4 מפתחות לשיפור איכות השינה שלך

נציע לך כמה מפתחות פשוטים שיעזרו לך לשפר את איכות השינה שלך
לכן כאן, נציע לך כמה מפתחות פשוטים שיעזרו לך לשפר את איכות השינה שלך.
איכות השינה שלך היא גורם בסיסי לבריאות טובה. ביסוס הרגלים בריאים יכול להיות המפתח לשיפור המנוחה שלך.

איכות שינה גבוהה היא היבט בסיסי של שמירה על בריאות. כשאנחנו ישנים, הגוף שלנו נח והמוח שלנו יכול לקחת יום נוסף עם אנרגיה.

ידוע רבות על ההשפעות שיכולות להתבטא כאשר אנו לא ישנים מספיק או כאשר השינה שלנו היא באיכות ירודה. אלה כוללים קשיי ריכוז, מופחתת זמני תגובה ואפילו מצבי רוח אדישים.

שינה איכותית פירושה שתחילה יש צורך בשמירה על היגיינת שינה מספקת. מחקר של קרן שינה מסביר כי היגיינת שינה מורכבת מההתנהגויות וההרגלים שמתבצעים לפני השינה. הרגלים אלה משפיעים מאוד על המנוחה שלך.

לכן, אם תעבדו על שיפור היבט זה של שגרת השינה שלכם, השינה והבריאות שלכם ירוויחו. מיושמת על אתלטיקה, לשינה איכותית יש השלכות חיוביות על הביצועים. לכן כאן, נציע לך כמה מפתחות פשוטים שיעזרו לך לשפר את איכות השינה שלך.

התרחק ממכשירים אלקטרוניים לפני השינה

האור הנפלט ממכשירים אלקטרוניים כגון טלפונים סלולריים, טלוויזיות וטאבלטים מקשה על המוח שלך להפוך ל"ישנוני". המשמעות היא, כמובן, שינה באיכות נמוכה יותר. זאת בשל העובדה שהאור ממכשירים אלה מגרה את החלק במוח המכונה הגרעין Suprachiasmatic.

כאשר הקולטן הזה מופעל על ידי האור, אסור לו להפריש מלטונין, הורמון השינה. כדי שנגיע למצב "ישנוני", אנו זקוקים לרמות גבוהות של הורמון זה.

כדי לישון, הדבר הטוב ביותר הוא חושך מוחלט. עלינו להשתדל לא להשתמש במכשירים אלקטרוניים לפחות חצי שעה לפני השינה. בנוסף, ניתוק מהעולם הוירטואלי מועיל גם לניקוי מחשבותינו ולשחרורנו מדאגות נוספות.

תזונה בריאה יותר יכולה לשפר את איכות השינה שלך

תזונה בריאה ומאוזנת חשובה להפליא לאיכות השינה שלך. דיאטה ושינה קשורות קשר הדוק: לא רק מה אוכלים, אלא גם כמה ובאילו שעות.

המפתח לשינה איכותית יותר הוא ביסוס הרגלים בריאים
המפתח לשינה איכותית יותר הוא ביסוס הרגלים בריאים.

מזונות עם רמות גבוהות של טריפטופן יכולים לעזור לנו לישון טוב יותר מכיוון שמולקולה זו היא קדימון למלטונין. דוגמאות למזונות עם מולקולה זו הם פירות יבשים, חלב ועופות.

מבחינת כמות, אידיאלי לאכול ארוחות ערב קלות שעדיין משאירות אותנו שבעים. היזהר עם קיצוניות: זה גרוע לאכול ארוחת ערב כבדה מדי כמו ללכת לישון בלי לאכול. לבסוף, זכרו שעליכם להשאיר מספיק זמן לעיכול תקין בין ארוחת הערב לשעת השינה.

נקה את דעתך ממחשבות שליליות

אחד המכשולים הגדולים ביותר לאיכות השינה הוא שמחשבות מתרוצצות בראש. דאגות יומיומיות ואי ודאות לגבי העתיד הם מכשולים גדולים להרפיה הדרושה כדי לישון טוב.

כדי להתמודד עם זה, טכניקות הרפיה יעילות ביותר. לא רק שהם גורמים למצב פיזי של שלווה ורווחה, אלא שהם גם מכוונים את הריכוז לנשימה, מה שלא מאפשר לחשוב על הדאגות שלך. הפניית תשומת הלב שלך לנשימה יכולה להיות הסחת דעת גדולה כדי לעזור לך לשכוח מחשבות שליליות.

קבע שגרת שינה

איכות השינה רגישה מאוד להרגלים ולשגרה. הגוף שלנו מתרגל בקלות לשעות ספציפיות של שכיבה והתעוררות. שגרה מאפשרת לגוף להכין את עצמו לסיים או להתחיל את היום.

קביעת שגרת שינה פירושה ניסיון לקבוע לוחות זמנים מוגדרים של מתי אתה הולך לישון ואיזו שעה אתה מתעורר למחרת. במקרה של מתי להתעורר, זה קל יותר, כי לוחות הזמנים של העבודה שלנו מאלצים אותנו ליישם את זה. עם זאת, קשה יותר לקבוע שעת שינה ולגרום לעצמנו לדבוק בה. זה דורש עקביות ומשמעת.

כמובן ששגרה צריכה להיות בעלת מידה מסוימת של גמישות. זה באמת קשה ללכת לישון כל יום באותה שעה בדיוק, אז עדיף לקבוע לעצמך שוליים או מרווחים ולא זמן ספציפי מאוד, בלתי משתנה.

למען הבריאות שלך, אתה לא יכול להתעלם מאיכות השינה שלך

שינה היא חלק בלתי נפרד מהחיים עבור בני אדם. זה הכרחי כדי לשמור על הבריאות שלנו ולשמור אותנו חזקים נפשית ופסיכולוגית. בנוסף, זה לא רק על מנוחה. בזמן שאנו ישנים, המוח שלנו מגבש את כל מה שלמדנו במהלך היום והזיכרונות שלנו מתחזקים.

המפתח לשינה איכותית יותר הוא ביסוס הרגלים בריאים. אלה חורגים מעבר לשינה בלבד, וכוללים היבטים נוספים כמו תזונה והסביבה שלנו.