איך מתמודדים עם פציעה בקרוספיט?

סבל מפציעה בקרוספיט הוא ללא ספק סיכון שעומדים בפני ספורטאי הענף הזה
סבל מפציעה בקרוספיט הוא ללא ספק סיכון שעומדים בפני ספורטאי הענף הזה, אבל איך הם מתמודדים איתו?
האינטנסיביות של כמה ענפי ספורט, כמו קרוספיט, עלולה להוביל לפציעות. כדי למנוע אותם, חיוני לעקוב אחר הנחיות, כגון הקמת שיטה מתקדמת לביצוע התרגילים.

סבל מפציעה בקרוספיט הוא, ללא ספק, סיכון שהספורטאים של הענף הזה מתמודדים איתו, אבל איך הם מתמודדים איתו? ברור שתקופת המנוחה תהיה תלויה בגורמים שונים, כמו סוג הפציעה וגודלה.

כאשר אנו פצועים, ישנן מספר המלצות כלליות שאנו יכולים לשקול כדי להאיץ את תהליך ההחלמה. בשלב הבא, נדבר על איך להתמודד עם התהליך הזה אם נתרגל קרוספיט.

הפציעות הנפוצות ביותר בקרוספיט

אם ננתח את התרגול הקבוע של ספורט זה, אלו יהיו האזורים בגופנו המועדים יותר לסבול מפציעות:

ברכיים

הברכיים הן אחד האזורים המושפעים לרוב מאימוני קרוספיט. למעשה, הפציעות הללו משפיעות גם על אנשי מקצוע וגם על טירונים, או על אלו שמתרגלים קרוספיט רק בשביל הכיף.

בדרך כלל, סוגים אלה של פציעות מופיעים עקב מיקום גרוע בזמן ביצוע התרגילים. עם זאת, ייתכנו גם בעיות גנטיות במפרקים שמביאות להופעתם.

כתפיים: פציעה בקרוספיט

כתפיים: פציעה בקרוספיט
כתפיים: פציעה בקרוספיט.

הכתפיים הן אחד מחלקי הגוף שמקבלים את העומס הרב ביותר במהלך אימוני קרוספיט; לכן, זה נפוץ גם לסבול מפציעות באזור זה. הכתפיים בדרך כלל חזקות מטבען, אך הבעיות מופיעות כאשר אנו לא מתחממים כראוי. כמו כן, מיקום גרוע בעת ביצוע תרגיל יכול להיות גם הסיבה העיקרית.

גב תחתון

אין ספק, אזור המותן חשוף הרבה באימונים מסוג זה. הבעיה נעוצה לרוב באורח החיים הישיבה אליו אנו מתנים את גופנו.

בחיי היומיום שלנו, כשאנחנו הולכים להרים מעט משקל, הגב התחתון מאוד מעורב. יש גם מקרים שבהם אנחנו מנסים להרים הרבה יותר משקל ממה שאנחנו באמת יכולים לשאת.

פרקי כף היד

פרקי כף היד הם מפרקים עמידים למדי. עם זאת, הם קטנים ולעתים קרובות אינם תומכים בכמות המשקל והדרישות שסוג אימון זה כרוך בהם.

לכן גם פרקי הידיים הם אחד האזורים שמקבלים הכי הרבה פציעות בקרוספיט. לפיכך, חשוב לחמם אותם לפני שמתחילים ולהוסיף משקל בהדרגה.

טיפולים אפשריים לפציעה בקרוספיט

אי נוחות

חשוב לשים לב לכל אי נוחות שעלולה להתעורר לפני או אחרי האימון. לא משנה עד כמה הכאב מתון, מומלץ לפנות למומחה שיבדוק אותו. אי ביצוע זה עלול לגרום לפציעה חמורה יותר, מה שפירושו צורך להפסיק את האימונים למשך שבועות או אפילו חודשים.

מנוחה כדי להתאושש מפציעה בקרוספיט

מנוחה חיונית להחלמה מהירה יותר. זה, כמובן, לא אומר להישאר בישיבה ולא לעשות כלום.

בהקשר זה, חיוני לשאול רופא לגבי המגבלות כדי לדעת אם אתה יכול להמשיך להתאמן, אבל עם פחות אינטנסיביות. לדוגמה, אם הפציעה פוגעת בפלג הגוף העליון, אולי תוכל לטייל או להתאמן על אופניים נייחים.

תרפיה

בהזדמנויות רבות, יש צורך לפנות לטיפולים מיוחדים על מנת להתגבר בהצלחה על פציעה. המומחה יהיה אחראי על ההוראה ויעזור לך לבצע את התרגילים המתאימים ביותר לחיזוק האזור שנפגע. זה יאפשר להחלמה שלך להיות יעילה יותר.

הפציעות הללו משפיעות גם על אנשי מקצוע וגם על טירונים
למעשה, הפציעות הללו משפיעות גם על אנשי מקצוע וגם על טירונים, או על אלו שמתרגלים קרוספיט רק בשביל הכיף.

כמו כן, ובהתאם לפציעה, רופא עשוי להמליץ גם על טיפולים הכוללים קור, חום ואפילו חשמל.

פעל לפי הוראות הרופא

ככל שתופיע פציעה קטנה, חיוני לעקוב אחר הנחיות הרופא והנחיותיו עד המכתב. אחרת, נצליח רק לעכב את ההחלמה ובכך גם את אפשרויות האימונים כפי שעשינו לפני הפציעה.

המלצות להימנע מפציעה בקרוספיט

עשה חימום טוב

חימום הוא המפתח למנוע את רוב הפציעות. יש צורך להקדיש זמן לחימום הגוף כולו; מפרקי הידיים ועד הרגליים, עוברים גם דרך הכתפיים. לשם כך, נוכל להשתמש בכלים כמו רצועות ומשקולות קלות.

משקל ויציבה

משקל הוא בדרך כלל בעיה נוספת שגורמת לפציעות. כדי להימנע מפגיעה בעצמנו, חשוב להגדיל את העומס שלנו בהדרגה ולא להתנהג כאילו אנחנו מקצוענים בשיעורים הראשונים. באופן דומה, אימוץ היציבה הנכונה בכל אחת מהתנועות תמנע רבות מהפציעות הנפוצות ביותר.

בקיצור, הדרך הנכונה להתמודד עם פציעה בקרוספיט היא לתת מענה אפילו לאי הנוחות הקלה ביותר שמתעוררת במהלך או אחרי האימון. אם חווית פציעה, חיוני להישמע להוראות הרופא ולנוח כדי לזרז את תהליך ההחלמה.

לסיום, יש לזכור שגורמים כמו חימום וביצוע התנועות עם היציבה הנכונה הם המפתח להימנעות מכמה מהמחלות הגופניות השכיחות ביותר בתחום זה.

פופולריים