חשיבות התקשורת בספורט

מבנה תקשורת אנכי וברור שנקבע על ידי המאמנים יכול לקבוע מבנה תקשורת
מבנה תקשורת אנכי וברור שנקבע על ידי המאמנים יכול לקבוע מבנה תקשורת, אבל זה לא בהכרח אומר שהתקשורת יעילה.
תקשורת בספורט היא בעלת חשיבות עליונה למשחק מוצלח. תסתכל על כל הדרכים שבהן תקשורת יכולה לשפר את ביצועי הצוות.

תקשורת בספורט אינה תמיד בראש סדר העדיפויות כשמדברים על מתודולוגיית ספורט. עם זאת, צוות עם תקשורת טובה בדרך כלל מצליח יותר מצוותים שאינם יכולים לתקשר טוב. ובכל זאת, מה מרמזת תקשורת טובה? איך זה מושג?

ראשית, יש צורך להבהיר שתקשורת כדרך ליצור קשר ואינטראקציה עם חוצה ספורט. היכולת לתקשר באמצעות דיבור, וערוצים אחרים, הייתה הבסיס של החברה שלנו.

כפי שאתה ודאי כבר יודע, תקשורת מאפשרת פיתוח, שיתוף פעולה ועבודה מתואמת. כמו בסיפור על מגדל בבל, כאשר בני אדם אינם יכולים לתקשר מספיק טוב, הם אינם יכולים להשיג את מטרותיהם.

תקשורת בספורט

השגת תקשורת אסרטיבית תהיה תלויה בעיקר בסגנון התקשורת של המאמן
לאחר מכן, השגת תקשורת אסרטיבית תהיה תלויה בעיקר בסגנון התקשורת של המאמן.

ספורט כפעילות אנושית לא חומק מהצורך בתקשורת. כדי להבין את הכללים, לעבוד כצוות או ליצור אינטראקציה עם יריבים ועם הציבור, בין אם בצורה מדוברת, עם שלטים או באמצעות מחוות, תקשורת תמיד נוכחת. אז נוכל לראות את זה ב:

  • הכשרה: עבודה עם מאמנים גופניים וצוות מאמנים דורשת תקשורת טובה. בדיוק, זה נחשב 'טוב' כאשר הנוזל שלו והמקלטים קולטים נכון את המסר.
  • משחק: בעיקר בקרב בני גיל, ספורטאים חייבים להבין אחד את השני היטב במגרש המשחקים. חשוב להבין איזו פעולה האדם האחר עומד לבצע באמצעות מבט, מחווה או ביטוי מרחוק.

מהי תקשורת?

תקשורת מושגת כאשר השולח שולח הודעה למקלט דרך ערוץ. ערוצי תקשורת יכולים להיות לשוניים או עמיתיים. עם זאת, ישנן דרכים רבות שבהן התקשורת יכולה להפסיק להיות ברורה, תמציתית וישירה.

בספורט, ההפרעות הללו רלוונטיות במיוחד, ויש חשיבות עליונה שספורטאים ירכשו את היכולת להתגבר עליהן. בין העיקריים שבהם, אנו יכולים להדגיש:

  • סביבות רוויות רעש: במקומות שבהם מתקיימות פעילויות ספורט בדרך כלל יש רעש רב של אוהדים, מה שעלול להקשות על התקשורת בין המשתתפים.
  • נוכחות של יריבים: פעמים רבות ההודעות צריכות להיות מוצפנות, מה שמושג כאשר חברי הצוות מבינים זה את זה היטב.
  • ריבוי תפקידים: בצוות יכולים להיות משתתפים רבים, ובתמורה, תפקידים רבים. אם התקשורת אינה בנויה היטב, זו עלולה להיות בעיה.

תקשורת אסרטיבית: יסוד בספורט

ברמה הפסיכולוגית, תקשורת היא הדרך היחידה שבה חברי הצוות יכולים לבצע את המשימות שלהם כראוי. מבנה תקשורת אנכי וברור שנקבע על ידי המאמנים יכול לקבוע מבנה תקשורת, אבל זה לא בהכרח אומר שהתקשורת יעילה. דו-כיווניות היא המפתח לתקשורת מוצלחת.

תקשורת אסרטיבית מושגת כאשר ספורטאי, בנוסף לקבלת פקודות אסטרטגיות, הוא חלק מהתהליך שבו מתפתחות החלטות אלו. כאשר ספורטאי מרגיש חלק מפרויקט, זה אומר שיש לו קול בתוך הצוות.

ספורטאי צריך להרגיש מוכר יותר מאשר כישורי הספורט שלו. לכן, ככל שתהיה יותר השתתפות בתהליך התקשורת, כך האינטראקציות האישיות וביצועי הצוות יהיו טובים יותר.

תפקיד המאמן

המאמנים, בנוסף להיותם נקודת התייחסות, הם אלו שקובעים את כללי היסוד לתהליך התקשורת של הקבוצה. לאחר מכן, השגת תקשורת אסרטיבית תהיה תלויה בעיקר בסגנון התקשורת של המאמן. אם אתה מאמן, יש כמה טיפים שאתה יכול לזכור:

  • היה ברור ותמציתי: אין צורך להשאיר היבטים הקשורים למשחק פתוחים לפרשנות. לפחות יש לנסות להיות ברורים ברעיונות ובאופן העברתם.
  • היה ישיר: תקשורת דרך צדדים שלישיים היא לא הדרך האסרטיבית ביותר לתקשורת. בדרך כלל, זה יוצר את האפקט של טלפון שבור.
  • השתמש במספר משאבים: תקשורת לא תמיד מדוברת; מאמן צריך להמחות, לכתוב, לצייר ולהשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותו כדי להעביר את רעיונותיו.
  • אפשר הכללה: מאמן חייב לגרום לספורטאים שלו להרגיש שהם נשמעים בלי שזה יפריע יותר מדי ברעיונות המשחק שלהם. לאחר מכן, אם אתה מאמן, עליך ליצור תקשורת דו כיוונית, שבה משוב הוא הכלי שבאמצעותו אתה מקבל את הצרכים והרגשות של המכוונים שלך.
  • לשכנע: להיות כריזמטי תלוי בתקשורת אסרטיבית. אם ספורטאים סומכים על המאמן שלהם, יהיה קל יותר לשכנע אותם שהם יכולים להשיג את מטרותיהם.

משוב: מפתח נוסף לתקשורת בספורט

יש צורך להבהיר שתקשורת כדרך ליצור קשר ואינטראקציה עם חוצה ספורט
ראשית, יש צורך להבהיר שתקשורת כדרך ליצור קשר ואינטראקציה עם חוצה ספורט.

כאשר ההודעה מתה במקלט ללא אפשרות לקבל תגובה, יש בעיה בתקשורת. כפי שהוא, משוב הוא הבסיס לתקשורת מוצלחת בספורט.

אפשר לומר שמשוב הוא מכשיר שבעזרתו חברי הצוות, בכל רמה, יכולים לקבל הערכת ביצועים וגם להנפיק אותה. זה תקף גם לספורטאים וגם למאמנים.

כאשר אנו רואים קונפליקט ברור בין ספורטאים מאותה קבוצה או עם המאמנים שלהם, זה אומר שהאמצעים המתאימים לא שימשו לפתרון. מכאן חשיבות השימוש במנגנוני תקשורת אסרטיביים. המשמעות היא שכל חברי הצוות יכולים להביע את דעותיהם ולפתור קונפליקטים בסביבות הנכונות.

עבור אנשים רבים, תקשורת לא נראית כבעיה הכרחית בתחום הספורט. עם זאת, כל ההיבטים הללו הקשורים לתקשורת בספורט יבואו לידי ביטוי ישירות בביצועי הקבוצה. תמיד חיובי לקחת אותם בחשבון ולנסות ליישם אותם!

פופולריים