אפשרויות בריאות לצרוך פחמימות איכותיות

ישנן אפשרויות שונות שיעזרו לך לצרוך פחמימות איכותיות
ישנן אפשרויות שונות שיעזרו לך לצרוך פחמימות איכותיות.
ישנם מחקרים הממליצים להפיק לפחות 50 אחוז מהיסודות הקלוריים מצריכת פחמימות באיכות גבוהה.

ישנן אפשרויות שונות שיעזרו לך לצרוך פחמימות איכותיות. פחמימות איכותיות אינן גורמות נזק לגוף, הן עושות את ההיפך. פחמימות הן מרכיב בסיסי שצריך להיות נוכח בתזונה מאוזנת.

פחמימה: הגדרה

פחמימות הן תצורות מולקולריות המורכבות מפחמן, חמצן ומימן.

התצורות המולקולריות מאופיינות כצורה הבסיסית של אנרגיה מרוכזת. הגוף יכול גם לקבל אנרגיה ממקורות אחרים כמו חלבונים ושומנים.

בשביל מה יש פחמימות?

תפקידן העיקרי של הפחמימות הוא כמקור אנרגיה לגוף. ברור שהגוף לא יכול לתפקד בלי מספיק אנרגיה. תפקודי המוח ומערכת העצבים דורשים מנות יומיות של גלוקוז כדי לתפקד כראוי.

פחמימות איכותיות הן אחד ממקורות האנרגיה העיקריים

בניגוד לשומנים שהם מקור מורכב של אנרגיה, הפחמימות מספקות אנרגיה שניתן להיספג במהירות. בנוסף, פחמימות איכותיות אינן משאירות הרבה חומרי פסולת בגוף. זה הופך אותם למרכיב חשוב שצריך לכלול בתזונה בריאה.

כשמדובר בחלבונים ושומנים, תפקידם העיקרי הוא בניית רקמה תאית.

ניתן להבדיל בין פחמימות בדרך שבה הן נספגות. ישנן שתי קטגוריות של פחמימות: ספיגה מהירה וספיגה איטית. ההבדלים בין השניים טמונים בזמן שלוקח למולקולה להעלות את רמות הגלוקוז בדם.

הזמן או המהירות שבה זה מתרחש תלוי בהרכב המזון. גורמים חשובים שמשחקים תפקיד בזמן שלוקח לפחמימות להעלות את רמות הגלוקוז בדם כוללים האם המזון מכיל סיבים או שומנים. זה תלוי גם במידת המניפולציה או העיבוד שעבר האוכל.

דרכים פשוטות ובריאות לצרוך פחמימות איכותיות
דרכים פשוטות ובריאות לצרוך פחמימות איכותיות.

ניתן להגיע למסקנה שספיגה איטית של פחמימות הן המועילות ביותר לגוף. באופן טבעי, ישנם כמה יוצאי דופן בכל הנוגע לפחמימות הנספגות במהירות. דבש, למשל, מכיל גלוקוז ופחמימות איכותיות.

דרכים פשוטות ובריאות לצרוך פחמימות איכותיות

ישנן מספר דרכים לצרוך פחמימות איכותיות. רובם מבוססים על תזונה בריאה ומאוזנת. זה מרמז על בחירה קפדנית של חומרים מזינים שאתה מוסיף לצלחת שלך. טיפ מרכזי הוא להימנע ממזונות מעובדים ומעודנים.

מזונות טריים הם המקורות הטובים ביותר לפחמימות איכותיות. זכור שדגנים, למשל, בריאים אפילו יותר כשהם דגנים מלאים.

קבוצת מזון נוספת המכילה פחמימות איכותיות הן פירות וירקות. עליך ללמוד כיצד לזהות ולהבדיל בין מזון למוצרים מעובדים. כדי לקיים תזונה בריאה עלינו לאכול יותר אוכל "אמיתי" ופחות מוצרים מעובדים.

דגנים מלאים

מזונות עשויים מדגנים מלאים כגון דגני בוקר, פסטה ואורז מכילים רמות גבוהות של סיבים. הם מכילים גם ויטמינים ומינרלים בריאים לגוף.

קטניות

קבוצת מזונות זו המכילה פחמימות איכותיות מורכבת משעועית ועדשים. הם מכילים גם סיבים, ויטמינים וחלבונים. יש בערך 16 גרם חלבון בכוס אחת של דגנים. קל לשלב קטניות גם עם מזונות אחרים. זה מקל עליהם להשלים תזונה בריאה.

ירקות

קבוצה זו מוכרת בדרך כלל בזכות תרומתה של ויטמינים ומינרלים. הם מכילים יותר מהתוכן הטבעי שלהם אם הם מוגשים גולמיים. תזונה בריאה מצריכה צריכת ירקות לפחות פעם ביום.

פירות

פירות מכילים פחמימות פשוטות המועילות לגוף. הם מכילים גם פרוקטוז, סוכר שמתמוסס במהירות במים. פרוקטוז הוא סוג של סוכר לא מזוקק שהוא הרבה יותר בריא מסוכר שולחן.