אצטדיון ליברפול אנפילד: מקום שכדאי לבקר בו

הליגה השתמשה לראשונה באצטדיון אנפילד בשנת 1893
הליגה השתמשה לראשונה באצטדיון אנפילד בשנת 1893, עם 5000 אנשים שצפו.
האנפילד של ליברפול הוא אחד מהאצטדיונים שאסור לכם לפספס אם אתם חובבי כדורגל או בזמן שאתם מבקרים בעיר הביטלס.

ללא ספק, זהו אחד מאצטדיוני הכדורגל החשובים באנגליה. אצטדיון אנפילד הוא הבית של ליברפול, למרות שהוא שיכן קבוצות אחרות בהתחלה. נספר לכם הכל על המקום הזה במאמר הבא.

ההיסטוריה של אנפילד: אחד האצטדיונים העתיקים ביותר

ההיסטוריה הספורטיבית מציינת את שנת 1884 כשנת חנוכת אצטדיון אנפילד. במקור, המקום הזה שימש את אברטון, ששילם שכר דירה לבעל הנכס, ג'ון אורל, מבשל מקומי. היציעים הראשונים היו בעלי קיבולת של 8000 איש.

בשנת 1981, אורל מכר את רכושו לג'ון האוולדינג, שהיה המייסד של ליברפול. הבעלים החדש העלה את מחיר השכירות ואברטון סירבה לשלם אותו, אז הם עברו לגודיסון פארק.

מכיוון שהאצטדיון היה עכשיו ריק, איזה רעיון טוב יותר מאשר ליצור קבוצה משלו כדי להשתמש בו? כך נוצר מועדון הכדורגל של התאחדות ליברפול. הם שיחקו את המשחק הראשון שלהם ב-1892, עם ניצחון נהדר 7-0 מול רות'רהאם.

הליגה השתמשה לראשונה באצטדיון אנפילד בשנת 1893, עם 5000 אנשים שצפו. שנתיים לאחר מכן, הם בנו יציעים חדשים עבור 3000 אוהדים - היציעים הראשיים הנוכחיים - עם גמלון אדום ולבן ייחודי. בשנת 1903, הם הוסיפו עוד דוכני עץ וברזל לאנפילד.

ההרחבה נמשכת: אצטדיון אנפילד

לאחר האליפות השנייה של ליברפול ב-1906, הם נאלצו להוסיף מדור יציע שלישי, בשם Spion Kop על ידי עיתונאי מקומי. זה היה לכבוד הגבעה הדרום אפריקאית שבה מתו חיילים רבים מהעיר במהלך מלחמות הבורים.

לא היו שינויים עד 1928. באותה שנה, הם עיצבו מחדש והרחיבו את הקו. ואז, ב-1957, התקינו מערכת תאורה חשמלית. בשנת 1963, הם החליפו את היציע הישן של כביש קמלין עם שלוחה כדי לאכלס 6700 איש. עשר שנים לאחר מכן הרסו את הדוכן הראשי כדי להתקין אחד חדש וגדול יותר.

בשנת 1992 הפכה יציע כביש קמלין ליציע דו-מפלסי. הם חשבו על זה מזמן, אבל משהו מוזר קרה; שתי נשים, שהתגוררו ברחוב ההוא, סירבו לעבור כדי לאפשר את עבודות הבנייה.

ההרחבה נמשכת: אצטדיון אנפילד
ההרחבה נמשכת: אצטדיון אנפילד.

כשאחד מהם מת, השני הסכים לעזוב, ולבסוף הם הצליחו להשלים את הבנייה. שנתיים לאחר מכן, התקנות החדשות של פיפ"א שקבעו את כל המשתתפים חייבות להיות מושב, הפחיתו באופן דרסטי את הקיבולת של היציעים הללו.

הדרכה באצטדיון האנפילד של ליברפול

אנחנו לא יכולים להכחיש כמה זה מרשים שהאצטדיון הזה, מעבר לרפורמות שלו, עומד כבר יותר מ-130 שנה. לכן, אם אתם מתכננים לנסוע לאנגליה, וליתר דיוק לליברפול, לא תוכלו לפספס את אנפילד.

ישנם סוגים שונים של סיורים, כולל סיור האצטדיון או סיור Gameday, שמתקיים ביום המשחק. הראשון הוא הנפוץ ביותר לתיירים.

יום אידיאלי באצטדיון

הביקור ביום הראשון הוא ב-10 בבוקר והאחרון ב-15:00 ואורך שניהם כשעה וחצי. אפשרות נוספת היא ללכת לבד למוזיאון בלבד, שנסגר בשעה 17:00 שימו לב שהסיור תמיד באנגלית, אם כי מדריך קולי בספרדית זמין בסופי השבוע.

כדאי לבקר תחילה במוזיאון ולאחר מכן לצאת לסיור. הגישה היא דרך עמדת קופ, שם ניתן לראות תמונות ומזכרות בנוגע לתולדות המועדון והשחקנים הראשיים שלבשו את החולצה האדומה.

יש גם מקום למאמנים וכמובן, הגביעים השונים שבהם זכתה ליברפול. אנחנו לא יכולים לשכוח להזכיר את הפזמון, לעולם לא תלכו לבד, ואת המחווה לשתי טרגדיות כדורגל ענקיות: הילסבורו והייזל.

לאחר הסיור במוזיאון, עברו לסיור באצטדיון. המדריך לוקח את המבקרים דרך חלקים שונים באצטדיון אנפילד. הם גם עוברים דרך המנהרות, חדרי ההלבשה של השחקנים, חדר העיתונות ומגרש המשחקים.

בין אם אתה אוהד של ליברפול, ליגת העל, כדורגל בכלל, או לא, כולם צריכים ללכת לאנפילד לפחות פעם אחת בחייו. זה מקום נפלא שכולו סיפורים!

פופולריים