שלושת ההרגלים שאתה לא מודע אליהם פוגעים במפרקים שלך

המפרקים מאפשרים תנועה זו תוך מניעת כל פעולה מלהיות חריגה או לגרום לנזק
המפרקים מאפשרים תנועה זו תוך מניעת כל פעולה מלהיות חריגה או לגרום לנזק.
טיפול במפרקים חיוני לחיים בריאים. הימנע מהרגלים מזיקים אלה כדי לשמור על בריאות המפרקים.

מפרקים חיוניים לביצוע כל תנועה. העצמות שלנו קשות, ואנחנו לא יכולים להזיז אותן, אז השרירים שלנו עושים את העבודה של משיכת אותן. המפרקים מאפשרים תנועה זו תוך מניעת כל פעולה מלהיות חריגה או לגרום לנזק.

לכן, שמירה על בריאות מפרקים חיונית לחיים עם כמה שפחות מחלות ואי נוחות. כדי לעשות זאת, תצטרך להיות זהיר מאוד עם שלושת ההרגלים הבאים.

טעויות שפוגעות במפרקים שלך בזמן אימון

סעיף זה כולל מספר טעויות שאנו עושים בעת ביצוע תרגילים גופניים. בין אם אתם מתאמנים בחדר כושר, לבד או עם קבוצת חברים, תמיד כדאי לקחת בחשבון את הטיפים הבאים:

  • החימום. כולנו יודעים את זה, אבל לעתים קרובות אנחנו לוקחים את זה כאופציה או לא משקיעים בזה מספיק זמן. עלינו לקבל חימום טוב לפני האימון כדי שהמפרקים שלנו לא יסבלו במהלך המאמץ שנעשה אותם.
  • עומס מתאים. חריגה מהגבולות שלנו במהלך האימון או המשקל שאנו מרימים תהיה קטלנית למפרקים שלנו. אתה לא צריך לחוות פציעה מיידית וברורה כדי שיהיה נזק; בלאי עם משקל לא מספק שנמשך יותר מדי זמן יוביל גם לפתולוגיות.
  • יציבה נכונה. לא כל התרגילים בריאים. עליך לוודא שיש לך את הצורה הנכונה בכל דיסציפלינה שאתה עוסק בה. הדוגמה הנפוצה ביותר היא הסקוואט; אם אתה נותן לברכיים שלך ללכת מעבר לקו האנכי שנמשך מקצות האצבעות שלך, אתה מוסיף אלמנט של נזק למפרק הברך.
  • מנוחה. חשוב מאוד לכבד את זמני המנוחה שכן אז המפרקים שלנו מתאוששים. זו תקופה הכרחית כדי לסבול את המאמץ כמו שצריך.
  • תגיד לא לאורח חיים בישיבה. חוסר פעילות גופנית ישפיע גם על המפרקים שלך. אם לא תפעיל את השרירים, המאמצים והעומסים יעברו ישירות לאזור זה. זה, בתורו, ישפיע על הרקמות הרכות של המפרקים.

תזונה גרועה

תזונה לא נכונה תגרום למפרקים להישחק מהר יותר. בדיוק כפי שהם זקוקים למנוחה, גם מבני הגוף זקוקים לחומרים מזינים מסוימים כדי להמשיך לעבוד במיטבם.

לכן, תזונה מאוזנת תהיה בעלת הברית הטובה ביותר שלך. עודף שומן בגוף עלול להזיק מאוד; פירות כגון דובדבנים או אננס הם האפשרות הטובה ביותר להימנע מסוג זה של בעיה.

עלינו לכלול גם אלמנטים כגון סידן כדי להגן על העצמות. כמו כן, זכרו שעליכם לכלול את קרני השמש על מנת שגופכם יפיק ויטמין D ובכך יוכל לספוג את הסידן שאתם נוטלים. עליך להקפיד גם על צריכת האלכוהול שלך, מה שלא רק יגרום לך לנטייה למחלות רבות אלא גם יכול לגרום לעלייה מסוימת במשקל.

הזמן שחולף גורם לבלאי רב במפרקים שלנו
הזמן שחולף גורם לבלאי רב במפרקים שלנו, לא משנה מה נעשה.

זו בדיוק הסיבה האחרונה שבגינה עלינו להימנע מדיאטה גרועה. אם אתה סובל מעודף משקל, המפרקים יסבלו יותר מאלה של אדם בטווח משקל בריא. לכן, כל קילוגרם שתצליחו להוריד יהווה הקלה למפרקים.

ההזדקנות מתדרדרת וגורמת לנזק למפרקים

זה כמובן לא הרגל שאתה יכול להפסיק, לא משנה כמה אתה מנסה. עם זאת, זו יותר תזכורת: ככל שאנו מבוגרים יותר, כך עלינו לנקוט יותר אמצעי זהירות.

הזמן שחולף גורם לבלאי רב במפרקים שלנו, לא משנה מה נעשה. לכן, חשוב להקפיד אפילו יותר על כל הנקודות שמנינו למעלה ככל שאנו ממשיכים להזדקן.

לבסוף, אנו עלולים לסבול גם מאיבוד מתקדם של סידן בעצמות ככל שאנו מתבגרים. בשל כך, עלינו לנסות להגדיל את צריכת הסידן שלנו, עם שעות השמש המתאימות לה.

הבה נעבור על שלושת ההיבטים שדנו בהם:

  1. התחממו כראוי כדי להכין את השרירים.
  2. הסר בהדרגה מהשגרה תרגילים שעלולים להזיק ולגרום לאובדן צפיפות העצם.
  3. שמור על התזונה שלך.

המפרקים שלך יודו לך!

פופולריים