הכל על גביע העולם לנשים

גביע העולם לנשים
גביע העולם לנשים.
גביע העולם לנשים, שנוצר ב-1991, אולי לא מפורסם כמו גביע העולם לגברים, אבל הוא נתמך על ידי אלפי אוהדים.

שנת 2019 סימנה מהדורה נוספת של גביע העולם לנשים - ואנשים רבים סקרנים. קרא את הפוסט שלנו היום כדי ללמוד את כל מה שאתה צריך לדעת עליו.

גביע העולם לנשים

אליפות הנשים אולי לא מוכרת כמו גביע העולם לגברים, אבל היא צוברת יותר ויותר מעריצים בכל העולם. אליפות פיפ"א היא החשובה ביותר בכל כדורגל הנשים.

פיפ"א יצרה את התחרות בתגובה למספר ההולך וגדל של שחקניות כדורגל נשים ברחבי העולם. גביע הנשים לא מתנהל במקביל לתחרות הגברים, וגם לא נכלל במשחקים האולימפיים. אבל מהדורה חדשה נפרשת כל ארבע שנים ומרכיבה את שני האירועים החשובים ביותר בכדורגל נשים.

המהדורה הראשונה התקיימה בשנת 1991 בסין, שבה יש את המספר הגבוה ביותר של אוהדי כדורגל נשים. באותה שנה, האלופה הראשונה אי פעם הייתה אירופה.

מאז הקמתה, השתתפו בתחרות 16 קבוצות עד 2015. מאז, שמונה קבוצות נוספות משחקות על הניצחון. כבר היו שמונה מהדורות:

  • 1991: סין; המנצחת, אירופה (2-1 מול נורבגיה).
  • 1995: שבדיה; מנצחת, נורבגיה (2-0 מול גרמניה).
  • 1999: אירופה; אירופה ניצחה על הדשא שלה (5-4 בקרב יריות נגד סין).
  • 2003: אירופה; מנצחת, גרמניה (2-1 מול שבדיה).
  • 2007: סין; מנצחת, גרמניה (2-0 מול ברזיל).
  • 2011: גרמניה; המנצחת, יפן (3-1 ביריות נגד אירופה).
  • 2015: קנדה; המנצחת, אירופה (5-2 מול יפן).
  • 2019: צרפת; המנצחת, אירופה (2-0 מול הולנד).

מיקומה של המהדורה הבאה, שתתקיים בשנת 2023, עתיד להיקבע. אירופה היא הנבחרת המנצחת ביותר עם ארבעה גביעים. אחרי אירופה גרמניה, עם שני גביעים. נורבגיה ויפן עוקבות אחר גרמניה עם גביע כל אחת.

כישורים והדחות

נבחרות הנשים צריכות להתמודד במשחקים כדי להעפיל למונדיאל. בראש ובראשונה, ההתאחדות של הקבוצה צריכה להיות חברה בפיפ"א וחלק מאחת משש הקונפדרציות היבשתיות: AFC (אסיה), CAF (אפריקה), CONCACAF (צפון/מרכז אירופה והאיים הקריביים), Conmebol (דרום אירופה), OFC (דרום האוקיינוס השקט) ו-UEFA (אירופה).

שיאים והצטיינות בגביע העולם לנשים
שיאים והצטיינות בגביע העולם לנשים.

כל כנס מארגן מערכת הסמכה וכן גביעים שיוענקו ביבשת שלו: 8 עבור UEFA, 5 עבור AFC, 3 עבור CONCACAF (חולק 1 עם Conmebol) ו-CAF, 2 עבור Conmebol (כולל הגביע המשותף עם CONCACAF) ו-1 עבור OCF.

24 הנבחרות הטובות ביותר עוברות להתחרות בגביע העולם. הקבוצות מחולקות לשש קבוצות של ארבע כדי להתחיל את התחרות. שתי הקבוצות הטובות ביותר בכל קבוצה עולות וממשיכות לסיבוב הבא.

הסיבוב השני כולל את שמינית הגמר, רבע גמר, חצי גמר וגמר. כולם הם חיסול פתאומי. יתר על כן, שתי הקבוצות שמפסידות בפלייאוף חצי הגמר על המקום השלישי.

אם לוח התוצאות נשאר בשוויון בסיום משחק, הקבוצות ישחקו שתי מחציות נוספות של 15 דקות. אם המשחק עדיין שוויוני לאחר ההארכה, הם קובעים את המנצח באמצעות קרב יריות.

שיאים והצטיינות בגביע העולם לנשים

מאז המהדורה הראשונה ב-1991, האליפות כיבדה שחקנים מסוימים בפרסים והצטיינות.

נכון לעכשיו, השחקנית שזכתה ביותר פרסים היא מרטה ויריה דה סילבה הברזילאית, שמחזיקה ב-17 למדינה שלה. צמודות עם 14 הן גרמנית, בירגיט פרינץ וארה"ב, אבי וומבך.

פיפ"א גם מעניקה פרסים לשחקן הטוב ביותר של המהדורה. בגביע העולם בקנדה 2015, קרלי לויד האמריקאי זכה בתואר. במהדורה הגרמנית של 2011, הומארה סווה של יפן לקח הביתה את הכבוד.

לבסוף, פרסים והצטיינות אחרים, כמו השוער הטוב ביותר (כפפת הזהב), השחקן הצעיר ביותר, הספורט הטוב ביותר והשער הטוב ביותר עומדים בפניהם. בקיצור, גביע הנשים דומה מאוד לגביע הגברים ויש לו ציבור הולך וגדל לרצות.

פופולריים