מה לאכול אחרי האימון?

מה שאתה אוכל אחרי האימון הוא חשוב ביותר
מה שאתה אוכל אחרי האימון הוא חשוב ביותר, בחירה גרועה יכולה לבטל את כל המאמץ שאתה משקיע.
זכרו, תזונה חשובה מאוד והיא הולכת יד ביד עם פעילות גופנית. אי אפשר לבצע ברמות הכי גבוהות ולהשיג תוצאות אם לא מקפידים על מה שאוכלים. לכן חשוב לאכול נכון ולעולם לא לדלג על ארוחות.

לאחר האימון הגוף נמצא במצב של תשישות הנגרמת מהמאמץ המופעל ואיבוד נוזלים. לכן חשוב לספק לגוף חומרים מזינים כדי שיתאושש. מה שאתה אוכל אחרי האימון הוא חשוב ביותר, בחירה גרועה יכולה לבטל את כל המאמץ שאתה משקיע. המשך לקרוא כדי לגלות מה לאכול לאחר האימון.

הידרציה לאחר אימון

כפי שציינו בעבר, במהלך האימון הגוף מאבד הרבה נוזלים מה שגורם להתייבשות. חשוב להרטיב מחדש לאחר מכן. אז קודם כל, אתה צריך לשתות נוזלים לפני בליעת חומרים מזינים מוצקים.

ברגע שאתה מסיים את האימון אתה יכול לשתות מים, מי קוקוס או משקה ספציפי המיועד לספורטאים המכיל נתרן. קבוצת המשקאות האחרונה מומלצת במיוחד למי שמתאמן ברמה גבוהה.

כדי למנוע התייבשות קח איתך בקבוק מים בכל פעם שאתה הולך לחדר כושר. בדרך זו, תוכל לקחת נוזלים כאשר אתה מאבד אותם. היזהר, עם זאת, לא לשתות יותר מדי מים מכיוון שהדבר עלול לגרום לגזים ולתחושה של בטן מלאה.

מהם הרכיבים התזונתיים שאתה צריך לאחר אימון?

ישנם רכיבי תזונה ספציפיים שמתאימים לכל רגע ביום. דיאטה היא נושא שבאמת יכול לגרום לכאבי ראש עבור ספורטאים מאחר שהאכלה לא מספקת של עצמך יכולה לשלול את כל המאמצים שעשית במהלך האימון. על מנת להימנע מכך, קראו יחד כדי לראות מה עליכם לאכול לאחר האימון.

לאחר האימון, חשוב לאכול מזונות מתאימים שיכולים להיספג במהירות, תבחינו בשיפורים ברמות האנרגיה שלכם תוך פרק זמן קצר. חלבונים צריכים להיות בראש סדר העדיפויות לאחר האימון, עם זאת, מומלץ לאכול כמות מתונה בלבד. זה לא חכם לאכול יותר מדי חלבון לאחר האימון.

המשך לקרוא כדי לגלות מה לאכול לאחר האימון
המשך לקרוא כדי לגלות מה לאכול לאחר האימון.

כמה דוגמאות למזונות עשירים בחלבון כוללים בשר, דגים וביצים. אל תשכחו לבשל את הארוחות שלכם בצורה בריאה על מנת למנוע איבוד חלבון.

אתה יכול לצלות או לאפות את החלבונים שלך כדי להימנע מהוספת קלוריות נוספות. בנוסף, צלייה או אפייה לא יקחו הרבה מזמנכם והם לא דורשים מיומנויות בישול ברמה גבוהה.

כדי להתאושש מהר יותר, אתה יכול גם להוסיף פחמימות ספיגה מהירה לארוחה שלאחר האימון שלך. הודות למזונות אלו, תרגישו פחות עייפות מה שמאפשר לכם להתאושש בפרק זמן קצר יותר.

הצעות שונות לארוחות לאחר אימון

תוכלו לראות כמה קל להכין ארוחת צהריים, ארוחת ערב או חטיף לאחר האימון. נסה את המתכונים הבאים.

כריך טונה וביצה. המתכון הזה פשוט ומהיר להכנה. הוא מספק הזרקה של חלבונים ופחמימות שחשובים להתאוששות השרירים. בחרו בלחם מדגנים מלאים אם תרצו להפיק תועלת מכל הרכיבים התזונתיים היקרים שמכילים טונה טבעית מדגנים מלאים ודלים בנתרן.

חביתה צרפתית עם ירקות מוקפצים. זוהי ארוחת ערב קלה מושלמת שתוכלו ליהנות ממנה לאחר אימון כושר. בדומה למתכון הקודם, אפשר להכין תוך דקות ספורות וזה מאוד בריא.

חזה עוף בגריל עם גבינה. בחר תמיד בחזה עוף שאינו מכיל שומן. ניתן גם ליצור וריאציות על ידי החלפת הגבינה בעשבי תיבול ארומטיים.

תזונה נכונה לאחר אימון חשובה לא פחות מהמאמץ המופעל בחדר הכושר. אל תשכח להרטיב מחדש ולבלוע מספיק חלבונים ופחמימות כדי להגיע ליעדים שלך.

פופולריים