המחזות הטובים ביותר בתולדות הכדורגל

המחזות הטובים ביותר בהיסטוריה של הכדורגל נמצאים אי פעם בלבם ובמוחם של כל אוהדי הכדורגל
המחזות הטובים ביותר בהיסטוריה של הכדורגל נמצאים אי פעם בלבם ובמוחם של כל אוהדי הכדורגל.
המחזות הטובים ביותר בהיסטוריה של הכדורגל נמצאים אי פעם בלבם ובמוחם של כל אוהדי הכדורגל.

למרות שחלק מהזיכרונות הללו הם בשחור-לבן, אחרים חדשים ומצולמים מכל הזוויות. במאמר הבא נשתף את המחזות הטובים ביותר בתולדות הכדורגל.

חמשת הראשונים משחקים בהיסטוריה של הכדורגל

זה לא הכרחי להיוולד באמצע המאה או אפילו להיות אוהד כדורגל כדי להכיר את המחזות הטובים ביותר בכל הזמנים.

היסטוריה של כדורגל: מטרת המאה

זה קרה כאשר דייגו מראדונה כבש במהלך גביע העולם במקסיקו 1986 והכתיר את ארגנטינה כאלופת עולם. אחרים יודעים שהמטרה היא המטרה נגד האנגלים. זה היה באמת שער יוצא דופן, שהתרחש לאחר משחק מדהים, של השחקן הטוב בעולם.

במהלך רבע גמר גביע העולם, התמודדו יריבות: ארגנטינה ואנגליה. במשחק הייתה אווירה מתוחה שכן זה היה המשחק הבינלאומי הראשון בין השניים לאחר מלחמת פוקלנד. במהלך הדקה ה -55 של המשחק, מראדונה חמק משישה שחקנים אנגלים, כולל השוער, כדי לכבוש את שערו השני במשחק.

האודיו של העיתונאי ויקטור הוגו מוראלס שמספר את המחזה הוא באמת בלתי נשכח. דקות ספורות לפני השער השני שלו, מראדונה כבש שער שנוי במחלוקת שזכה כעת לכינוי "יד האלוהים".

מראדונה זינק לראש את הכדור ברחבה, הרים את זרועו, שיצרה מגע עם הכדור וגרם לו להיכנס לרשת. השופט הרשית את השער למרות מחאת השחקנים האנגלים. ארגנטינה בסופו של דבר ניצחה במשחק שני שערים נגד אחד.

היסטוריית כדורגל: זנב של פרה

זה שם מוזר למדי למחזה ראוי לציון הזה. זה התרחש בשנת 1994 במהלך משחק קלאסי בין ריאל מדריד לברצלונה. זה התחיל כשרומאריו, שחקן ברצלונה, קיבל מסירה מפפ גווארדיולה.

רומאריו שלט בכדור עם תחתית כף הרגל, השלים סיבוב של 180 מעלות, והצליח לברוח מהיריב שסימן אותו. רק השחקנים המיומנים ביותר יכולים לבצע הישג כזה. כעת, יותר מ-20 שנה מאוחר יותר, אנשי מקצוע רבים מנסים להעתיק את המחזה ללא הועיל.

העקרב

חמשת הראשונים משחקים בהיסטוריה של הכדורגל
חמשת הראשונים משחקים בהיסטוריה של הכדורגל.

זהו עוד רגע בלתי נשכח בתולדות הכדורגל. רנה היגויטה היה השוער האלמוני יחסית של נבחרת קולומביה. במהלך משחק ידידות נגד אנגליה בשנת 1995 באצטדיון וומבלי האגדי, מעמדו השתנה לנצח.

על מנת להגן על נגיחה של רדנאפ שהגיעה היישר לשער, היגויטה הניע את עצמו באוויר ובעט החוצה את הכדור בצורה מרהיבה. העמדה שגופו לקח כדי להסיט את הכדור דמתה לתנועה של עקרב ומכאן גם שם המחזה.

היסטוריית הכדורגל: הרוח

יש להזכיר את המחזה הזה של פלה (שנחשב בעיני רבים לאחד משחקני הכדורגל הטובים בהיסטוריה). זה קרה ב-1970 במהלך משחק גביע העולם במקסיקו.

ברזיל התמודדה עם אורוגוואי כאשר פלה ביצע תיקול והשאיר את השוער האורוגוואי ללא מנוס. השוער נשאר קפוא כשפלה המשיך בכדור. למרות שההצגה לא הגיעה לשיא עם גול, הרגע הונצח לנצח כ"הרוח".

כמובן שלפלה יש עוד הרבה מחזות יוצאי דופן תחת החגורה שלו. גם ה"מטח" שלו בגמר מול שבדיה במונדיאל 1958 ראוי לזיכרון.

הצ'ילנה

האם אתה יודע מדוע המהלך הזה מכונה ככזה? זה בגלל Ramón unzaga, שחקן שהתאזרח בנבחרת צ'ילה.

צ'ילנה מתרחשת כשהגוף באוויר, חזרה לדשא, ותנועות מספריים עם הרגליים כדי להכות את הכדור. לעתים קרובות אומרים שאונזגה אימצה את המהלך הזה מהילידים הצ'יליאנים.

למרות שרמון אונזאגה היה ידוע בזכות הצ'ילנה, היה זה חלוץ קולו-קולו דיוויד ארלנו שהפך אותו לפופולרי, במהלך סיבוב ההופעות שלו בספרד ב-1927.

מחזות נוספים שראויים לאזכור הם של ראול, " גול דל אגוניס " ב-1998, השער של רונאלדו נגד קומפוסטלה אחרי 14 נגיעות בלבד, והשער "פצצה חכמה" של רוברטו קרלוס ב-1997. כאוהד כדורגל אמיתי, ראית את כולם המחזות האלה?