איך לסיים מרוץ בלי לעצור?

זה הדבר העיקרי שאתה חייב לשים לב אליו אם אתה רוצה לסיים את המירוץ בלי לעצור
למעשה, זה הדבר העיקרי שאתה חייב לשים לב אליו אם אתה רוצה לסיים את המירוץ בלי לעצור.
לתחרות ריצה, הכנה היא הכל. למעשה, זה הדבר העיקרי שאתה חייב לשים לב אליו אם אתה רוצה לסיים את המירוץ בלי לעצור.

יש אנשים שיגידו לך שעדיף להפסיק כשאתה כבר לא יכול להמשיך... אחרים ימליצו שעדיף לסיים את המירוץ בלי לעצור. במאמר זה, נספר לכם כיצד תוכלו להימנע מעצירה בזמן ריצה.

לסיים מרוץ בלי לעצור: ללכת

אולי חווית את ההרגשה הזו כשהרגליים שלך כבר לא מגיבות, ולא משנה כמה אתה מנסה, אתה לא יכול להתקדם עוד רגל. ספורטאים רבים בוחרים לעזוב את המירוץ לפני שהם פצועים או מעמיסים את השרירים שלהם.

עם זאת, אפשרות נוספת יכולה להיות להפחית את המהירות בה אתה רץ, לסטות לצד וללכת. כך, תוכל לשמור על קצב מהיר מספיק כדי למנוע ממך להגיע למקום האחרון אבל איטי מספיק כדי שלא תפגע או תאמץ את עצמך יתר על המידה.

זה הכרחי שתמשיך לזוז בלי לעצור. אם תפסיק, להתחיל מחדש יהיה כמעט בלתי אפשרי, כי הגוף שלך כבר יפרוק את האדרנלין, והוא יתחיל להיכנס ל"מצב מנוחה".

עם זאת, אם אתה עדיין חושב שאתה יכול להוציא יותר מהרגליים שלך, ואתה עדיין רוצה לסיים את המירוץ, אז האלטרנטיבה הטובה ביותר היא להתחיל ללכת. כך, תוכלו לשחזר אנרגיה שתאפשר לכם לחזור לקצב הקודם שלכם בהדרגה, או פשוט לחצות את קו הסיום תוך כדי ריצה קלה.

אם תחליט ללכת במהלך מירוץ, שים לב לחברי הצוות שלך. רוץ לאט לצדדים כך שאף אחד לא מעד או יתקל בך. זה יכול להיות מעצבן ומסוכן עבור מישהו אחר ששומר על קצב טוב; הצורך לעצור עבור אדם אחר יכול להפחית שניות חיוניות מזמן הסיום שלך.

איך לסיים מרוץ בלי לעצור

אם תשאלו רץ כיצד הם נמנעים מעצירה במהלך המרוץ, התשובה הנפוצה ביותר שתקבלו היא "על ידי הכנה טובה יותר". המשמעות היא שבמציאות, כל מה שקורה לפני המרוץ או המרתון חשוב לא פחות או יותר ממה שקורה במהלך התחרות.

אם אינך רוצה להפסיק לרוץ בזמן שאתה במרוץ, הקשב לכמה מהטיפים הבאים:

1. התחל לאט

במיוחד במרתונים מכיוון שהם כה נרחבים, אם תתחיל לרוץ במלוא המהירות, סביר להניח שבקרוב תיגמר לך האנרגיה ותרצה להפסיק. במקרים מסוימים, שמירה על אותו קצב כמו רצים אחרים היא מה שעוזר לקבוע את המהירות שלך. כך או כך, נסו להתחיל לאט ולהגביר את המאמץ ככל שהמרוץ נמשך. אתה תראה שכך, תהיה לך יותר סיבולת פיזית כדי להגיע ליעד שלך.

2. לסיים מרוץ ללא עצירה: לחות מספיק

איך לסיים מרוץ בלי לעצור
איך לסיים מרוץ בלי לעצור.

יש האומרים ששתייה גורמת לך לצמא יותר כשאתה מתאמן, במיוחד אם אתה שותה משקאות ספורט ולא מים. חוץ מזה, כדאי לזכור שככל שיש לך יותר נוזלים, כך תרצה ללכת לשירותים... וזה יגרום לך להפסיק בלי קשר!

זה לא אומר שאתה לא יכול לשתות מים לאורך המירוץ, אבל אתה חייב לקצוב את צריכת הנוזלים לאורך כל המירוץ. אל תשכחו להטיל שתן מספר דקות לפני ההגעה לקו הזינוק.

3. לאכול קל

נכון שאכילת פחמימות מעניקה לנו את האנרגיה הנפיצה הדרושה לנו לפעילות גופנית (בגלל זה ספורטאים רבים צורכים צלחת פסטה לפני תחרות). עם זאת, עודף מזון עלול לגרום לאי נוחות בבטן, רצון לעשות צרכים, או כל השפעה פיזיולוגית אחרת שמקטינה את הסיכוי שלכם לסיים את המרוץ ללא עצירה.

4. אל תרוצו בזמן שאתם פצועים או כואבים

אנו חושבים שכאשר נתחיל לרוץ, השרירים שלנו יתחממו, והכאב ייעלם באורח קסם. עם זאת, פציעה יכולה להופיע בזמן הכי לא מתאים.

כדי להימנע מעצירה במהלך המירוץ, אנו ממליצים לא להתחיל אחת אם אינך בכושר גופני במיוחד. אותו דבר לגבי אימונים.

5. לסיים מרוץ בלי לעצור: להיות קבוע ולנוח

זה לא משנה כמה קילומטרים כרוך המרוץ הבא שאתה רוצה לעשות, או כמה זמן נשאר לך לפני שהוא מתחיל. אתה חייב לקבל מספיק הכשרה מראש... אין תירוצים תקפים.

כמובן, זה לא אומר שאתה צריך לרוץ כל יום. אם תעשה יותר ממה שהגוף שלך יכול לסבול, בסופו של דבר תיפצע. לקיחת הפסקות בין הפעלות חיונית כדי שתהיה מוכן ב-100 אחוז ביום המרוץ.

אם אתה רוצה לסיים מרוץ שלם בלי לעצור, אנו גם ממליצים לך לבחור תוכנית אימונים נכונה, להתאמן בחדר הכושר בתאריכים ספציפיים שנקבעו מראש ולהקשיב למה שהגוף שלך צריך לפני שאתה מתחיל במירוץ. אל תתחיל לרוץ מירוצים למרחקים ארוכים אם אתה לא מאומן.

פופולריים