6 כללי אגרוף בסיסיים

הכללים הבסיסיים של אגרוף עוזרים לך לדעת מאיפה להתחיל בכל הנוגע לעיסוק בספורט זה
הכללים הבסיסיים של אגרוף עוזרים לך לדעת מאיפה להתחיל בכל הנוגע לעיסוק בספורט זה, אבל גם עוזרים כשאתה צופה בו בטלוויזיה. במאמר זה נסביר את מה שאתה צריך לדעת!
הכללים הבסיסיים של אגרוף עוזרים לך לדעת מאיפה להתחיל בכל הנוגע לעיסוק בספורט זה, אבל גם עוזרים כשאתה צופה בו בטלוויזיה. במאמר זה נסביר את מה שאתה צריך לדעת!

הכרת הכללים הבסיסיים של אגרוף תעזור לך בכל הנוגע לעיסוק בספורט זה, או להבין אותו אם אתה צופה בו בטלוויזיה או באצטדיון. האם אתה יודע איך מומחים מווסתים את הספורט הזה?

פוגיליזם (אגרוף כמקצוע או תחביב) הוא אחד מענפי המגע הפופולריים בעולם. עם היסטוריה ענקית מאחוריו, יש לו כללים שמקבלים מכות מסוימות ומגבילים מספר תנועות מול יריב.

מהם הכללים הבסיסיים של אגרוף?

איגרוף הוא ספורט שיש לו מאות שנים של היסטוריה, אבל זה לא תמיד היה מה שאנחנו יודעים שהוא היום. בתחילה, ברומא העתיקה וביוון, הקרב הסתיים לעתים קרובות כאשר אחד הצדדים נפצע קשה או נהרג. עם הזמן זה השתנה, וסדרה של כללים נקבעו כדי לעזור למתאגרפים להימנע מפציעות כאלה.

הכללים הבסיסיים של אגרוף יעזרו לכם להבין מדוע הספורט הזה אינו אלים בזירה כפי שהוא נראה מחוצה לה, וכיצד ישנם כללים לדאוג לשני המתאגרפים במהלך משחק.

1. מימד הטבעת

בראש ובראשונה חשוב לדעת שלמקום הקרב יש תקנות משלו. כל צד של הטבעת כביכול חייב להיות לפחות 17,9 מטר ושטח הפנים שלו צריך להיות לפחות 24 מ"ר.

הגבולות מכוסים בריפוד ספוג בעובי של קצת פחות מסנטימטר והרצפה צריכה להיות עשויה מחומר אלסטי שיכול לכסות עץ. גם את החבלים המגבילים את הטבעת יש לעטוף בחומר רך.

2. לבוש חובה: כללי אגרוף

זה חיוני לדבוק כלל זה באגרוף. עם זאת, הלבוש עשוי להיות שונה בהתאם אם הספורטאי הוא חובבן או מקצוען. קודם כל, המתאגרפים לובשים חולצה - כמו באגרוף אולימפי. עד 2016, גם מי שאינם אנשי מקצוע נאלצו לחבוש קסדה.

בנוסף, הספורטאי יצטרך ללבוש כפפות אגרוף השוקלות כמות מסוימת בהתאם לקטגוריה שלו וללבוש מגן פה.

כמו כן, לפני תחילת קרב, יש לבדוק את תחבושות המגן כדי לוודא שהן מותאמות כראוי. הם צריכים להיות עשויים מבד שיפון או סרט ולא אמורים לכסות את פרקי האצבעות. ספורטאים משלימים את התלבושות האלה עם מכנסיים קצרים, הנעלה, ולנשים, שיער קשור בצמה.

3. חוקי אגרוף: הנקודות

זהו אחד החלקים המסובכים ביותר בכל הנוגע לכללי האגרוף הבסיסיים
זהו אחד החלקים המסובכים ביותר בכל הנוגע לכללי האגרוף הבסיסיים.

שיטת הנקודות באגרוף יכולה להיות מעט מבלבלת. השופטים מבססים את הניקוד שלהם על החבטות וההתחמקויות שכל מתאגרף עושה, כמו גם על היעילות שלהם.

כאשר סיבוב מסתיים, השופטים נותנים למתאגרף הטוב ביותר ציון עשר והם קולעים למפסיד תשע. אם מתאגרף נופל, הוא מאבד נקודה; אם הם נופלים פעמיים, הם מאבדים שתי נקודות. אז עם זה בחשבון, כרטיס הניקוד יכול להיות 10-8 או 10-7 בהתאמה.

בסיום הקרב, השופט סופר את הקלפים ומי שיש לו הכי הרבה נקודות מנצח. במקרה של תיקו, המנצח הוא מי שהשופט חושב שנלחם טוב יותר.

4. הקטגוריות

זהו אחד החלקים המסובכים ביותר בכל הנוגע לכללי האגרוף הבסיסיים. בספורט זה יש לא פחות מ -17 קטגוריות שונות לפי משקל הספורטאים.

מהקל לכבד ביותר, הקטגוריות הן כדלקמן: משקל מינימלי, משקל זבוב קל, משקל זבוב, משקל זבוב סופר, משקל זבוב, משקל סופר, משקל נוצה, סופר נוצה, קל משקל, סופר קל משקל, משקל בין, סופר משקל, בינוני, סופר בינוני, קל כבד, סיירת וכבד משקל. באגרוף לנשים, אין קטגוריית משקל סיירות, וקטגוריית המשקל הכבד מוגבלת ל-12.5 אבנים (בניגוד לקצת יותר מ-14 אבנים לגברים).

5. אגרופים מותרים ואסורים

בעיקרון, המתאגרף צריך תמיד להכות באגרופיו את החלק הקדמי של היריב שלו. הכללים אינם מאפשרים אגרופים שיורדים מתחת לחגורה, לכליות, וגם לא לחלק האחורי של הראש; אגרופים בכף היד, המרפק, הכתף, האמה, הברך, הרגל או הרגל אינם מותרים.

6. עוד חוקי אגרוף

ישנם בין ארבעה לשנים עשר סיבובים למשחק וכל אחד מהם נמשך שלוש דקות (לגברים) ושתי דקות (לנשים). יש דקת מנוחה בין כל אחד.

כאשר מתאגרף נופל על הרצפה, השופט סופר עד עשר. אם במהלך הזמן הזה, המתאגרף לא קם, היריב מנצח בנוק-אאוט. אם המתאגרף אכן קם והשופט סבור שהם מתאימים להמשיך, הקרב נמשך.

עכשיו, כשאתם מכירים את כללי האגרוף הבסיסיים, תיגשו לכל משחק עם זוג עיניים רעננות, בידיעה מה מותר ומה אסור. זה ספורט מאוד מרגש!

פופולריים