גוף פונקציונלי: איך להשיג אחד ולקצור את היתרונות

אנו מציגים בפניכם סדרה של תרגילים שתוכלו להוסיף לשגרה שלכם כדי להגיע לגוף פונקציונלי
אנו מציגים בפניכם סדרה של תרגילים שתוכלו להוסיף לשגרה שלכם כדי להגיע לגוף פונקציונלי.
אנו מציגים בפניכם סדרה של תרגילים שתוכלו להוסיף לשגרה שלכם כדי להגיע לגוף פונקציונלי. זה יאפשר לך לקבל יותר אנרגיה ולהשיג רמות גבוהות של רווחה.

גוף פונקציונלי הוא כזה שמאפשר לך לבצע כל סוג של פעילות גופנית או פעילות ללא כאב או פגיעה. במאמר זה, נספר לכם כיצד להשיג אחד כך שתוכלו להרגיש טוב, פיזית ונפשית. המשיכו לקרוא כדי ללמוד כיצד להשיג גוף פונקציונלי.

מהו גוף מתפקד?

בתור התחלה, כדאי לקבוע את ההגדרה של גוף פונקציונלי. במילים פשוטות, זה גוף שנהנה מהתפתחות משמעותית מבחינת כוח, גמישות, קואורדינציה, מהירות, זריזות, שיווי משקל וסיבולת. כמעט כמו גיבור על!

אם השגת הדברים האלה נראית לך בלתי אפשרית, כאילו תצטרך לבלות את כל שעות הערות שלך באימון, אל תדאג! האמת היא שעם פעילות גופנית ועקביות יומיומית, אתה יכול להשיג גוף פונקציונלי. בכל מקרה, המטרה שלך צריכה להיות למצות את מלוא הפוטנציאל שלך, ולתקן את מה שמונע ממך ליהנות מדמות נהדרת.

מהם היתרונות של גוף מתפקד?

אולי אתה חושב שגוף מתפקד לא בשבילך, ואתה לא הטיפוס שמבלה שעות על גבי שעות בפעילות גופנית? עם זאת, ייתכן שתשנה את דעתך כשתגלה שהיתרונות שלו אינם מוגבלים למה שקורה בחדר הכושר.

1. זה מתורגם לחיים האמיתיים

זהו היתרון הראשון שיעזור לכם להחליט לעבוד לקראת גוף מתפקד. באופן כללי, זה ישפיע לטובה על כל מצב שיתעורר בחיי היומיום שלך. מסחיבת תיקים כבדים הביתה מהסופרמרקט, ועד ריצה לתפוס אוטובוס, זה עושה את ההבדל. יש לו השפעה חיובית על פעילויות כמו משחק עם ילדיכם והוצאת הכלב שלכם לטיול. זה תמיד רעיון טוב לשמור על גוף חזק וזריז.

2. זה מתקן את היציבה שלך

כיום, כאבי צוואר וגב נפוצים יותר מאי פעם, מכיוון שאנו מבלים שעות מול המחשב או בעמידה בעבודה. עם שגרה אינטגרלית (או פונקציונלית), אנו מאמנים את כל השרירים שלנו, אבל במיוחד את כל המייצבים. כלומר, השרירים בחלק האמצעי של הגוף.

לכן, גוף מתפקד יתקן את היציבה שלך, ימנע כאבי שרירים ועוויתות, ואפילו יעזור לשפר מצבי עצמות כמו עקמת. בינתיים, זה גם עוזר למנוע פציעה על ידי חיטוב השרירים והרמת משקל במהלך השגרה.

3. זה יאפשר לך לעשות כל סוג של תרגיל

עכשיו כשאתה יודע את היתרונות של גוף פונקציונלי
עכשיו כשאתה יודע את היתרונות של גוף פונקציונלי, בואו ניכנס לחלק המעשי.

יתרון נוסף של גוף פונקציונלי הוא שהוא מסתגל לכל דיסציפלינה שאולי תרצה לתרגל. למרות שאולי תתקשה להאמין, תחווה ביצועים משופרים במגוון פעילויות אתלטיות.

אחת הדוגמאות הידועות ביותר היא אומנויות לחימה: אגרוף, קראטה, קיקבוקסינג ומואי תאי. מהירות התנועות, שיפור הכוח, הגמישות, הרפלקסים והסיבולת כולם יהפכו אותך לאלוף.

תבחין גם בשיפורים בענפי ספורט אחרים, כגון כדורגל, טניס, כדורסל והוקי. שימו לב למבנה הגוף של ספורטאים מודרניים: הם אתלטיים יותר, אינם נושאים שומן מצטבר, וכוללים מסת שריר אופטימלית.

איך להשיג גוף מתפקד

עכשיו כשאתה יודע את היתרונות של גוף פונקציונלי, בואו ניכנס לחלק המעשי. אנחנו מתכוונים לרגע שבו אתה מתחיל להתאמן כדי להשיג מטרה זו. זכור שהתוצאות אינן מתרחשות בן לילה. עקביות ומחויבות הם יסוד. שגרה מלאה יכולה לכלול את התרגילים הבאים:

1. כפיפות בטן

אתה בטח כבר מכיר את התרגיל הזה, מרכיב עיקרי בשגרה רבות. במקרה זה, אתה צריך לעשות 50 חזרות של סקוואט רגיל במשך השבועות הראשונים. מאוחר יותר, הוסף משקל (לדוגמה, קטלבלס), והגדל את מספר החזרות.

2. קפיצה במקום

זה מהסוג "עם הברכיים על החזה", שמגביר את קצב הלב, גורם לך להזיע, ומעל הכל, מפעיל את שרירי הרגליים והעשבונים. בצע 50 חזרות.

3. בורפי

זהו אחד מתרגילי הקרדיו המלאים ביותר. בצע 30 ברציפות כמה שיותר מהר, מבלי לעצור בין חזרות.

4. ריצה במקום

לך הכי מהר שאתה יכול, כאילו אתה דוחק. הרעיון הוא לשמור על התנועה לפחות דקה.

5. שכיבות שמיכה

לבסוף, התרגיל הקלאסי הזה מאפשר לנו לחזק את הדו-ראשי והתלת-ראשי שלנו. בצע 40 חזרות עם רגליים מתוחות.

אם אתה רוצה גוף מתפקד, חזור על השגרה הזו שלוש פעמים בשבוע למשך חודש לפחות. לאחר מכן, הגבר את התרגילים על ידי הוספת משקל והגדלת מספר החזרות.

פופולריים