תיירי הנרי: מלך השערים של צרפת

תיירי הנרי: מלך השערים של נבחרת צרפת
תיירי הנרי: מלך השערים של נבחרת צרפת.
לתיירי הנרי יש מספר שיאים על שמו, כמו מלך השערים של נבחרת צרפת וארסנל בפרמיירליג. למד עוד על החלוץ המצוין הזה.

הוא החל את הקריירה המקצועית שלו במונקו והיו לו כמה רגעי תהילה. לדוגמה, הוא הפך למלך השערים של נבחרת צרפת ושל ארסנל באנגליה. כאן, נספר לכם על הקריירה של תיירי הנרי.

תיירי הנרי: קריירה כשחקן

תיירי הנרי נולד ב-Les Ulis ב-1977, ועשה את צעדיו הראשונים במועדונים מקומיים, כמו FC ורסאי. שם הוא היה שותף עם דיוויד טרזגה, בין היתר.

בקטגוריית הילדים, הוא המשיך לשחק ב- AS monaco, שם הופיע לראשונה ב-1994 בניצחון על נחמד. לאחר זמן קצר, הוא הבקיע את השערים הראשונים שלו - נגד לנס - למרות שלא שיחק בעמדה הרגילה שלו; המאמן ארסן ונגר שם אותו בקצה השמאלי מכיוון שהחלוץ היה ברזילאי, סוני אנדרסון.

ב-1998, יובנטוס החתימה את תיירי הנרי, שם בילה רק כשישה חודשים. בין השאר, זה היה בגלל שהוא התקשה להסתגל לסגנון המשחק, כמו גם לשחק בעמדה הגנתית יותר.

שנה לאחר מכן, הוא הצטרף לקבוצת הארסנל באנגליה, שם הכיר את מאמנו לשעבר, ונגר. שם הוא מונה לסנטר פורוורד, עם דניס ברגקאמפ כשותפו.

טיטי, הכינוי שלו, הפך לאחד השחקנים הטובים בפרמייר ליג בעונת 2001. בעונת 2001,5004 - השנה שבה הם יצאו כאלופים - הוא זכה במיטב הליגה.

שנה לאחר מכן, ב-2005, הוא הפך למלך השערים בתולדות קבוצתו, כשעבר את 185 הנקודות של איאן רייט. כשהיה בשיא הקריירה שלו, סדרה של פציעות מנעה ממנו לשחק מספר משחקים.

המעבר שלו לכדורגל הספרדי ול-MLS

ואז, ב-2007 הוא חתם על חוזה לשחק בברצלונה לארבע עונות. השער הרשמי הראשון שלו בבארסה היה נגד אולימפיק דה ליון לליגת האלופות. עבור הליגה, הוא כבש שלושער מול לבאנטה.

תיירי הנרי נולד ב-Les Ulis ב-1977
תיירי הנרי נולד ב-Les Ulis ב-1977, ועשה את צעדיו הראשונים במועדונים מקומיים, כמו FC ורסאי.

בעונת 2008-2009 תיירי הנרי היה חלק מהקבוצה שזכתה בשלוש הגדולות: הליגה הספרדית, גביע המלך וליגת האלופות, ששיחקה בברצלונה.

לאחר מכן, הוא הפך לשחקן בקבוצה האחרונה בקריירה שלו ב-2010: ה-New York Red Bulls של ה-MSL. הוא היה כובש גדול, עם 14 שערים בעונה.

תיירי הנרי: חזרה ללונדון ופרישה

אחרי שנתיים הוא חזר לארסנל, שם הוא אליל אמיתי. בדצמבר 2014, כששיחק שוב בקבוצת ניו יורק, תיירי הנרי אישר את פרישתו המקצועית מכדורגל בגיל 37.

בסך הכל הוא זכה בשני תארים מקומיים עם מונקו, שבעה עם ארסנל, ארבעה עם ברצלונה ושלושה עם השוורים האדומים בניו יורק. לגבי התארים הבינלאומיים שלו, יש לו שלושה עם ברצלונה. בליגה א', בצירוף ארבע הקבוצות, הוא הצליח לכבוש 455 שערים.

תיירי הנרי: מלך השערים של נבחרת צרפת

הופעת הבכורה הרשמית של טיטי בנבחרת צרפת הייתה ב-1977, מול דרום אפריקה. שנה לאחר מכן השתתף במונדיאל שהתקיים בארצו. במהלך אותו טורניר, הייתה לו הזכות להיות אלוף בגיל 21 בלבד.

ביורו 2000, הוא גם היה אלוף ומבקיע בקבוצתו. בנוסף, הוא היה מכריע עבור תואר גביע הקונפדרציות 2003, בסגן אלוף העולם 2006, ובמוקדמות גביע היורו 2008. להיפך, הוא לא שיחק טוב בקוריאה-יפן 2002.

כמו כן, הוא היה חלק מנבחרת צרפת בהעפלה למונדיאל 2010 בדרום אפריקה, כשכיכב במהלך שנוי במחלוקת מול אירלנד. תיירי הנרי כבש שער בבירור באמצעות ידו כדי לעזור לכדור.

לבסוף, לאחר הגביע, הוא אישר את פרישתו מלס בלו. עם 81 שערים ב-180 משחקים, טיטי הוא מלך השערים בהיסטוריה של הגאלים.

פופולריים