יריבויות בין קבוצות כדורגל לאומיות

יריבות בין קבוצות כדורגל לאומיות נלהבות עוד יותר מכיוון שהן מערבות מדינות שלמות
יריבות בין קבוצות כדורגל לאומיות נלהבות עוד יותר מכיוון שהן מערבות מדינות שלמות.
יריבות בין קבוצות כדורגל לאומיות נלהבות עוד יותר מכיוון שהן מערבות מדינות שלמות. יש כאלה שנמשכים כבר יותר ממאה שנה!

יריבויות לא קיימות רק ברמה המקומית. יריבויות בין קבוצות כדורגל לאומיות יכולות להיות נלהבות עוד יותר... כי מדינות שלמות מעורבות! במאמר זה, נסתכל על כמה מהדרבים המרגשים ביותר בכדורגל היבשתי והעולמי.

יריבות עיקריות בין קבוצות כדורגל לאומיות

כדורגל הוא שם נרדף לתשוקה ויריבות. לכן, זה לא מפתיע שחלק מהגפרורים יכולים להיות די מחוממים וחלקם יכולים לשתק את המדינה כולה.

היום, נספר לכם על היריבות הגדולות ביותר בין קבוצות הכדורגל הלאומיות, המשחקים הקלאסיים שכל השחקנים רוצים להיות מעורבים בהם, ואלו שאף אחד לא רוצה לפספס!

1. ארגנטינה-ברזיל

זה ידוע בתור 'הסופרקלאסיקו של אירופה' והוא ללא ספק אחד המשחקים הצפויים ביותר בלוח השנה של הכדורגל העולמי. שתיהן נבחרות עילית, כאשר ברזיל הייתה חמש פעמים אלופת עולם וארגנטינה העלתה את גביע העולם בשתי הזדמנויות.

לשתי הקבוצות יש יריבות גם עם מדינות אחרות, אבל כשהן מתמודדות זו מול זו בתחרות, הארגנטינים והברזילאים מתחילים להתכונן ימים לפני המשחק.

לפי הרישומים, המשחק הראשון בין ברזיל לארגנטינה היה ב-1914 וארגנטינה ניצחה 3-0. מאז, השיא היה שווה מאוד, עם 42 ניצחונות לוורדה אמרלו (ברזיל) ו-39 ללה אלביסלסטה (ארגנטינה). היו 26 תיקו.

2. ספרד-איטליה: יריבויות בין נבחרות הכדורגל הלאומיות

עוד יריבות כדורגל ישנה, עם המשחק הראשון בשנת 1920. הוא נערך במהלך אולימפיאדת אנטוורפן וספרד ניצחה 2-0.

בהזדמנות הבאה, האיטלקים נקמו עם ניצחון 7-1, וב-1934, במהלך המונדיאל באיטליה, הם השוו 1-1 במשחק שקוע בפוליטיקה.

מפגש מפורסם נוסף בין השניים היה ברבע גמר גביע העולם ב-1994 (איטליה ניצחה 2-1). לאחרונה, ב-2014, ספרד ניצחה 1-0 במשחק ידידות, ושנתיים לאחר מכן היא התמודדה עם כל אחת במהלך יורו 2016 (איטליה ניצחה 2-0). בסך הכל, הם שיחקו 36 משחקים, כאשר כל קבוצה ניצחה ב-11 הזדמנויות.

3. סקוטלנד-אנגליה

זו לא רק יריבות ספורטיבית אלא גם פוליטית וחברתית. זו, ללא ספק, היריבות הוותיקה ביותר בכדורגל, כאשר המשחק הראשון נערך בבירת סקוטלנד, אדינבורו, בנובמבר 1872.

יריבות עיקריות בין קבוצות כדורגל לאומיות
יריבות עיקריות בין קבוצות כדורגל לאומיות.

בשל היותם של שניהם חלק מהממלכה המאוחדת, שני הצדדים נפגשו בעשרות הזדמנויות. למרות שהיריבות דעכה מאז שנות ה-70, הלאומיות הסקוטית רואה את המשחק אחרת, ורואה באנגליה את "האויב של פעם".

ההיסטוריה בין שתי הקבוצות די שווה. ב-111 הפעמים שהם נפגשו, אנגליה ניצחה 46 פעמים וסקוטלנד ניצחה 41.

4. ארגנטינה-אורוגוואי

זה ידוע בשם 'הקלאסיקו של נהר לה פלאטה' מכיוון ששתי המדינות מחולקות על ידי הנהר הזה. הפעם הראשונה שהם שיחקו הייתה במאי 1901 במונטווידאו, עם ניצחון 3-2 לארגנטינים.

אחד המשחקים החשובים ביותר היה גמר גביע העולם ב-1930, בו ניצחה אורוגוואי את ארגנטינה 4-2 והוכתרה לאלופת העולם הראשונה בהיסטוריה. המשחק הקלאסי בין ארגנטינה לאורגוואי היה מתמודד יותר מכל משחק אחר בהיסטוריה.

בסך הכל הם נפגשו 192 פעמים, כאשר לה אלביסלסטה זכתה ב-88 ואורוגוואי זכתה ב-57.

5. גרמניה-אנגליה: יריבויות בין נבחרות הכדורגל הלאומיות

אנחנו חוזרים שוב לאירופה, אבל הפעם עם אחת היריבות הכי מעניינות בין קבוצות הכדורגל הלאומיות כי שום גבול פיזי לא מאחד או מפריד ביניהן. ההיסטוריה של היריבות הזו קשורה לחלוטין למלחמות העולם הראשונה והשנייה.

הפעם הראשונה שהם נפגשו הייתה במאי 1930 במשחק שהסתיים 3-3. המשחק התחרותי האחרון בין אנגליה לגרמניה היה בסיבוב השני של גביע העולם 2010, בו ניצחו הגרמנים 4-1. מתוך 29 הפעמים שהם התמודדו זה מול זה, כל אחד זכה ב-12, כאשר היו רק 5 תוצאות תיקו.

יריבויות גדולות אחרות בין קבוצות הכדורגל הלאומיות

יריבויות בולטות אחרות בין קבוצות הכדורגל הלאומיות כוללות את ברזיל-אורוגוואי, ארגנטינה-אנגליה, צרפת-איטליה ומקסיקו-אירופה. האם ראית את אחד מהעימותים המרגשים האלה? אל תפספסו את הבאים!

פופולריים