ריצה בחום: 8 טיפים וטריקים לריצות הקיץ שלך

תהנה מהריצות שלך בקיץ עם הטיפים והטריקים האלה שיעזרו לך להישאר מוגן ובטוח בחום
תהנה מהריצות שלך בקיץ עם הטיפים והטריקים האלה שיעזרו לך להישאר מוגן ובטוח בחום.
תהנה מהריצות שלך בקיץ עם הטיפים והטריקים האלה שיעזרו לך להישאר מוגן ובטוח בחום.

ככל שהימים נעשים חמים ושמשיים יותר, אנו מתחילים לקחת את הפעילות שלנו החוצה אל האוויר הצח. זה בהחלט מהלך טוב, אבל יש כמה דברים שצריך לזכור על מנת להשיג את התוצאות שאנחנו רוצים. מאמר זה ייתן לך 8 טיפים וטריקים לריצת הקיץ שלך.

עצות לריצה בקיץ

אם תרצו לנסות לרוץ, או שהתחלתם לאחרונה בספורט המרתק הזה, חשוב לזכור כמה טריקים. אמצעי הזהירות שאתה נוקט יהוו את ההבדל בין יום של ביצועים מעולים, או יום של אימונים נוראיים.

בנוסף, כשאתה רץ בזמן הנכון, ועם הלבוש הנכון, יש פחות סיכוי שבסופו של דבר תוותרי לאחר שבוע. שימו לב לעצות הבאות כשאתם יוצאים לריצה בקיץ הקרוב:

1. אל תרוצו באמצע אחר הצהריים

אמצע היום הוא הזמן הגרוע ביותר לפעילות גופנית, במיוחד אם אתה עושה זאת בחוץ. אם אתה רוצה לרוץ, עדיף ללכת מוקדם בבוקר או אחרי 18:00. הימנע ללכת אחרי ארוחת הצהריים, ובחר מסלול מוצל.

2. הגן על עצמך מפני השמש

זה לא משנה אם זה יום מעונן - למרות שאולי לא נוכל לדעת, השמש תמיד בשמיים מעל. גם אם תעקבו אחר הצעד הראשון שתארנו, עליכם להגן על עצמכם מקרני השמש אלא אם כן אתם רצים בשעה 22:00, כמובן!

לפני היציאה מהבית, שימו קרם הגנה, תוך שימת לב מיוחדת לפנים ולעורף. אל תשכח גם את משקפי השמש שלך וכובע טוב. כך תהיו בטוחים ומוגנים מההשפעות המזיקות של קרני ה-UV.

3. שתו הרבה מים

בטח שמעתם את ההמלצה הזו מאות פעמים, אבל לא מזיק להיזכר שוב. ייתכן ש"8 כוסות המים ליום" המפורסמות אפילו לא יספיקו לך, תלוי בעונה ובכמות הפעילות הגופנית שאתה מבצע.

אל תשכחו להביא בקבוק מים בכל פעם שאתם יוצאים לריצה. גם אם זה מעצבן להחזיק, תצטרך את זה. שתו תמיד את הכמות היומית המוצעת שעה אחר שעה, בניגוד לכולן בבת אחת.

4. בחרו מקומות טבעיים

מאמר זה ייתן לך 8 טיפים וטריקים לריצת הקיץ שלך
מאמר זה ייתן לך 8 טיפים וטריקים לריצת הקיץ שלך.

הם אומרים שכשחם בחוץ, אזורים עם הרבה בטון או מלט יכולים לשמור על חום יותר מכל מקום אחר. בגלל זה, בחר אזור טבעי לריצות שלך, איפשהו עם צמחים ועצים. זה לא רק טוב לנופים, אבל ריצה על דשא או שביל עפר תשפיע פחות על המפרקים שלך מאשר מסלול סלול.

אם אתה גר ליד נהר, אוקיינוס או אגם (גם אם הם מלאכותיים), אנו ממליצים להתאמן שם! אתה תיהנה מהיתרון הנוסף של אוויר צח... בדיוק מה שאתה צריך בזמן שאתה מתאמן!

5. לבשו את הלבוש הנכון

כיום ישנם אלפי מותגים שמייצרים בגדים במיוחד לפעילות גופנית. אחד הטיפים שלנו הוא לבחור בגדי כושר שלא רק מותאמים לספורט שלך, אלא גם לתקופת השנה.

הימנע מצבעים כהים; הם יגרמו לך להרגיש חם והם לא ישקפו את קרני השמש. אנו ממליצים גם לא ללבוש לייקרה או בדים הדוקים אחרים. עדיף לבחור בבדים רעננים ונושמים שיספגו זיעה במהירות.

6. שימו לב למזג האוויר

מדד החום הוא השילוב של הלחות והטמפרטורה. זה המספר הכי חשוב כשמדובר בריצה בקיץ. כאשר האוויר מרגיש כבד ולח, הגוף צריך לעבוד קשה יותר כדי לקרר את עצמו בזיעה. בנוסף, בסופו של דבר יהיה לך פחות חמצן בריאות, גם אם אתה נושם כרגיל.

7. הפחת עוצמה

במהלך הקיץ, אנחנו לא יכולים לנסות לנצח שיאים או לעלות על כל יעדי האימון שלנו. זה צריך להישמר לעונות קרירות יותר. גם אם אתם אוהבים להתאמן בחודשים חמים, קחו בחשבון שהגוף שלכם כבר מאמץ יותר.

זה חיוני להפחית את האינטנסיביות ולהתאים את הקצב שלך כשאתה רץ בקיץ. זה אומר להטיל פחות דרישות על הגוף שלך. זה גם אומר לא לדחוף את הגוף שלך לנקודת השבירה שלו. אם תעשה זאת, יהיה לך קשה יותר להתאושש מאוחר יותר. תמיד עדיף לעשות פחות מאשר לא לעשות כלום!

8. תהנה!

לבסוף, הטיפים והטריקים הטובים ביותר שנוכל לתת לכם לריצת הקיץ שלכם, הם לבלות. נצלו את האוויר הצח ותיהנו מהטבע. מצאו דרכים לשלב פעילות גופנית גם בחופשות הקיץ שלכם.

עם הטיפים הללו לריצה בקיץ, החוויה שלכם תהיה מועילה יותר – פיזית ורגשית.

פופולריים