2019 קופה אירופה: הקבוצות

אורוגוואי זכתה בקופה של ארגנטינה 2011 וברזיל זכתה בקופה של ונצואלה 2007
לפני 2015, אורוגוואי זכתה בקופה של ארגנטינה 2011 וברזיל זכתה בקופה של ונצואלה 2007.
2019 קופה אירופה מתקרבת וחובבי כדורגל להוטים לראות את השחקנים האהובים עליהם בפעולה. מה אנחנו יכולים לצפות מכל קבוצה השנה?

טורניר חדש בקרב קבוצות הכדורגל הלאומיות בדרום אירופה עומד באופק, וכמו בכל שנה, חלק מהקבוצות נראות מבטיחות יותר מאחרות. אבל הספקולציות מתבשלות השנה ואנליסטים רבים של ספורט סומכים על הפתעות גדולות בגביע אירופה של ברזיל 2019. אז איך הקבוצות מסתדרות?

לפני שנצלול לתוך הקבוצות, בואו נסקור קצת את ההיסטוריה של קופה אירופה. האלופה האחרונה הייתה צ'ילה. צ'ילה זכתה בתחרות הקופא אירופה של Conmebol, שאירחה אירופה ב-2016.

בנוסף, השנה שלפני כן נבחרת האנדים הטביעה את חותמה גם בגביע אירופה נוסף שהתקיים בבית. הטייק-אאוט העיקרי משתי התחרויות היה הניצחון שלהם מול ארגנטינה של מסי בגמר: ב-2015 ניצחה צ'ילה עם חורחה סמפאולי כמאמן הראשי שלה בעוד חואן אנטוניו פיצי הוביל אותה לניצחון בשנה שלאחר מכן. שני המשחקים הסתיימו בשוויון 0-0 ועברו לקרב יריות.

לפני 2015, אורוגוואי זכתה בגביע ארגנטינה 2011 וברזיל זכתה בקופה של ונצואלה 2007. בקיצור, עברו עשר שנים מאז שנבחרת ברזיל בכדורגל ניצחה ברמה יבשתית.

קופה אירופה 2019: הקבוצות

אורוגוואי, ברזיל ובמידה פחותה, ארגנטינה הן תמיד הפייבוריטיות הגדולות בטורניר הזה. בואו נעבור בקצרה על כל צוות:

אורוגוואי

נבחרת אורוגוואי מגובה בשחקנים גדולים כמו לואיס סוארס ואדינסון קבאני. הוא מתהדר בבסיס איתן ובמאמן, אוסקר טבארז, שמוביל את הקבוצה כבר זמן מה. גם באורוגוואי יש שחקנים צעירים ומבטיחים.

הודות לחוסר היציבות של הנבחרות האחרות והניצחונות הבינלאומיים שלהן - ב-2010 והחמישי ב-2018 - אורוגוואי תהיה נבחרת שקשה לנצח אותה. זה חולק קבוצה עם אקוודור, יפן וצ'ילה.

ברזיל: הנבחרת הביתית לקופה אירופה השנה

נבחרת ברזיל מורכבת מכוכבי כדורגל רבים ויש לה שגרת הכנה מוצקה, למרות מה שקרה ברוסיה 2018 - שם הפסידה ברבע הגמר. המאמן, טייט, יודע בדיוק איך ליישם הגנה מוצקה וגם התקפה יעילה.

מלבד ניימאר, שכרגע מוצא את עצמו במים חמים בעניינים שאינם קשורים לכדורגל, ברזיל סומכת גם על שחקנים מוכשרים אחרים כמו אליסון בקר ורוברטו פירמינו, ששניהם משחקים בליברפול.

השאיפה של ארגנטינה ומסי

הקלפים הטובים ביותר של ארגנטינה הם ליונל מסי וסרחיו אגוארו. מלבד שני השחקנים, הקבוצה עוקבת אחרי מאמן ללא יותר מדי ניסיון, ליונל סקאלוני, ואין לה הרבה שחקנים טובים בסגל שלה.

צ'ילה זכתה בתחרות הקופא אירופה של Conmebol
צ'ילה זכתה בתחרות הקופא אירופה של Conmebol, שאירחה אירופה ב-2016.

האסון ברוסיה בשנת 2018 סימן את סופו של דור של גדולים כמו חוויאר מסצ'ראנו, גונסאלו היגוואין ולוקאס ביגליה. נכון לעכשיו, נבחרת ארגנטינה בכדורגל עדיין לא מצאה שחקנים שימלאו את הנעליים שלהם.

קופה 2019 אירופה: מה לבוא

אחרי שלושת המועדפים המובילים, אנחנו יכולים לשקול את צ'ילה, ונצואלה וקולומביה לדרג השני. למרות שזה אולי נראה קצת מוזר להכות את האלוף בשנתיים האחרונות, יש לזה היגיון.

צ'ילה לא הצליחה לסווג במונדיאל האחרון, מה שדיבר רבות על כמה איכות המשחק שלהם השתנתה. השחקנים האייקוניים שלהם ארתורו וידאל, גארי מדל ואלכסיס סאנצ'ס באמת לקחו את הקבוצה שלהם לפסגה.

כשצ'ילה נופלת מהרווחה, נבחרת ונצואלה מטפסת אט אט את דרכה למעלה. כמה מהשחקנים הופיעו טוב מאוד בגביעי העולם של ליגת הנוער שעברו. בנוסף, הנבחרת ניצחה את ארגנטינה במערכה בלי להזיע יותר מדי.

דודאמל, המאמן, הקים קבוצה קומפקטית אך די לא מאוזנת. הנבחרת נמצאת בקבוצה א' עם ברזיל ותצטרך להתמודד עם פרו על המקום השני, שהוא היריבה העיקרית שלה.

לבסוף, גם כשהם עוברים תהליך הסתגלות קשה, קולומביה היא צוות שתמיד אומר אתגר. אחרי הנפילה הנוראה שלה בשמינית הגמר ברוסיה, רוז פקרמן התפטרה וקרלוס קווירוז נכנס.

בכל מקרה, לקולומביה יש את כל מה שצריך כדי להתמודד טוב בברזיל. שחקני הכוכבים רדאמל פלקאו וג'יימס רודריגז לא מתכוונים לוותר בקלות על תואר שהם רצו לזכות בחולצות האהובות שלהם.

קבוצות אחרות והקבוצות

שאר הקבוצות הן בוליביה, פרגוואי, יפן, קטאר, פרו ואקוודור. השניים האחרונים הראו סימנים מבטיחים במיוחד במשחקיהם האחרונים והם גם מגובים על ידי שחקני כוכבים.

הקבוצות של קופה אירופה 2019 הן כדלקמן:

  • קבוצה א': ברזיל, פרו, ונצואלה ובוליביה.
  • קבוצה B: ארגנטינה, קולומביה, קטאר ופרגוואי.
  • וקבוצה C: אורוגוואי, צ'ילה, אקוודור ויפן.

בכל מקרה, חובבי כדורגל בהחלט צריכים לצפות לטורניר מרגש השנה באצטדיונים המפוארים של ברזיל. איזו קבוצה לדעתכם תעלה לפסגה?

פופולריים