7 ענפי ספורט שהומצאו באנגליה

הספורט האחרון שהומצא באנגליה הוא נגזרת של הטניס של המדינה הזו
הספורט האחרון שהומצא באנגליה הוא נגזרת של הטניס של המדינה הזו.
חלק מענפי הספורט שהומצאו באנגליה התפשטו ברחבי העולם וכיום, הם פופולריים במקומות אחרים. אילו הם הראשונים שעולים לראש?

במאמר הבא, נספר לכם על ענפי הספורט שהומצאו באנגליה, שמשחקים כיום בכל רחבי העולם. רבים מהם הם "גרסה" למה שהם היו בהתחלה, אבל אנחנו לא יכולים להכחיש שהאנשים במדינה הזו מאוד יצירתיים.

אילו ענפי ספורט הומצאו באנגליה?

סמל תרבותי, חברתי ואפילו כלכלי; ספורט תמיד היה חשוב בממלכה המאוחדת, אבל הם תפסו תפקיד מוביל בתחילת המאה ה-20. אלו ענפי הספורט שהומצאו באנגליה:

1. כדורגל

כדורגל הוא לא 100 אחוז המצאה אנגלית, אבל הדרך שבה אנחנו משחקים אותו כרגע היא. ביוון העתיקה ובכמה תרבויות אירופיות, כבר היו להם משחקים עם חפצים עגולים.

הכדורגל המודרני התחיל כשכתבו את ההנחיות וחוקי המשחק. בהתחלה זה היה ספורט אלים מאוד. אומרים שהלידה של הכדורגל המודרני היה בשנת 1863 כאשר ההתאחדות לכדורגל נפגשה בפעם הראשונה ונכתבו 14 חוקים בסיסיים. הטורניר הרשמי הראשון נערך באנגליה ב-1871.

2. רוגבי, מסורתי בין ענפי הספורט שהומצאו באנגליה

ספורט זה, שנולד באנגליה במאה התשע-עשרה, נובע מחוקי הכדורגל. זה עיבוד למשחקי הקרנבל האלימים מאותם זמנים. מאז שנאמר שרוגבי הוא האלטר אגו של הכדורגל.

הפתגם אומר, "כדורגל הוא משחק של ג'נטלמן שמשוחק על ידי נבלים ורוגבי הוא משחק של נבל שמשחקים על ידי ג'נטלמנים". היוצר של הראגבי היה סטודנט לתיאולוגיה אנגלי בשם ויליאם ווב אליס. למעשה, גביע גביע העולם ברוגבי נושא את שמו.

3. טניס

למרות שהרפרנסים הראשונים לטניס הם צרפתיים (המכונה Jeu de paume או "משחק כפות הידיים" והוא קודמו של הפלוטה הבאסקית), האמת היא שאנגליה יוחסה להמצאתה לאחר הוספת מחבטים.

במקור, המשחק התקיים רק במגרשי דשא טבעי; זה ממשיך להיות המצב בטורניר ווימבלדון המסורתי. זה היה גם משחק עבור אנשים עשירים במדינות דוברות אנגלית. היום, אנחנו משחקים בו כמעט בכל מקום בעולם וזה היה ספורט אולימפי מאז המהדורה הראשונה שלו ב-1896.

4. קריקט

אילו ענפי ספורט הומצאו באנגליה
אילו ענפי ספורט הומצאו באנגליה?

בספרדית, זה מכונה "el criquet" והוא ספורט המורכב מכדור ומחבט (שטוח, שונה מבייסבול) שבו שתי קבוצות של אחד עשר שחקנים מתמודדות. קריקט משוחק במגרש דשא בצורת אליפסה שבמרכזו יש שטח מלבני ריק המכונה מגרש.

זה אחד מענפי הספורט שהומצאו באנגליה אבל הוא פופולרי גם במדינות חבר העמים הבריטי. יש לה אפילו קהל עוקבים עצום בתת היבשת ההודית. האמונה הרווחת היא שילדים המציאו את זה בעיירות סאסקס וקנט במהלך ימי הביניים והוא נהוג על ידי הנסיך אדוארד מנוואנדן.

5. גולף

ספורט דיוק זה שוחק לראשונה בהולנד בשנת 1297. עם זאת, הוא פותח בבריטניה. בקתדרלת גלוסטר באנגליה יש חלון ויטראז' המציג שחקן גולף, לכבודו של לוחם אנגלי שהיה חובב הספורט.

בשנת 1744 נוסדה האגודה הראשונה של שחקני גולף בסקוטלנד ושנה לאחר מכן בבריטניה, שם נוסחה התקנון הראשון. גולף הופיעה באולימפיאדה במהדורות 1900, 1904 ו-2016.

6. הוקי שדה

למרות שיש שטחים ושרידים המאשרים שהוקי שדה כבר היה קיים במצרים ובאירלנד, אלה שוב האנגלים שמייחסים לעצמם את המצאתו. לפחות בגרסה המודרנית, ב-1886.

המועדון הראשון של הספורט הזה מתוארך לשנת 1861 בלונדון. בהתחלה, זה היה רק לגברים, אבל בשנת 1880, נשים התחילו לתרגל את זה גם. איגוד ההוקי הבינלאומי הוקם בשנת 1886 והמשחקים הבינלאומיים הראשונים יתקיימו בשנת 1890. זה היה חלק מהמשחקים האולימפיים של 1908.

טניס שולחן, אחד מענפי הספורט המודרניים ביותר שמקורו באנגליה

הספורט האחרון שהומצא באנגליה הוא נגזרת של הטניס של המדינה הזו. בשל האקלים השלילי של האי, השחקנים נאלצו לחפש אפשרות מקורה. כך, הם יצרו שולחן שמחקה את המגרש המקורי וגם הקטינו את גודל הכדור והמחבטים

בשנת 1885 שיחקו המשחקים הראשונים באוניברסיטאות באנגלית ועד 1890, הטבלה נרשמה פטנט. טניס שולחן כבר היה פופולרי ברחבי אירופה והודו בתחילת המאה ה-20. זה ימשיך להגיע למדינות אסיה בשנות ה-30.

פופולריים