כדי שזה לא יקרה, עדיף לפרק את המחזה לרצף הבסיסי ביותר של שלבים וללמד כל אחד מהם באופן חזותי, אחד אחד.

סבלנות: אחד המפתחות לעזור לצעירים להתמקד בספורט
סבלנות: אחד המפתחות לעזור לצעירים להתמקד בספורט.

כך הספורטאים יבינו את השלבים וגם יהיו מודעים למעברים ולאופן שבו הם מתאחדים ליצירת רצף מאורגן.

התמקדות בספורט: הגבירו את המוטיבציה במהלך האימון

מוטיבציה וריכוז קשורים קשר הדוק. קשה מאוד לספורטאי חסר מוטיבציה להתאמץ להישאר מרוכז.

כדי להגביר את המוטיבציה של ספורטאים צעירים יותר, טריק שעובד היטב הוא עקרון Premack. זה מורכב מביצוע פעילות שנהנית ממנה כחיזוק לאחר מאמץ.

כדי ליישם זאת באימון קבוצתי, תוכלו לתת לצוות לשחק משחק שהוא נהנה ממנו בדקות האחרונות של האימון, לאחר שעשו מאמץ מנטלי משמעותי.

קבע שגרה והרגלים

צעירים רגישים מאוד לקביעת שגרה והרגלים במהלך התרגול. הם מתרגלים אליהם במהירות ועובדים היטב כדי למנוע אובדן זמן והסחות דעת.

השגרה משדרת ביטחון ומאפשרת לאנשים לצפות את העתיד לבוא. במקרה של ספורט, עדיף למאמנים לבנות את זמני החימום, האימונים וההתקררות, מכיוון שהספורטאים יתרגלו לדינמיקה הזו.

כמובן שתמיד יהיו גורמים בלתי צפויים, ועליכם להיות מוכנים להסתגל לכל שינוי שעלול לצוץ. לפיכך, שגרות אלה חייבות להיות גמישות כדי לאפשר הכנסת וריאציות.

סבלנות: אחד המפתחות לעזור לצעירים להתמקד בספורט

כדי להיות מאמן ולעבוד עם ספורטאים צעירים, אתה צריך להיות מסוגל לשים את עצמך בנעליים שלהם ולקבל את זה שלמרות שהם עשויים להופיע כמבוגרים, היכולות הקוגניטיביות שלהם לא מפותחות במלואן. לפיכך, עליך להיות סבלני ולהבין ששינויים אינם נושאים פרי באופן מיידי. במקום זאת, הם הופכים בולטים עם הזמן.

בקיצור, ספורט עוזר לשפר את המיקוד והריכוז. המשמעות היא שעיסוק בספורט הוא אמצעי למידה המטיב עם הנפש ועוזר לצעירים להתרכז.

פופולריים