איך לאחוז מחבט פאדל?

ישנן דרכים שונות לאחוז במחבט פאדל והידיעה עליהן מאפשרת לנו לשחק במלוא הפוטנציאל שלנו
ישנן דרכים שונות לאחוז במחבט פאדל והידיעה עליהן מאפשרת לנו לשחק במלוא הפוטנציאל שלנו.
למד על הטכניקות השונות והטיפים לאחיזה נכונה של מחבט פאדל. פאדל הוא אחד מענפי הספורט שצמחו בפופולריות בתקופה האחרונה.

ישנן דרכים שונות לאחוז במחבט פאדל והידיעה עליהן מאפשרת לנו לשחק במלוא הפוטנציאל שלנו. אמנם יש למעלה מעשר ידיות שונות, אבל במאמר זה נתמקד בשלושת החשובות ביותר. המשיכו לקרוא כדי לגלות מה הם.

תפוס מחבט פאדל: היסודות

כשאנחנו עושים את הצעדים הראשונים (או נושפים) בספורט הנפלא הזה, הדבר הראשון שעלינו לדעת הוא שיש דרכים שונות לאחוז במשוט או המחבט. איך נבחר כל ידית? הכל יהיה תלוי בנסיבות המשחק ובמכה שאתה רוצה לבצע.

מסיבה זו, שחקנים מקצועיים משנים את הזריקה שלהם מספר פעמים באותו משחק או נקודה. הטיית הלהב קשורה למכה שניתנת לכדור.

למרות שהרב-תכליתיות של מחבטים שונים היא צעד קדימה בפועל - כלומר, לאחר שהתאמן מעט - כדאי לזכור שבעתיד יש לנו אפשרות לשנות את אופן האחיזה במחבט. המשמעות היא שנוכל להעביר את הכדור בקלות רבה יותר אם נוכל לבחור באופן מיידי את האפשרות הטובה ביותר.

מחזיק את מחבט הפדל

עכשיו, איך נוכל להדריך את עצמנו לאחיזה טובה במחבט? אנחנו צריכים לקבל את המחבט כאילו אנחנו לוחצים ידיים למישהו. בקש מבן הזוג או המאמן שלך להעביר את המחבט אליך כשהוא מחזיק אותו ב"ראש" (החלק הרחב).

השאר את האגודל בצד אחד של המחבט ואת ארבע האצבעות הנותרות בצד השני. יורדים את היד בעקבות קו הפרופיל של המחבט עד שמגיעים לידית (החלק התחתון). לאחר מכן, סגור את הידיים כדי להחזיק את המחבט.

אפשרות זו לאחוז מחבט פאדל היא הבסיסית ביותר. זו הטכניקה הראשונה שנלמדת למתחילים. זה ידוע בתור 'קונטיננטל' או 'פטיש' ומאפשר לנו להכות בצורה טבעית וקלה יותר...אידיאלי למתחילים!

אפשרות זו לאחוז מחבט פאדל היא הבסיסית ביותר
אפשרות זו לאחוז מחבט פאדל היא הבסיסית ביותר.

בנוסף, מכיוון שעלינו לדאוג רק להשאיר את האגרוף סגור ולהזיז את פרק כף היד כדי לתת כיוון ללהב, נוכל לשים לב לדברים נוספים שבהתחלה יכולים לעלות לנו בנקודות (כמו תזוזות).

להרגיש בנוח

אל תשכח שאתה צריך להרגיש בנוח עם פרק כף היד, היד, האצבעות ואפילו הזרוע והכתף שלך: יציבה מאולצת עלולה להוביל להתכווצויות או לפציעות. גם בהתחלה, אנו ממליצים לא לנסות לשנות את האחיזה. או שאתה מכה ימינה (או מניע) או שמאלה (או גב היד).

למרות שזה מייגע לבלות כמה שיעורים רק לתרגל את האחיזה ולהניח בצד את הרגש של המשחק, האמת היא שאם אתה לא יודע איך לאחוז במחבט מההתחלה אז יהיה יותר קשה להתקדם. התחלה בטכניקה לא נכונה מגבילה את היכולת שלנו להמשיך ללמוד.

שתי דרכים בסיסיות נוספות לאחיזה במחבט

כבר דיברנו על הדרך הנפוצה ביותר לאחוז מחבט פאדל, אז בואו נסתכל על כמה דרכים אחרות: הפורהאנד והבקהנד. כמובן, ישנם אחרים, הדומים בטניס ויש להם שמות כמו 'אחיזה בקהנד מערבית', 'גבהנד למחצה מערבית', 'בקהנד מזרחי' ו'פורהאנד חצי מזרחי' וכו'. אבל, אנחנו לא הולכים. לפרט כל אחד. במקום זאת, נתאר את שתי הטכניקות הבסיסיות.

1. הפרה-יד

אתה יכול להשתמש בזה במצבים שונים, כולל מכות ימין שטוחות, מכות בקהנד (בכדורים נמוכים מאוד) וזריקות הכוח (המאפשרות לנו להכות חזק מאוד). כדי לקחת את המחבט בסגנון 'ימינה מזרחה' עלינו לאחוז בו עם יד שמאל מופנית קדימה, ולאחר מכן להניח את כף היד הימנית על פני החלק הגדול ביותר של המחבט. אנחנו יורדים את יד ימין אל ההיד וסוגרים אותה.

2. הבקהנד

למרות שהוא נושא את השם הזה (שמקורו בטניס), זה לא אומר שאנחנו יכולים להשתמש בו רק כדי לבצע מכה ביד או שמאל. זה יכול לשמש גם כדי 'לקבל' יריות מימין. ישנם ארבעה מצבים ספציפיים שבהם זה נוח לשימוש: בהגנה הימנית עם כדורים נמוכים מאוד, במכות שטוחות ביד האחורית, בזריקות לשלוש (רגליים) וב'מכת צפע' (אידיאלי למי שאין לו. תנופה טובה).

כדי לאחוז מחבט פאדל בצורה זו אנו מניחים את המשוט במקביל לקרקע, אנו תומכים בכף היד באחיזה כשהאגודל מצביע לעברנו ואז סוגרים את האגרוף. ביד הנגדית, אנחנו לוקחים את המחבט בחלק המרכזי.

פופולריים