המוטיבציה של ספורטאים מקצועיים

המוטיבציה של ספורטאים מקצועיים הפכה לתחום לימודים בפסיכולוגיה וכמובן גם למאמנים
המוטיבציה של ספורטאים מקצועיים הפכה לתחום לימודים בפסיכולוגיה וכמובן גם למאמנים.
המוטיבציה של ספורטאים מקצועיים עוזרת להם לארגן את המכשולים שלהם ולעבור כישלונות עבר.

האם תהיתם פעם איך ספורטאים מקצועיים יכולים להתמודד עם אימונים אינטנסיביים ואכזבות? בפוסט שלנו היום, אנחנו רוצים לשתף כמה סיפורים מעוררי השראה על המוטיבציה שמניעה ספורטאים מקצועיים. העמד את כוח הרצון שלך למבחן!

דוגמאות לספורטאים מקצועיים עם מוטיבציה

לעתים קרובות אנו לא מצליחים לחשוב על האתגרים והמכשולים שעמם נאלצים להתמודד ספורטאים מקצועיים. הם עשויים לכלול התעוררות מוקדמת, אימונים כל היום, הקפדה על תזונה מאוזנת, תחרות באירועי ספורט שונים, סבל מפציעות או כאבים, התמודדות עם תבוסה ואפילו התמודדות עם לחץ תקשורתי או אוהד.

אמנם זה נכון שרוב הספורטאים האלה בחרו באורח החיים הזה בעצמם, אבל אף אחד לא אמר שזה קל. ואנחנו נדהמים איך הם יכולים להמשיך כך! המוטיבציה של ספורטאים מקצועיים הפכה לתחום לימודים בפסיכולוגיה וכמובן גם למאמנים.

הנה כמה סיפורים על ספורטאים מקצועיים שהתמודדו עם אתגרים גדולים ונשארו חדורי מוטיבציה, ודחפו את הקריירה שלהם קדימה:

1. מייקל ג'ורדן ומוטיבציה

מלך הכדורסל יודע דבר או שניים על שמירה על מוטיבציה. ג'ורדן לא הצליח להגיע לנבחרת בימי התיכון שלו כי... הוא היה נמוך מדי! אף על פי כן, במקום לקפל את הקלפים שלו, ג'ורדן המשיך להתאמן בענפי ספורט אחרים עד שגדל מספיק כדי לצלוח את קבוצת הכדורסל.

כשחקן NBA מקצועי, הוא זכה במספר טבעות בזמן ששיחק עם שיקגו בולס. במהלך אותה תקופה, הוא נאלץ לעמוד בפני משפט חדש לחלוטין: רצח אביו. הכאב, שהוסיף לעובדה שהוא, "לא נהנה מכדורסל כמו קודם", הוביל אותו לפרוש מכדורסל ולנסות את מזלו בבייסבול. כמה שנים לאחר מכן, הוא חזר ללבוש את המספר 23 ולשבור את השיאים שלו.

2. מוחמד עלי

בתור המתאגרף הגדול בתקופתו, לעלי יש כמה שיעורים עבורנו רק מוסר. עלי היה וממשיך להוות השראה לאינספור ספורטאים באגרוף ובענפי ספורט אחרים כאחד.

המוטיבציה של ספורטאים מקצועיים עוזרת להם לארגן את המכשולים שלהם ולעבור כישלונות עבר
המוטיבציה של ספורטאים מקצועיים עוזרת להם לארגן את המכשולים שלהם ולעבור כישלונות עבר.

כבן 12 הוא נלחם בפעם הראשונה כשאופניו נשדדו. התקרית הובילה אותו להירשם לחדר כושר כדי ללמוד איך להילחם כדי לעצור מישהו אחר, "מלקחת משהו ממישהו אחר". עלי היא אחת הדוגמאות הטובות ביותר של כוח, שליטה עצמית ופשרה.

במילותיו שלו: "מי שלא מספיק אמיץ לקחת סיכונים לא ישיג כלום בחיים". זהו ציטוט מוטיבציה נהדר לשימוש בכל מצב.

3. מוטיבציה אצל ספורטאים: מייקל פלפס

אלופת ארצות הברית בשחייה, שזכתה בשמונה מדליות זהב בקיץ אחד של המשחקים האולימפיים - ויש לה בסך הכל 19 פרסים אולימפיים - היא דוגמה נוספת לספורטאי עם מוטיבציה מדהימה ובעיקר צמיחה אישית.

בילדותם, רופאים אבחנו את Phelps עם ADHD, שהיא הפרעה התנהגותית הגורמת לחוסר שקט, אימפולסיביות וטווחי קשב נמוכים. אבל פלפס ניצל את ההפרעה שלו כדי להתרכז בתשוקה האמיתית שלו: שחייה. הוא תיעל את כל האנרגיה שלו לתוכו.

פלפס הוכיח שמשמעת ועקביות הם הכל כדי לנצח ולהיות הטוב ביותר. הסוד שלו הוא לדמיין את עצמו מלכתחילה לפני תחרויות. מוטו חייו הוא: "אף אחד לא ישים גבול למה שאני עושה, אני אעשה מה שאני רוצה ומתי שאני רוצה לעשות את זה. אם אני רוצה משהו, אני אלך להשיג זה."

4. כולם שחורים

מי לא ראה את נבחרת הרוגבי של ניו זילנד וההאקה שלה לפני כל משחק? האקה הוא ריקוד מלחמה פולחני או פזמון שמקורו בתרבות המאורית. זו גם דוגמה מצוינת למוטיבציה שיש לספורטאים מקצועיים.

צוותים מבצעים את ההאקות שלהם כדי להראות את הגאווה, הכוח, האחדות והאכזריות שלהם... וזה מושלם עבור כל השחורים. בנוסף, קבוצות משתמשות בהאקות כדי לאתגר את יריבותיהן. אנשים שבאמת הייתה להם הזדמנות לחזות בהאקה בשידור חי יכולים לאשר את האנרגיה המחשמלת שמאחוריה.

חברי All Black, וכל ספורטאי מקצועי אחר, כולם עומדים על אותה האמת: אל תתנו לאף אחד אחר להיכנס ולעשות את העבודה שלכם. אם יש לך משמעת ומחויבות, אתה תהיה הטוב ביותר במה שאתה עושה.

פופולריים