סקי, פציעות נפוצות

זו הסיבה שנודיע לכם על פציעות הסקי הנפוצות ביותר וכיצד למנוע אותן
זו הסיבה שנודיע לכם על פציעות הסקי הנפוצות ביותר וכיצד למנוע אותן, המשיכו לקרוא!
סקי יכול להיות מרגש ומהנה. זו יכולה להיות גם דרך אחרת להתאמן, אבל כדאי להיות מודעים לפציעות הנפוצות ביותר וכיצד להימנע מהן.

סקי הוא ספורט חורף המאופיין בשימוש במגפיים עם לוחות להחלקה על שלג. ניתן לתרגל סקי ברמה תחרותית ומקצועית או ברמה פנאי. כל אחת משתי האפשרויות הללו מהווה סיכוני פציעה. זו הסיבה שנודיע לכם על פציעות הסקי הנפוצות ביותר וכיצד למנוע אותן, המשיכו לקרוא!

סקי הוא תרגול שהחל ברוסיה בסביבות 6000 לפני הספירה. מאמינים שבמשך כמה שנים זה היה כלי התחבורה היחיד באזורים מכוסים שלג. ככל שחלף הזמן, ובשנת 1900, הסקי התפתח והפך לספורט, במיוחד ברמת הפנאי. אולם עשרים וארבע שנים מאוחר יותר הוא נכלל כספורט באולימפיאדת החורף בצרפת.

הסיכונים של סקי

נפילה בזמן סקי היא די שכיחה. נפילות אלו קורות בדרך כלל עקב איבוד שיווי משקל, יציבה גרועה או חוסר יציבות השלג.

רוב הפציעות הן תוצאה של יציבה גרועה ונפילה. תמיד צריך להיזהר ולהתחמם לפני שמתחילים לגלוש. פציעות הסקי הנפוצות ביותר הן כדלקמן:

כתף ועצם בריח

פריקת כתף שכיחה בספורט, כמו סקי. הסיבה לכך היא שתנועות זרועות יוצרות כמות ניכרת של סיבוב הכתף. ישנן שתי סיבות עיקריות לכך שאתה יכול לפרוק את הכתף:

  1. בזמן נפילה אתה מושיט את הידיים: הארכת הידיים היא אינסטינקט טבעי כאשר אתה נופל. עם זאת, זה מגביר את הסיכון לפציעה מכיוון שהזרוע שלך תקבל את הפגיעה מהנפילה.
  2. בעיות במוט הסקי שלך: תנועה לא טובה שנעשית עם אחד ממוטות הסקי או שניהם עלולה להוביל לכך שהזרוע שלך נמצאת במצב לא נכון.
ישנן פציעות נפוצות אחרות גם בסקי
ישנן פציעות נפוצות אחרות גם בסקי.

שברים בעצם הבריח הם פציעה שקשורה בדרך כלל לנפילות המערבות ידיים וכתפיים. לכן, חשוב ללמוד כיצד להתקדם ולהשתמש נכון במוטות הסקי ובמגפיים. זה גם חיוני ללבוש את הלבוש הנכון בכל עת.

אגודלים

פציעת אגודל אולי לא נראית חשובה כמו פציעות אחרות. אבל למעשה, האגודלים שלך ממלאים תפקיד מפתח בביצועי הידיים שלך.

פציעה זו עלולה להתרחש בזמן החזקת מוט הסקי במהלך נפילה, ופתאום משיכת האגודל לאחור. בדרך כלל נקע זה אינו רציני, אולם אם הכאב נמשך לאחר מספר ימים ייתכן שתצטרך לבקר פיזיותרפיסט.

קריעת ACL

ACL פירושה רצועה צולבת קדמית, שהיא אחת הרצועות העיקריות בברך. רצועה זו אחראית לשמירה על הברך מפני התרחבות יתר או פיתול. קרע ב-ACL יכול להיות תוצאה של תנועה לא טובה של נעילת נעלי הסקי. פציעה כזו מצריכה טיפול מתאים להחלמה טובה. לעולם אל תזלזל בפציעה כה חמורה.

פציעות אחרות

ישנן פציעות נפוצות אחרות גם בסקי. הם אולי לא כל כך מזיקים אבל חשוב שתהיו מודעים להם:

  • פגיעה במניסקוס: המניסקוס הוא הסחוס המאפשר את תנועת הברך.
  • צליפת שוט: זוהי פציעה בצוואר הנגרמת על ידי טלטלה פתאומית בראש.
  • כאבי גב מנפילה או יציבה גרועה.
  • מתח שרירי עקב חימום לא מספק.

הדרך הטובה ביותר להימנע מפציעות בזמן סקי היא על ידי סיוע מקצועי בהישג יד. אם זה לא אפשרי לפחות קח את העצה ממישהו שהוא גולש סקי מנוסה. חשוב גם ללבוש בגדים חמים ולהתחמם כמו שצריך לפני שמתחילים. אחרי הכל, אין ספורט טוב יותר מספורט בטוח!

פופולריים