קמעות גביע העולם של פיפ"א

קומץ של קמעות גביע העולם
קומץ של קמעות גביע העולם.
הקמע הראשון של המונדיאל היה מונדיאל ווילי. הוא היה אריה אתלטי מאנגליה, ב-1966.

מי לא רוצה לדעת מי יהיה הקמע הבא של גביע העולם בכדורגל? הקמע הראשון אי פעם עיטר אצטדיונים אנגליים במונדיאל 1966. מאז, קמעות תמיד היו בסביבה. למד הכל עליהם בפוסט שלנו היום.

קומץ של קמעות גביע העולם

חלק מהקמעות היו חיות בעוד שאחרים היו דמויות אהובות. לא משנה באיזו צורה הם קיבלו, הקמעות ייצגו את המדינה המארחת. בין הקמעות המפורסמות ביותר של גביע העולם הם:

1. מונדיאל ווילי

או פשוט ווילי, האוהדים תמיד יזכרו את האריה השובב הזה מאז הופעתו הראשונה במונדיאל אנגליה ב-1966. ווילי לבש חולצה מבריטניה ואפילו היה לו שיר רשמי, שלוני דוניגן פירש.

2. נרנג'יטו

ספרדים רבים זוכרים את התפוז השמח שלהם שלבש בגאווה את חולצת נבחרת ספרד כשהם אוחזים בכדור כדורגל. אולי תופתעו לדעת שספרד בחרה בקמע לכבוד הפרי שגדל בדרך כלל בוולנסיה ובמורסיה.

Naranjito עורר יותר הערות שליליות מאשר חיוביות בהתחלה. אבל עם הזמן ספרד גדלה להוקיר אותו.

3. Ciao: קמעות גביע העולם

מונדיאל איטליה 1990 הביא לקמע מוזר למדי. גופו נוצר מקוביות בצבעי דגל איטליה - אדום, לבן וירוק - ולדמות היה ראש כדור כדורגל.

דמות המקל קיבלה, ללא ספק, את התגובה הכי גדולה בתור קמע אי פעם על היותה אובייקט דומם.

4. חלוץ

סטרייקר, תוצר של אולפני האחים וורנר, היה קמע המונדיאל במהדורת אירופה של 1994. הוא היה כלב מקושקש שלבש חולצה בצבע אדום ולבן וזוג מכנסיים קצרים כחולים (בצבעי דגל ארה"ב). תמיד הראו לו כדור כדורגל.

5. קמעות גביע העולם: footix

Ciao: קמעות גביע העולם
Ciao: קמעות גביע העולם.

הצרפתים השתמשו בסמל הלאומי שלהם, התרנגול, כקמע גביע העולם שלהם בשנת 1998. Footix היה פרי דמיונו של פבריס פיאלוט, שזכה בתחרות עיצוב הקמע הלאומי. גם צרפת הצביעה על השם (האפשרויות כללו גם את זימבו, הופי, גאליק ורפי).

לדברי היוצרים, פוטיקס נועזת, ספורטיבית וחזקה. הוא גם מקרין שמחה וביטחון עצמי. לתרנגול גוף כחול ועל חזהו כתוב "צרפת 988".

6. זקומי

Zakumi הוא עוד קמע פופולרי במונדיאל. הנמר האפריקני עם שיער ירוק ייצג את מהדורת דרום אפריקה 2010. זקומי היה יצירתו של מעצב בקייפטאון.

השם "זאקומי" נובע מ-"ZA", שהוא קוד המדינה ISO של דרום אפריקה, ו"קומי", שפירושו "עשר" או "בוא" באפריקנס. הצבעים של זאקומי מייצגים גם את קבוצת הכדורגל הלאומית של דרום אפריקה וגם את נבחרת הרוגבי. במקום ללבוש חולצה עם צבעי דגל המדינה, יש לזקומי חולצה לבנה פשוטה.

7. Fuleco: קמעות גביע העולם

חיה לאומית כיכבה גם כקמע למונדיאל ברזיל 2014. הפעם זה היה ארמדיל ברזילאי בעל שלוש פסים. " Fuleco " הוא שילוב של המילים " פוטבול", או כדורגל, ו"אקולוגיה ", או אקולוגיה.

Fuleco היא תומכת איכות הסביבה והספורט, כמובן. הוא אוהב מוזיקה ברזילאית ומבסס את התזונה שלו על פירות, ירקות וזרעים. גופו הצבעוני כולל את הצבעים הכחול (גבו) וצהוב (החלק הקדמי שלו) ויש לו זוג מכנסיים קצרים ירוקים. בסך הכל, הצבעים מייצגים את דגל ברזיל.

8. זביבוקה

את זאביווקה הזאב פגשנו במונדיאל האחרון. לזביבקה חולצה לבנה וכחול וכן זוג משקפי שמש אדומים לכבוד דגל רוסיה.

Zabivaka - המוצגת בתמונה המוצגת - עוצבה על ידי הסטודנטית יקטרינה בוצ'רובה והביסה את שאר הקמעות בהצבעה מקוונת. בתחרות העיצוב זביבקה לקחה 53 אחוזים מהקולות בעוד הנמר זכה רק ב-27 אחוז והחתול ב-20 אחוז. ברוסית, " זביבקה " פירושו "סקורר קטן".

לסיום הפוסט שלנו, הקמעות האחרים של המונדיאל היו: חואניטו (מקסיקו 1970), טיפ וטפ (גרמניה 1974), גואצ'יטו מונדיאליטו (ארגנטינה 1978), פיקה (מקסיקו 1986), הספריקים (קוריאה-יפן 2002) וגולאו. VI (2006 גרמניה).