כמה מס משלמים שחקני כדורגל מקצוענים?

כמה מס באמת משלמים שחקני כדורגל מקצוענים
זה מוביל אותנו לשאול את עצמנו, כמה מס באמת משלמים שחקני כדורגל מקצוענים?
השכר לספורטאי מקצועני גבוה במיוחד עבור שחקני כדורגל. לכן, זה נורמלי שיתעוררו ספקות לגבי הכספים והמיסים שלהם. כאן, נספר לכם כמה מס הם באמת משלמים.

יותר ויותר שחקני כדורגל נחקרים בגין העלמת מס. זה מוביל אותנו לשאול את עצמנו, כמה מס באמת משלמים שחקני כדורגל מקצוענים?

באופן כללי, ספורטאים מקצועיים משלמים את מרווחי המס הגבוהים ביותר, כלומר 47 אחוז. אחוז זה מתאים ל-85 אחוז מההכנסה של ספורטאים. בעוד שאר 15 האחוזים נובעים ממס חברות. במאמר הבא, נספר לכם ביתר פירוט על ההתחייבויות הכספיות שעומדות בפני ספורטאים אלו.

מס עבור שחקני כדורגל מקצועיים

שחקני כדורגל מקצוענים בספרד יכולים לחלק מחדש את נטל המס שלהם כדי להימנע מהאופי הפרוגרסיבי של מס הכנסה אישי. בנוסף, על פי החוק הספרדי, 85 אחוז מההכנסה של ספורטאי מקצועי (במקרה הספציפי הזה, שחקן כדורגל) כפופים למס הכנסה אישי. מיסוי זה הוא במקסימום שולי של 47 אחוזים.

במקביל, את שאר 15 האחוזים מהכנסתם ניתן לשלם באמצעות מיסי חברות. במקרים אלו ההטבה מחויבת במס של 28 אחוז מהמס.

זה עשוי להיראות כמו שיעור מס גבוה בהשוואה למדינות אחרות כמו צרפת, למשל. כאן, שיעור המס הוא סביב 75 אחוז עבור מיליון יורו. עם זאת, ספרד עדיין אטרקטיבית לשחקנים ועדיין מועילה יותר לזרים.

לגבי הנקודה האחרונה, חשוב להדגיש כי ישנם הבדלים בהתאם לזמן המיסוי. הבדלים אלו כרוכים בכסף שהתקבל והאם השחקן הוא תושב המדינה או לא.

בעבר, לפי החוק המכונה בקהאם, האנשים בעלי השכר הגבוה ביותר יכלו לשלם שיעור של 24 אחוז. למרות שהרף המקסימלי נקבע על 52 אחוזים, שחקני כדורגל מקצוענים שילמו בדרך כלל 24 אחוזים.

החוק לעיל שונה, והשחקנים עם חוזים ישנים ממשיכים לדבוק בנורמות אלו. עם זאת, חוזים שנחתמו לאחרונה ישלמו רק 24 אחוז עבור 600000 היורו הראשונים של הרווחים. לאחר הגעה לסף הזה, השחקנים כפופים לאותם תעריפים כמו תושבי ספרד.

הפרשי מס לפי קהילה

מה אתה חושב על המס שישולם על שחקני כדורגל מקצוענים
מה אתה חושב על המס שישולם על שחקני כדורגל מקצוענים?

היבט נוסף שיש לקחת בחשבון, בנוסף למקום מגוריו הרשמי של השחקן, הוא החלק הממשי של ספרד בו השחקן חי. המשמעות היא ששחקן שגר בקטלוניה ישלם כ-32000 יורו יותר מסים, משחקן שגר במדריד, למשל.

ההבדלים הללו בין קהילות אוטונומיות בספרד נובעים ממה שמכונה "קטעים אזוריים". לדוגמה, בחלק האזורי של קטלוניה יש תעריפים שיכולים להגיע עד 56 אחוזים.

בחוק אחר משנת 1975, ספרד קבעה קשרים ואמנות מסוימים עם מדינות שונות. דוגמה מאוד מוחשית היא ברזיל. אם השוער איקר קסיאס היה מרוויח 720000 יורו לגביע העולם, 25 אחוז מהסכום הזה היו נשארים בברזיל. זאת הודות לחוק ששתי המדינות הסכימו לו במאמץ להימנע ממיסוי כפול.

מיסוי וזכויות תמונה

בנוסף להכנסה ברוטו מהחוזים שלהם, שחקנים רבים מנצלים את התדמית שלהם על מנת להשלים את הכנסתם. לשם כך, שחקן כדורגל מקצועי מתקשר עם חברה שאליה הוא מוותר על זכויותיו. לאחר שהם חתמו על זכויותיהם, ניתן לשתף את התמונה שלהם באופן נרחב, ולגבות מחיר גבוה.

מדינות קבעו כמה תקנות בסיסיות, שחלקן קשורות לזכויות התדמית הקשורות למועדון הכדורגל. כמובן שזכויות אלו קשורות קשר הדוק לפעילות העבודה של שחקן. מובן מאליו שכל מה שקשור לזכויות תדמית הופך את העניינים הקשורים לצורכי מס לקצת יותר מסובכים.

לדוגמה, אם שחקן יוצא למסע עיתונאים כשהוא עונד את סמל הקבוצה, זה נחשב קשור לעבודה. זה חל גם כאשר השחקן מקבל תשלום בנפרד. מטרת מס הכנסה היא לפקוח עין על כל הפעילויות הקשורות לתדמית, גם כאשר מדובר בבני המשפחה של השחקנים המדוברים.

המסים ששחקן כדורגל משלם יכולים להשתנות בהתאם למקום מגוריו הרשמי של השחקן, אפילו בתוך ספרד. ככלל, יש לשלם 85 אחוז מהכנסתם במרווח המס המרבי של 47 אחוז.

רק שחקנים זרים משלמים 24 אחוז מההכנסה שלהם עד 600000 יורו. לאחר שהם יחצו את הסף הזה, הם ישלמו את אותו הסכום כמו שאר השחקנים. מה אתה חושב על המס שישולם על שחקני כדורגל מקצוענים?

פופולריים