טעויות תזונתיות: חמישה מזונות המעכבים פעילות גופנית

טעויות תזונה: מזון מטוגן
טעויות תזונה: מזון מטוגן.
חשוב לדעת מה לאכול לפני, במהלך ואחרי פעילות גופנית. קרא את המאמר הזה כדי להימנע מטעויות התזונה שהופכות את האימונים שלך ללא יעילים.

האם אתה מתאמן באופן קבוע אך עדיין לא מצליח להשיג את התוצאות הרצויות? זה יכול לנבוע ממספר גורמים, כולל תזונה לא מספקת. חשוב להימנע מטעויות תזונתיות כדי להפיק את המרב מהאימונים שלך.

במאמר זה, נסביר את חמש טעויות התזונה שידרדרו את יעדי הכושר שלך. אם תאכלו את חמשת המזונות הללו באופן קבוע, תצטרכו להחליף אותם באפשרויות מתאימות יותר שמתאימות יותר לצרכים שלכם. אם לא תעשה זאת, כל המאמץ יבוזבז, ולא תראה שום שינויים חיוביים.

1. טעויות תזונה: מזון מטוגן

מזון מטוגן הפך למרכיב עיקרי בתזונה של אנשים רבים. הם רעיון רע בכל שעה ביום, אבל במיוחד לפני שאתה מתאמן. בשל תכולת השומן הגבוהה שלהם, הם מובילים לעיכול איטי. הקיבה צריכה לעבוד שעות כדי לעבד אותם. המשמעות היא שתרגישו עייפים ואפילו ישנוניים לאחר אכילתם.

אם אתה מתאמן לאחר אכילת מזון מטוגן, אתה תרגיש כבד ועייף יותר, וכתוצאה מכך לא תפעל ברמה אופטימלית. אם אתם נהנים מאוכל מסוג זה, אנו ממליצים לכם לאכול אותו רק פעם בשבוע, ותמיד בימים בהם אתם לא מתאמנים.

2. משקאות אנרגיה

יש אנשים שנוהגים לשתות משקה אנרגיה לפני אימון. הם חושבים שזה עוזר להם להיות יותר פעילים, לעשות יותר סטים ולבצע טוב יותר. אמנם זה נכון שהם נותנים לך תחושה של ריכוז וחיוניות יותר, אבל זה לא יותר מתחושה.

המציאות היא שמשקאות אנרגיה מכילים כמויות מוגזמות של סוכר, מה שלא מועיל לגוף. אתה יכול לשרוף יותר קלוריות, אבל אתה צריך לזכור שהמשקאות האלה מכילים הרבה יותר קלוריות ממה שאתה שורף.

3. פינוקי גומי

פינוקי גומי הם בעצם סוכר, סוכר, ועוד סוכר! הם אינם מציעים לגוף יתרונות כלשהם, ואינם מומלצים כלל. אנשים חשבו שכמות קטנה יכולה להועיל כי הגוף זקוק לסוכר כדי לתפקד כראוי.

זה נובע מהעובדה שאתה אוכל את סוג המזון שיפריע למשטר האימון שלך
זה נובע מהעובדה שאתה אוכל את סוג המזון שיפריע למשטר האימון שלך.

המציאות היא שאת הסוכר שהגוף צריך ניתן למצוא במזונות בריאים הרבה יותר המכילים גם חומרים מזינים. פירות הם דוגמה אחת ברורה.

4. חטיפים מלוחים

חטיפים מלוחים מאוד ממכרים, ואי אפשר לאכול רק אחד או שניים. הם מכילים בעיקר שומן ומלח. שניהם פוגעים בפעילות גופנית. בין אם אתה אוכל אותם לפני או אחרי האימון, אתה צריך לדעת שאתה זורק את כל המאמץ שאתה עושה.

אם יש לך מצב רוח לחטיף, אנו ממליצים לך לאכול חופן אגוזים. הם הרבה יותר בריאים, וגם מספקים לך אנרגיה.

5. ארוחות מבושלות מראש

נניח שאתה יוצא מהעבודה מאוחר ומאחר למכון הכושר. מכיוון שאין לכם זמן לבשל, אתם אוספים ארוחה מבושלת מראש, על מנת להגיע לכיתה שלכם בזמן. אם אתה עושה את זה באופן קבוע, אתה צריך לדעת שאפילו ללכת לחדר כושר כל הזמן לא יביא לך את התוצאות שאתה רוצה. זה נובע מהעובדה שאתה אוכל את סוג המזון שיפריע למשטר האימון שלך.

כשאתה מגיע לחדר הכושר, הבטן שלך עדיין תעכל כמויות גדולות של שומנים, מלח, צבעים וחומרים משמרים. אלו לא יאפשרו לבצע פעילות גופנית ברמה נאותה. בנוסף, מזונות אלו מכילים כל כך הרבה קלוריות שיהיה קשה לשרוף אותם במהלך האימון.

מה לאכול לפני ואחרי אימון

עם כל כך הרבה הגבלות, אתה ודאי תוהה מה עליך לאכול לפני ואחרי פעילות גופנית, כדי להשיג את התוצאות שאתה רוצה? כפי שתראו, תזונה נכונה לא חייבת להיות מסובכת. פשוט הסר את סוג הטעויות התזונתיות שמקשות על מאמצי האימון שלך, ואכל לפני ואחרי כל אימון.

לפני אימון

לפני הפעילות הגופנית יש להכין את הגוף כך שיוכל לבצע במיטבו ולהפיק את התוצאות הרצויות. חשוב לקבל את התזונה הדרושה ולצרוך אותה בכמויות קטנות על מנת שהקיבה לא תתמלא ותמנע מאיתנו ביצועים ברמה גבוהה. כמה מזונות מומלצים כוללים: שייקים ירוקים ואגוזים.

אחרי אימון

לאחר שסיימתם את השגרה, חשוב לחדש את הגוף בחומרים המזינים שהוא איבד בתהליך. לשם כך, כדאי להתחיל עם כמות מתונה של נוזל על מנת להרטיב מחדש. לאחר מכן, בחרו מזונות קלים לעיכול עשירים בחלבון. הימנע מעודף סוכרים ושומנים. אם אתם מתאמנים בערב, לחצו כאן למבחר ארוחות ערב בריאות.

פופולריים