היריבות הכי גדולה בכדורגל

אתה אולי יודע מי הן הקבוצות היריבות הגדולות בכדורגל
אתה אולי יודע מי הן הקבוצות היריבות הגדולות בכדורגל, אבל האם אתה יודע למה היריבות קיימות?
אתה אולי יודע מי הן הקבוצות היריבות הגדולות בכדורגל, אבל האם אתה יודע למה היריבות קיימות?

כדורגל הוא ספורט תחרותי וקבוצות נותנות לו את כל מה שיש להם. אז זה לא פלא שיש יריבויות בכדורגל. בפוסט שלנו היום, אנחנו רוצים להתמקד ביריבות הקלאסיות ובסיפורים שמאחוריהן.

מהן יריבות הכדורגל העזות ביותר?

אתה בטח מכיר את השמות כבר כי הם המוכרים ביותר בעולם. אבל, אנחנו רוצים להסביר מה עומד מאחורי האיבה. המשך לקרוא כדי ללמוד על היריבות הגדולות ביותר בכדורגל:

1. ריאל מדריד - ברצלונה (ספרד): יריבות בכדורגל

ריאל מדריד וברצלונה הן שתי הקבוצות הפופולריות ביותר בספרד. הם זכו בתארים הלאומיים והבינלאומיים הרבים ביותר בנוסף לכך ששתיים מהערים הגדולות והמאוכלסות ביותר הן ביתם.

מאז המשחק הראשון שלהם במרץ 1916, מדריד וברצלונה התמודדו יותר מ-200 פעמים. על פי הנתונים הסטטיסטיים, כל קבוצה ניצחה 95 משחקים מול השניה והושגה שוויון 51 פעמים.

בתחילת המאה, היריבות מדריד וברצלונה הייתה היחידה בליגה שלה. אבל עם הזמן החלו לנבוע ניצוצות גדולים גם בין קבוצות אחרות.

2. בוקה ג'וניורס - ריבר פלייט (ארגנטינה)

כביכול כל אוהד כדורגל צריך לבקר במשחק בין היריבים הללו לפחות פעם אחת בחייו. בוקה ג'וניורס וריבר פלייט הן שתי הקבוצות הגדולות בארגנטינה.

משחקי בוקה ג'וניור ולוחית ריבר מכונים " סופרקלאסיקוס ". היריבות שלהם מתחילה בתחילת המאה הקודמת כאשר לשתי הקבוצות היו האצטדיונים שלהן באותה שכונה (לה בוקה). בהמשך ריבר פלייט התרחקה, אבל החום המשיך לבעור, אפילו התעצם, בין הקבוצות.

המשחק הראשון בין בוקה ג'וניורס ל-River Platethe התקיים באוגוסט 1913. כיום, הם שיחקו יותר מ-200 משחקים ועוד מספר.

3. יריבויות בכדורגל: מנצ'סטר יונייטד - ליברפול (אנגליה)

מכל משחקי העונות, האוהדים האנגלים הכי צופים את הדרבי של צפון מערב. הוא מפגיש שתיים מהקבוצות האהובות ביותר במדינה: מנצ'סטר וליברפול; שניהם מגיעים ממחוז לנקשייר.

המשך לקרוא כדי ללמוד על היריבות הגדולות ביותר בכדורגל
המשך לקרוא כדי ללמוד על היריבות הגדולות ביותר בכדורגל.

הפעם הראשונה בה התמודדו השדים האדומים (מנצ'סטר) והאדומים (ליברפול) הייתה באפריל 1894. באותה תקופה, למנצ'סטר היה שם למעשה אחר: ניוטון הית'. לפי הסטטיסטיקה, הקבוצות שיחקו עד היום בסך הכל 203 משחקים. מנצ'סטר ניצחה 80 מהמשחקים האלה, ליברפול 66 והם השוו 57 פעמים.

4. מילאן - אינטר מילאן

יריבות הכדורגל המפורסמת הזו היא מוזרה מכיוון שהקבוצות חולקות לא רק את אותה עיר אלא גם את האצטדיון! שתי הקבוצות מכנות את אצטדיון ג'וזפה מאצה, או סן סירו, הבית. העיר כולה תיסגר לרוב בכל פעם שהם נפגשים על המגרש.

המכונה " דרבי דלה מדונינה ", משחק היריבות הוא אחד המשחקים החשובים ביותר באיטליה. הקבוצות שיחקו זו מול זו בפעם הראשונה באוקטובר 1908 במשחק ידידות. הם שיחקו בסך הכל 224 משחקים אחד נגד השני עד היום. מתוך 224 המשחקים הללו, אינטר מילאן ניצחה 81 ומילאן, 76. לבסוף, הם השוו 67 פעמים.

5. סלטיק - ריינג'רס (סקוטלנד): יריבות בכדורגל

היריבות הבאה ברשימה שלנו היא לא רק על כדורגל; הקלטיק והריינג'רס בוערים גם על הדת. הריינג'רים מייצגים את האמונה הפרוטסטנטית ואילו הקלטית, האמונה הקתולית. שתי הקבוצות מבוססות באחת הערים החשובות ביותר בסקוטלנד, גלסגו.

האיבה בין הקבוצות הללו מתחילה במאה ה-17, מחוץ להקשר של כדורגל. אבל הקבוצות שיחקו זו מול זו בפעם הראשונה במאי 1888. עד היום, הם שיחקו יותר מ-400 משחקים!

מבחינה סטטיסטית, שיאי המסלול שלהם די דומים מכיוון שהריינג'רס ניצחו 161 פעמים בעוד היריבים שלהם, 158 (והם שיוויו 99 פעמים). כאשר הקבוצות מתמודדות, המשחקים נקראים "משרד ישן".

6. קורינתיאנס - פלמייראס (ברזיל)

לברזיל יש הרבה יריבות סוערות אבל הגדולה מכולן כוללת את הקבוצות מסאו פאולו. האוהדים מתייחסים למשחקים שלהם כאל "דרבי פאוליסטה" הודות להשוואה שערך עיתונאי ספורט לאחד ממירוצי הסוסים המפורסמים בעולם, הדרבי של אפסום.

קורינתיאנס ופלמייראס נפגשו על המגרש בפעם הראשונה בשנת 1917. על פי הסטטיסטיקה, הם שיחקו בסך הכל 361 משחקים ומספר.

לסיום הפוסט שלנו, אנחנו רוצים להזכיר גם: אולימפיאקוס - פנאתינייקוס (יוון), בטיס - סביליה (ספרד), לאציו - רומא (איטליה) ואמריקה - גוודלחרה (מקסיקו). איזו יריבות לדעתך היא העזה ביותר?

פופולריים