היתרונות של אקוואירובי

הוא ספורט המשלב את כל היתרונות של שחייה ופעילות אירובית
תחום אירובי המים, אירובי מים או מים, הוא ספורט המשלב את כל היתרונות של שחייה ופעילות אירובית.
לספורט המים הזה יש יתרונות רבים עבור הגוף שלנו, כולל הפחתת מתח וכמו כל תחומי המים, מספק אלמנט של כיף, כבונוס נוסף.

זה הזמן ללמוד על היתרונות של ספורט מים, הידוע גם בשם אקווגיים. זה מקצוע שמורכב מפעילות גופנית בבריכת שחייה.

בתחילת הדרך, מקצוע זה היה נהוג בעיקר על ידי הדור המבוגר. כעת, אנשים מכל הגילאים נהנים מהיתרונות שלו.

מה זה אקוואירובי?

כצעד ראשון, כדאי ליידע את עצמך על סוג זה של פעילות גופנית. אקוורובי הפך לאחרונה לאופנתי מאוד. תחום אירובי המים, אירובי מים או מים, הוא ספורט המשלב את כל היתרונות של שחייה ופעילות אירובית.

מכיוון שאירובי מסורתי עלול לגרום לבעיות בברכיים ובעמוד השדרה, אירובי פופולרי כיום בסביבה מימית, שבה התנועות פחות פתאומיות. לפיכך, הפחתת כאב בעצמות ובשרירים.

ניתן לתרגל אקוורובי גם בחוץ וגם בבריכה סגורה, אך חשוב מאוד שהמים יהיו בטמפרטורה חמה, זאת כדי למנוע סחרחורות, תשישות או קשיי נשימה.

למרות שניתן לומר שאקוואירובי הוא אירובי בבריכה, האמת היא שדרושות מיומנויות נוספות כדי לתרגל אותו, כמו להישאר צף, לדעת לנוע במים, לטבול וכו'.

במהלך השיעור, אתה יכול גם להשתמש באביזרים שונים, כגון משקולות, גלילי קצף, צמידי רגל, כפפות ניאופרן ואפילו במקרים מסוימים, אופניים נייחים. מפגשי אקוואירובי הם בקבוצות בהן מבוצעים מספר תרגילים בעצימות משתנה. למרות שזה תלוי בגיל ובכישורים של האנשים בקבוצה.

מהם היתרונות של אקוורובי

אנשים שיש להם בעיות במחזור הדם ברגליים
אנשים שיש להם בעיות במחזור הדם ברגליים, כגון דליות, יכולים להועיל כאשר הם מתחילים ספורט מים.

לדבריהם, לאקוואירובי יש יותר יתרונות משחייה, שכן האחרון מעמיס על השרירים ואינו פעילות חברותית. אבל אלה לא היתרונות היחידים של עיסוק במים.

1. משפר את זרימת הדם

אנשים שיש להם בעיות במחזור הדם ברגליים, כגון דליות, יכולים להועיל כאשר הם מתחילים ספורט מים. הסיבה לכך היא שהמים מבצעים עיסוי בגפיים וגם מאפשרים לשרירים להתגייס ביתר קלות.

2. חיטוב השרירים

כאשר מים לוחצים על השרירים שלנו, הם הופכים לגוון ומתחזקים. התרגיל המבוצע בבריכה ממריץ כמו יוגה או פילאטיס.

3. מפחית מתח ומשפר מצב רוח

הוכח ששחייה או במגע עם מים מפחיתים מתח, חרדה ועצבים. זה אפילו עוזר לך לישון טוב יותר אם אתה סובל מנדודי שינה. לאחר סיום השיעור, חלק מהאנשים מרגישים אנרגטיים ואחרים צריכים תנומה קצרה. אבל בכל מקרה, הם חווים שלווה ושלווה.

לאחר סשן בבריכה, סביר להניח שתהיו במצב רוח טוב יותר, פחות נוטים לדיכאון וחרדה, ותרגישו אופטימיים יותר.

4. משפר קואורדינציה, רפלקסים וגמישות

יתרונות אלו של אקוורובי שימושיים עבור קשישים, שמבחינים בשינויים יומיים בתיאום תנועות, מתיחה או כיפוף של גפיים. התרגילים איטיים ועוזרים למקד את תשומת הלב בכמה קבוצות שרירים בו זמנית. לדוגמה, עליך להזיז זרוע אחת למעלה בעוד השנייה יורדת.

5. שומר אותנו בכושר

קשישים רבים סובלים מעודף משקל מכיוון שאינם מבצעים שום סוג של פעילות גופנית. זה לא קורה כשהם מנסים אקוואירובי ומתרגלים אותו מעת לעת. למרות שזו משמעת בעלת השפעה נמוכה, היא מאפשרת לשרירים להמשיך לנוע ויכולה לעזור למשתתפים לחזור למשקל האידיאלי שלהם או למנוע עלייה במשקל.

6. עזרה בבעיות עצם

בין אם יש לך דלקת פרקים או אוסטיאופורוזיס, אירובי מים מועיל. מכיוון שבכל מפגש הגוף נע בעזרת המים ומפחית את הכאבים הפיזיים הרגילים או המעצורים ממחלות אלו.

פופולריים