תור הזהב של ריאל מדריד

פלורנטינו פרז פרש מתפקידו ב-2006 וקירב את תור הזהב לסיומו
לאחר שטעם הצלחה עם ריאל מדריד, פלורנטינו פרז פרש מתפקידו ב-2006 וקירב את תור הזהב לסיומו.
תור הזהב של ריאל מדריד התחיל בתחילת המאה. זה התחיל עם פרז כנשיא והחוזים של ארבעה שחקנים בינלאומיים.

לפני זמן לא רב, ריאל מדריד נראתה בלתי ניתנת לעצירה ושחקניה היו אלילים בינלאומיים. תור הזהב המפורסם נמשך כמעט שש שנים ולא נשאר רק בזיכרונותיהם של מעריציהם הנאמנים, אלא לכל חובבי הכדורגל. קרא על זה היום בפוסט שלנו.

תחילתו של תור הזהב

תור הזהב של מדריד החל באמצע שנת 2000 כאשר פלורנטינו פרז נכנס לתפקיד נשיא מדריד האמיתי. עם הרעיונות שלו, איש העסקים היה משחרר מהפכה במועדון כדי לצאת מהמשבר הכלכלי שהכביד עליהם.

אחת ההחלטות הראשונות שלו הייתה להחתים שמות גדולים ובינלאומיים בקבוצה. ארבעת השחקנים - פיגו, זידאן, רונאלדו ובקהאם, שהיה האחרון שהצטרף לקבוצה ב-2003 - עלו לריאל מדריד 200 מיליון יורו. אבל ההשקעה השתלמה בגדול עם אינספור הניצחונות שלהם.

במהלך שש שנות התהילה שלה, ריאל מדריד זכתה בשתי ליגות ספרדיות (עונות 2000/2001 ו-2001003), שני גביעי סופר קאפ (2001 ו-2003), גביע בין יבשתי אחד (2002), ליגת אלופות אחת (2000,5002) ואחד בליגה אחת. סופר קאפ (2002).

בנוסף, מדריד זכתה במקום השני בלה ליגה ב-2002005 ובשלישי ב-2000,5002. שלא לדבר, הם גם זכו במקום השני בגביע המלך פעמיים: 2000,5002 ו-2001,5004.

מי היו השחקנים הכוכבים בעידן הזהב?

תור הזהב של מדריד נתמך על ידי ארבעה שחקנים בינלאומיים. עם הכישורים שלהם, הצוות התפוצץ לכוח בלתי מנוצח. הכוכבים היו:

1. לואיס פיגו

פיגו התחיל בתחילה כשחקן כנף, אך מאוחר יותר שיחק כקשר, בסופו של דבר נשאר יותר במרכז לאורך זמן.

2. זינדין זידאן

זיזו הוא אחד משחקני הכדורגל הצרפתים הטובים בהיסטוריה. הוא הצטרף לריאל מדריד ב-2001 לאחר ששיחק ביובנטוס. החוזה שלו היה היקר ביותר בתקופתו, ודרש מהקבוצה להשתעל 73.5 מיליון יורו.

תחילתו של תור הזהב
תחילתו של תור הזהב.

זידאן היה שחקן עם טכניקה וראייה מדהימים, שלא לדבר על שליטה מדהימה. בעוד שלקשר היו הזמנים הטובים והרעים שלו, הוא בהחלט היה אחד הטובים על המגרש, אפילו במצבי לחץ גבוה.

3. רונאלדו

הכוכב הברזילאי הצטרף למדריד ב-2002 לאחר ששיחק באינטר מילאנו וזכה עם הנבחרת הלאומית בגביע העולם במהדורת קוריאה-יפן. מדריד שילמה 45 מיליון יורו עבור הפורוורד החד (שגם היה מועד לסבול מפציעות). בשלוש העונות הראשונות שלו בריאל מדריד, הוא כבש 68 שערים באליפות הלה ליגה בלבד.

4. דיוויד בקהאם

בקהאם, שהגיע ממנצ'סטר יונייטד, היה הגדול הבינלאומי האחרון שנכנס לקבוצה ב-2003. החוזה שלו היה כבד ולא חסר כיסוי בתקשורת. לכוכב האנגלי הייתה רגל ימין מפורסמת ומעבירות ארוכות... הבעיטות החופשיות שלו היו אפילו יותר מדהימות!

בנוסף לארבעת השחקנים הללו, לריאל מדריד היו גם שחקנים איכותיים נוספים. דוגמאות כוללות השוער איקר קסיאס (ספרד), המגן רוברטו קרלוס (ברזיל), הקשר גוטי (ספרד) והפורוורד ראול גונזלס (ספרד). הקבוצה גם החתימה את השחקן האנגלי מייקל אואן ב-2004 ואת השחקן הברזילאי רוביניו ב-2005.

סוף תור הזהב

למרות כל התהילה וההצלחה שחוותה הקבוצה בשש השנים הקצרות הללו - ולמרות המוניטין העצום שבנו לעצמם - האוהדים ועולם הכדורגל מעולם לא הגיעו לאמץ את המדיניות של פרז.

לאחר הזכייה בלה ליגה 2002/03, מנהל הקבוצה מתח ביקורת על המנג'ר דאז, ויסנטה דל בוסקה, והאשים אותו בפיגור בזמן. מספר שבועות לאחר הביקורת הקשה והניצחון, קרלוס קווירוז נכנס במקום דל בוסקה.

וזו לא הייתה הבעיה היחידה: הגעתו של בקהאם היוותה בעיה נוספת עבור הקבוצה שכן לריאל מדריד כבר היה שחקן ימני (לואיס פיגו). נוסף על כך, כמה שחקנים - אולי ביציע של דל בוסקה - עזבו את המועדון לאחר שהעתירות שלהם להעלאת שכר נדחו.

ב-2004, ריאל מדריד לא הצליחה לשמור על רצף הניצחונות שלה והפסידה שישה מתוך שבעת המשחקים בלה ליגה, מתוכם ארבעה משחקי בית. ואז התמוטט תור הזהב.

המועדון הפך לחברה עם מודל כלכלי המבוסס על רמה גבוהה של מסחור בינלאומי אך הוא הקדיש מעט תשומת לב למשחקיות, גם כשהם הגיעו לראש הסולם עם תארים מרשימים.

כוכבי תור הזהב היו שחקנים מדהימים וכולם ידעו זאת. אבל הם היו, אולי, קצת יותר מדי מרוכזים בעצמם. לאחר שטעם הצלחה עם ריאל מדריד, פלורנטינו פרז פרש מתפקידו ב-2006 וקירב את תור הזהב לסיומו. זידאן ובקהאם, לעומת זאת, ימשיכו את הקבוצה לצעוד.

פופולריים