יתרונות הריצה

אבל האמת היא שהיתרונות בריצה הם רבים וכל מי שמתאמן בה בקביעות מסוימת נהנה מיתרונות רבים
אבל האמת היא שהיתרונות בריצה הם רבים וכל מי שמתאמן בה בקביעות מסוימת נהנה מיתרונות רבים.

ריצה יותר ויותר אופנתית, אך מעבר לטרנדים של כושר, עלינו להכיר את היתרונות של המשמעת שאנו בוחרים. לכן, במאמר זה, נספר לכם על היתרונות של ריצה. יש יותר ממה שאתה חושב!

מהם היתרונות העיקריים של ריצה?

אפשר לומר שריצה היא אחד התרגילים הכי קלים שקיימים: אנחנו לא צריכים שום ציוד נוסף מעבר להנעלה טובה ובגדים נוחים. אנחנו יכולים להתאמן בחוץ (בפארק, על החוף, בהרים, באמצע הרחוב) או בתוך הבית (אפילו בחדר כושר על הליכון).

יש אנשים שרצים מהר יותר מאחרים. יש כאלה שמעדיפים לרוץ בבוקר או כאלה שבוחרים להתאמן בשקיעה. אבל האמת היא שהיתרונות בריצה הם רבים וכל מי שמתאמן בה בנחישות מסוימת נהנה מיתרונות רבים:

1. לחזק את העצמות

אנשים שרצים נוטים פחות לשבור או לסדוק עצם. הסיבה לכך היא שפעילות גופנית, בעוצמה מסוימת, מחזקת את מערכת העצמות. לא רק שאתה צריך סידן כדי למנוע בעיות כמו אוסטאופורוזיס, ריצה יכולה גם לעזור.

2. הרזיה

אם אתם מחפשים דרך משעשעת ויעילה לרדת במשקל... התחילו לרוץ כל יום! (או לפחות 3 פעמים בשבוע). ריצה מאפשרת לשרוף שומן ולהגדיל את ההוצאה הקלורית. כמובן שכדי להשיג את המטרה מומלצת תזונה מאוזנת ושתיית מים מרובה.

3. הפחת מתח

היתרונות של ריצה הם לא רק פיזיים, זה גם יתרון לבריאות הנפשית שלנו. לדוגמה, אם היום שלך במשרד היה נורא ואתה רוצה לריב עם כל מי שחצה את דרכך, אז אנו ממליצים לך ללכת לפארק ולרוץ

כך גם אם רמות החרדה או העצבנות שלך מרקיעות שחקים... וגם אם אתה מדוכא! בסוף הפגישה תראה איך אתה מרגיש רגוע כמו אחרי עיסוי או אמבט טבילה.

4.משפר את בריאות הלב

לא רק שאתה צריך סידן כדי למנוע בעיות כמו אוסטאופורוזיס
לא רק שאתה צריך סידן כדי למנוע בעיות כמו אוסטאופורוזיס, ריצה יכולה גם לעזור.

כשאנחנו רצים, הגוף מחמצן טוב יותר מאשר אם אנחנו יושבים כל היום מול השולחן שלנו. תרגיל זה מאזן את קצב הנשימה שלנו, ובמקביל משפר את איכות הדם. לכן, הלב יתפקד בצורה בריאה. בנוסף, רמות הכולסטרול והסוכר בדם מופחתות ולחץ הדם מווסת.

כיום ובזכות הטכנולוגיה, ניתן למדוד את ההשפעה החיובית של הריצה על בריאות הלב שלנו.

אותם אנשים שאינם רגילים להתאמן, ואם הליכה קצת יותר מהר מהרגיל משאירה אותם מזועזעים או חנוקים, צריכים להתחיל לאט. כמה שבועות לאחר מכן, אתה תבחין בהבדל. תהיה לך התנגדות גדולה יותר למאמץ.

5.מחדש את העור

דיברנו על היתרונות של ריצה ברמה הפיזית והמנטלית... עכשיו זה הזמן ליופי! תאמינו או לא, כשאתם עושים את התרגיל הזה, אתם משחררים רעלים דרך הנקבוביות שלכם. אתה פותח את הדרמיס משומנים וחומרים אחרים הגורמים לאקנה ונקודות שחורות.

ולא רק זה, הריצה מפחיתה את הצלוליט על ידי סילוק כמויות השומן המצטבר בגוף. החלום של כל אישה הגיע!

6. מחזק את מערכת החיסון

האם אתה חולה לעתים קרובות, במיוחד בחורף או במהלך שינויי טמפרטורה? אולי זה בגלל שמערכת ההגנה שלך לא במיטבה. בנוסף לשינוי התזונה ובחירת מנות בריאות יותר (פירות, ירקות, דגנים מלאים) אנו ממליצים לרוץ.

כאשר אתה עושה זאת, הגוף שלך מגביר את ייצור הנוגדנים. זכרו, חמצון של הדם מתמודד עם וירוסים וחיידקים הגורמים למחלות מסוימות.

אם היתרונות של ריצה לא נראים מספיקים, עדיין יש עוד. ריצה משפרת את ההערכה העצמית, מאפשרת יצירת קשרים חברתיים, מפחיתה נדודי שינה, מחדשת שרירים, מגבירה מסת שריר ומקלה על כאבי ראש וכאבים קדם וסתיים. למה אתה מחכה? התחל את סשן הריצה שלך עוד היום!

פופולריים