מחקרים מפקפקים ביעילות של מתיחות באימון

מפקפקים ביתרונות כביכול של מתיחות
מחקרים של מומחים אחרים, כמו הפיזיותרפיסט הצ'יליאני Pablo Neira, מפקפקים ביתרונות כביכול של מתיחות.
האם אתה מישהו שמתמתח לפני ואחרי האימון שלך? מה הייתם חושבים אילו נגיד לכם שמומחים רבים מפקפקים כעת ביעילות של מתיחות מסוג זה? המשך לקרוא כדי ללמוד עוד!

כאשר מישהו מתחיל להתאמן או לעסוק בספורט על בסיס קבוע, בין אם כילד, כנער או מבוגר, אחד הדברים הראשונים שהוא לומד הוא החשיבות של מתיחות לפני ואחרי אימון. עם זאת, ישנם חוקרים המפקפקים ביעילות של מתיחה למניעת פציעות.

הממצאים המדעיים שנחלוק במאמר זה לא נועדו לשלול לחלוטין את הרעיון שמתיחות הן חלק מועיל מאורח חיים פעיל. אנחנו גם לא מנסים להגן על התיאוריה הזו מפני השערות אחרות.

במקום זאת, מטרת המאמר היא לשפוך מעט אור על מחקר כלשהו שאולי אינך מכיר היטב. מחקרים אלה מציעים פרספקטיבה שונה על תרגילי מתיחה.

עם זאת, רוב המאמנים עדיין מאמינים במתיחות לפני ואחרי האימון שלך, כך שרעיונות הנוגדים את הנורמה נוטים להיות די שנויים במחלוקת.

המחקר המטיל ספק ביעילות המתיחה

המחקר שאליו אנו מתייחסים הוא מקבוצת מדענים מאירופה. הם פרסמו את הממצאים שלהם במרץ 2004, במהדורה ה-36 של Medicine and Science in Sports and Exercise Journal.

מטרת המחקר הייתה להעריך את היעילות של מתיחה למניעת פציעה. הם בחנו מתיחות במסגרת אימוני ספורט ופעילות גופנית.

מתודולוגיה

חוקרים אלה צללו עמוק לתוך הספרות הזמינה על מתיחות. הם גם שיתפו פעולה עם מדענים אחרים שביצעו מחקרים דומים בעבר. רוב המחקרים שהם בחנו השוו את מידת השימושיות של מתיחות בהשוואה לאמצעי מניעה אחרים.

חשוב לציין שהכותבים ביססו את הקריטריונים שלהם על פרמטרים שנקבעו מראש וסטנדרטיים. הם השתמשו באלו כדי למדוד את איכות המידע שהם קוראים, כמו גם את הפרשנויות השונות של הממצאים.

סיכום

המחקר המטיל ספק ביעילות המתיחה
המחקר המטיל ספק ביעילות המתיחה.

אז מה הם מצאו? קודם כל, הם מצאו שמבחינה סטטיסטית, לא היה קשר ישיר בין מתיחה לשיעור מופחת של פציעה.

בתתי הקבוצות השונות שהם חקרו, הם מצאו גם שיעורי פציעות דומים. בהתחשב בשכיחות המתיחה, מספר האנשים הסובלים ממצבים גופניים היה צריך להיות גבוה יותר בתת-קבוצות של אנשים שנמתחו פחות או כלל לא.

בהתבסס על ממצאים אלה, החוקרים הגיעו למסקנה שאין מספיק ראיות כדי לתמוך או להכפיש את היעילות של מתיחה כדי למנוע פציעה. זה נכון לגבי ספורטאים תחרותיים ונופש.

מחקרים אחרים בוחנים את היעילות של מתיחות

בשנה שלאחר מכן פרסם המדען ל. הארט מחקר דומה נוסף באותו מגזין. היא גם מצאה שלא לתרגילים כלליים ולא ספציפיים הייתה השפעה ישירה על שיעור הפציעות של קבוצת הספורטאים במחקר.

מחקרים של מומחים אחרים, כמו הפיזיותרפיסט הצ'יליאני Pablo Neira, מפקפקים ביתרונות כביכול של מתיחות. למרות שזה נכון שזה מרגיש טוב ונוטה להפחית מתח, נירה טוענת שיש הרבה מיתוסים נרחבים על מתיחות. להלן כמה מהמיתוסים הנפוצים:

יעילות המתיחה: היא משפרת את הגמישות

היתרון כביכול של שיפור הגמישות באמצעות מתיחה אינו תמיד נכון. קודם כל, כי מתיחות לא תמיד זהות לעבודה על גמישות.

מצד שני, גמישות לא תמיד חיונית באדם בכושר גופני. למעשה, עבור כמה ענפי ספורט כגון ריצה, זה יכול למעשה להיות לא מועיל.

מתיחות עוזרות לחמם את השרירים

לדברי נירה, היעילות של מתיחות כדי לחמם את השרירים שלך היא כמעט אפס. להיפך, זה באמת יכול להיות רע עבורך. במקום זאת, הדרך הטובה ביותר להתחמם היא לבצע גרסה איטית ועדינה יותר של התרגיל שאתה מתכונן לעשות.

זה מקל על כאבי שרירים

לבסוף, נירה גם שואלת אם הארכת השריר עושה משהו לכאבי שרירים. הוא טוען שכאב ותשישות שרירים יתרחשו בכל מקרה אם התרגיל יהיה אינטנסיבי. בכל מקרה, מתיחות וקבלת עיסויים מספקים הקלה זמנית בלבד. הם לא פתרונות בפני עצמם.

בהתחשב בכל זה, המבט האלטרנטיבי של מתיחות ברור ושונה למדי ממה שאתה שומע בדרך כלל. עם זאת, הנושא עדיין פתוח לדיון, וחוקרים ממשיכים לנתח את היתרונות והחסרונות של מתיחות. האם אתה חושב שמתיחות טובות לרווחה הפיזית שלך?

פופולריים