מכוניות הנוסחה 1 הגרועה בהיסטוריה

היום אנחנו הולכים לעשות את ההפך ולפרט את מכוניות הנוסחה 1 הגרועה ביותר בתולדות הספורט
היום אנחנו הולכים לעשות את ההפך ולפרט את מכוניות הנוסחה 1 הגרועה ביותר בתולדות הספורט.
בואו נסתכל בהיסטוריה של פורמולה 1 כדי לנתח את הגרוע ביותר שיש לספורט המוטורי התחרותי הזה להציע. אנחנו מדברים על המכוניות החד-מושביות, שלא יכלו להגיע לרמה שדורש הספורט.

אחרי 68 עונות, יש הרבה מכוניות פורמולה 1 שבאו ונעלמו. כמה מהם נמצאים ברשימת הגדולים, אפילו מייצגים תקופות שלמות! אלה יישארו לנצח זיכרונות עבור המעריצים.

אבל, היום אנחנו לא מדברים על החד-מושבים הטובים ביותר בפורמולה 1. היום אנחנו הולכים לעשות את ההיפך ולפרט את מכוניות הנוסחה 1 הגרועה ביותר בהיסטוריה של הספורט.

מאות מהנדסים משקיעים את כל הידע שלהם בבניית מכוניות תחרותיות מדי שנה. הנהגים של מכוניות המירוץ האלה גם נותנים את כל הכישרונות שלהם לספורט. אבל בני אדם עושים טעויות ולפעמים, התכנון של המהנדסים לא עומד בציפיות שהם מציבים.

אלו מכוניות הנוסחה 1 הגרועה ביותר בהיסטוריה

2-4-0 במרץ

הדבר הראשון שתבחין ביחיד-מושבי הזה הוא שיש לו ארבעה גלגלים אחוריים. מרץ היה אחד מהצוותים שלקחו סיכון באמצע שנות ה-70 עם עיצוב מסוג זה.

ה-2-4-0 במרץ התבסס על ה-P34, שהיה לו ארבעה גלגלים קדמיים. המהנדסים של מארס חשבו שהזזת ארבעת הגלגלים לאחור תשפר את האווירודינמיקה שלו ואת היציבות שלו. שום דבר לא התברר כפי שהם קיוו וכל העונה הייתה אסון שאין להכחישו.

הפתרון היחיד שלהם להפוך שוב לתחרותי היה לחזור לעונה הבאה עם עיצוב ארבעת הגלגלים הקלאסי.

מאקי f101

המאקי התחרו בעונת 1974. או, ליתר דיוק, היא ניסתה להתחרות, כי היא מעולם לא זכתה לסיווג שהוא צריך כדי להתחרות. נהגו בו טוני טרימר, הירושי פושידה והאודן גנלי.

מלבד היותו אחד האסונות הבולטים בפורמולה 1, ייתכן שהוא גם היה מתמודד על החד-מושבי המכוער ביותר. אנחנו לא יודעים אם זה באמת יזכה בפרס הזה, אבל זה בוודאי יהיה בין הפיינליסטים.

אבל במקום פשוט לוותר, החד-מושבי הזה התפתח וחזר להתחרות בשנה שלאחר מכן. אנחנו לא יכולים להחליט אם הניסיון השני הזה היה גרוע באותה מידה או בעצם גרוע יותר. די לומר שהוא התפוצץ במהלך הגרנד פרי ההולנדי, רגע לאחר שסווג למירוץ.

מקלארן mp4-30

אלו מכוניות הנוסחה 1 הגרועה ביותר בהיסטוריה
אלו מכוניות הנוסחה 1 הגרועה ביותר בהיסטוריה.

זהו הכישלון האחרון בפורמולה 1. מאז שהכריזו מקלארן והונדה על בריתן ב-2015, הציפיות מהחד-מושבי החדש שלהן היו גבוהות מאוד.

לא רק זה, אלא שגם פרננדו אלונסו עזב את פרארי לאחר כמה שנים, שם עבודתו לא הביאה את התוצאות להן קיווה. לאחר מכן הוא הצטרף לצוות הזה, שם נראה היה ששותפות אלונסו-מקלארן-הונדה תהפוך לשילוב ללא תחרות.

מה שבעצם יצא מזה היה חד-מושבי שהיה בבירור פחות מהצפוי, אפילו מהקדם העונה. תקלות המנוע, אובדן כוח ואמינות ירודה, הציגו את כל הצורות האפשריות של בעיות מכניות.

ככל שהעונה נמשכה, המקלארן התפתחה. הוא הצליח להגיע לקו הסיום כשמכוניות אחרות על המסלול חופפות אותו פחות ופחות.

אנדריאה מודה s921

מכונית פורמולה 1 זו תוכננה על ידי Simtek עבור צוות אנדריאה מודה. זה התחרה בעונת 1992. במכונית נהגו רוברטו מורנו, מברזיל, והאנגלי פרי מקארתי.

החד-מושבי הזה היה אסון אמיתי בכל רמה. ההוכחה לכך היא שהתוצאה הטובה ביותר שלה הייתה להתגלגל למקום ה-19 בגראנד פרי של מונקו. כשהיא הפסידה בכל המירוצים שלה, הקבוצה בחרה בסופו של דבר אפשרות אחרת.

כאילו לא די בכך, מלבד התוצאות הנוראיות שלו – אין זה מפתיע שהוא אפילו לא סווג למירוצים – הבעיות לא הסתיימו בכך. הבעלים של הצוות, אנדריאה סאטי, נעצר בשל אי סדרים פיננסיים.

חיים l190

למרות העובדה שהשארנו אותו לסוף, זה כנראה הגרוע מכולם! ה-Life L190 התחרה בעונת 1990 ונהגה על ידי ברהם וג'קומלי. עם זאת, כשחושבים על זה, המילה "להתחרות" היא כנראה הגזמה במקרה של המכונית הזו, כי היא מעולם לא סיימה מרוץ.

המהירות המרבית שלו הייתה כ-65 קילומטרים לשעה עם מחצית מכוח הסוס מאשר שאר המתחרים. הוא מעולם לא הסתובב במסלול יותר מפעמיים ברציפות מבלי להישבר. במחצית העונה עזב ארנסטו ויטה, ראש הקבוצה, את האליפות ולקח אחריות על הכישלון.

כשמסתכלים על התוצאות שקטפו החד-מושבים הללו בתחרויות שלהם, ברור שהם היו רחוקים ממכוניות המירוץ שהיינו מצפים להם ברמה הזו. זו הסיבה שהם ראויים לתואר חסר הקנאה של להיות בין מכוניות הנוסחה 1 הגרועות בתולדות הספורט.

פופולריים