המשחקים האולימפיים בטוקיו ומערכות זיהוי פנים

אנו בטוחים שאנשים רבים יתעניינו כיצד המארגנים משתמשים בטכנולוגיית זיהוי פנים במשחקים האולימפיים בטוקיו 2020
לא משנה מה יקרה, אנו בטוחים שאנשים רבים יתעניינו כיצד המארגנים משתמשים בטכנולוגיית זיהוי פנים במשחקים האולימפיים בטוקיו 2020.
מכשיר זיהוי פנים יותקן בכניסה למתחמי המשחקים האולימפיים בטוקיו. המטרה? לשפר את האבטחה והיעילות של הבקרות. במאמר זה נספר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על מערכות אלו.

המשחקים האולימפיים בטוקיו 2020 הולכים להשתמש במערכות זיהוי פנים מהירות עבור ספורטאים, עיתונאים ואנשי צוות. יוזמה זו ויעדיה המוצהרים הם לשפר את האבטחה והיעילות תוך הקלת הגישה למקומות.

אנשים שמכירים אישרו שהמארגנים הולכים להתקין את המערכת בכל מקומות התחרות. זה הולך להיות גם בכפר האולימפי ובמרכזי העיתונות. זה לא ישפיע על הצופים.

הם גם עושים זאת מכיוון שהמשחקים האולימפיים בטוקיו הולכים להתקיים במהלך חודשי הקיץ. ככזה, מטרה מרכזית נוספת היא למנוע תורים ארוכים בטמפרטורות גבוהות. האחראים מאמינים שזיהוי פנים יאפשר למארגנים להאיץ את עבודתם. הסתמכות על צוות האבטחה בלבד שיטפל בכך עלולה לגרום לתהליך איטי בהרבה.

מכשיר זיהוי פנים יותקן בכניסה למתחמי המשחקים האולימפיים בטוקיו
מכשיר זיהוי פנים יותקן בכניסה למתחמי המשחקים האולימפיים בטוקיו.

זיהוי פנים ייקח רק 0.3 שניות כדי לאשר את זהות האנשים. זה יעשה זאת על ידי השוואת הפנים של המשתמש לתמונה שנשמרה בעבר שלו. המארגנים מתכוונים לצעד זה להגביר את האבטחה באירוע הספורט האדיר הזה.

בין היתר, זה יעזור להימנע מכל כניסה ללא סנקציות או הונאה. ככזה, המארגנים מקווים שהמערכת תפתור בעיות פוטנציאליות, ותאיץ את תהליך האבטחה. הם גם מצפים שזה יקצר את זמני ההמתנה וימנע לחלוטין את הבעיה של אנשים שמשתמשים בתעודות זהות גנובות או מזויפות.

על פי בדיקות ראשוניות, מערכת זיהוי פנים זו הולכת לאפשר בקרות מהירות פי 2.5 מהנהלים הסטנדרטיים. ב"נהלים סטנדרטיים", אנו מתכוונים לברקודים ולפקדים חזותיים. המארגנים השתמשו בהם במשחקים האולימפיים הקודמים.

"זו הפעם הראשונה שזיהוי פנים מיושם עבור כל האנשים המורשים בכל האתרים".

-צויושי איוואשיטה-

משחקים אולימפיים של ימינו

טכנולוגיית NeoFace שפותחה על ידי תאגיד NEC היא זו שהמארגנים ישתמשו בה כדי לפקח על כל האנשים המורשים. זה כולל ספורטאים, פקידים, צוות ואנשי תקשורת ביותר מ-40 אתרים. במילים אחרות, אנחנו מסתכלים על המשחקים האולימפיים שעומדים לעשות את השימוש הנרחב ביותר בטכנולוגיה.

למעשה, זו הפעם הראשונה שהם משתמשים בטכנולוגיית זיהוי פנים לאבטחת אירוע מסוג זה. זכרו שהמשחקים האולימפיים בטוקיו הולכים להתקיים בכל אזור המטרופולין של טוקיו. יהיה צורך לאמת את זהויות האנשים ביותר מ-40 מקומות ברחבי העיר. רמת אבטחה נוספת זו הולכת להיות נוכחת בכל אירועי טוקיו 2020. הם גם הולכים להשתמש בו למשחקים הפראלימפיים - זו תהיה הפעם הראשונה בשני האירועים האלה שהם ישתמשו באמצעים כאלה.

זה מעלה כמה דגלים אדומים בכל הנוגע לפרטיות. זה נכון במיוחד מאז שהוועדה המארגנת למשחקי טוקיו, הוועד האולימפי הבינלאומי ותאגיד NEC שמרו על שתיקה בסוגיית האופן שבו התמונות יישמרו. הם גם לא אמרו שום דבר על אמצעי אבטחת ה-IT שיש להם כדי להגן עליהם.

חוד החנית של טכנולוגיית זיהוי הפנים העולמית

תאגיד NEC, חברה יפנית, טוענת כי יש לה את טכנולוגיית זיהוי הפנים הטובה בעולם. תוכנית הזיהוי שלה משתמשת במערכת הנקראת NeoFace. זה עובד על ידי ניתוח רצף של פרצופים ברצפי אבטחה חיים וחיפוש התאמות במסד הנתונים שלו.

טכנולוגיית זיהוי פנים מובילה זו כבר נוסתה במשחקים האולימפיים האחרונים
טכנולוגיית זיהוי פנים מובילה זו כבר נוסתה במשחקים האולימפיים האחרונים, שנערכו בריו ב-2016.

טכנולוגיית זיהוי פנים מובילה זו כבר נוסתה במשחקים האולימפיים האחרונים, שנערכו בריו בשנת 2016. למעשה, הטכנולוגיה הביומטרית שלה כבר הוטמעה ביכולות שונות ב-70 מדינות, כולל כמה שדות תעופה בינלאומיים.

איך זה עובד

המערכת עומדת לקשר את המידע מתצלומי העוזרים המורשים עם תעודות הזיהוי שלהם. זה יעבוד פשוט על ידי הקשה על הכרטיס על הקורא. עם זאת, כולם יצטרכו להגיש את התמונות שלו למסד נתונים לפני תחילת התחרות.

אנשי האבטחה עדיין יהיו שם, אבל המערכת אמורה להקל על עבודתם. במקום שאנשי הביטחון יבדקו כל אדם, טכנולוגיית זיהוי הפנים הולכת לסרוק את פניהם. זה יאיץ את תהליך הכניסה.

לא משנה מה יקרה, אנו בטוחים שאנשים רבים יתעניינו כיצד המארגנים משתמשים בטכנולוגיית זיהוי פנים במשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. זה נכון גם לגבי המלעיזים וגם לתומכיו, שעומדים לעקוב אחר התהליך. כולם ירצו לדעת אם זה כלי יעיל לעבודה מסוג זה.

סביר להניח שתנוח יותר בידיעה שמערכות זיהוי הפנים הללו אמורות למנוע ביעילות כניסה עם תעודות זהות מזויפות. התומכים גם טוענים שהם הולכים לצמצם את זמני ההמתנה לאישור ולהוריד את רמות הלחץ של הספורטאים.

פופולריים