כללים חשובים לתחרויות הרמת משקולות

הכללים החשובים ביותר של הרמת משקולות
הכללים החשובים ביותר של הרמת משקולות.
כולנו יודעים שהרמת משקולות מורכבת מהרמת משקולות מהרצפה ונשפטת לפי כמה משקל אדם יכול להרים. אבל, מהן ההנחיות והכללים האחרים לספורט זה?

הרמת משקולות היא אחד מענפי הספורט הפופולריים ביותר במשחקים האולימפיים, שנה אחר שנה. המטרה היא שכל מתחרה ירים את כמות המשקל הגדולה ביותר שאפשר. למרות שהספורט עשוי להיראות פשוט, חלקם עשויים לתהות מהם הכללים להרמת משקולות. במאמר זה, נחקור מידע זה.

הכללים החשובים ביותר של הרמת משקולות

ממש כמו לכל ענף ספורט אחר, להרמת משקולות יש כללים מאוד ספציפיים שכל אחד מהמתחרים שלו חייב לעמוד בהם. אם לא, ישנן רמות שונות של עונשים.

מערכת כללים זו פותחה בניסיון להבטיח - עד כמה שניתן - את הבטיחות והרווחה של כל אחד מהמשתתפים. המערכת מנסה להבטיח שהתחרות תהיה נקייה ושקופה לחלוטין, ולא משאירה דבר לפרשנות.

ההיבט הראשון של הרמת משקולות שיש לקחת בחשבון הוא שהתחרות מחולקת תמיד לפי מגדר ומשקל הרמת המטרה. כלל זה אינו מוותר בשום פנים ואופן.

בעקבות הגבלות אלו, בקטגוריית הנשים, ניתן להשתתף בקטגוריות המשקל הבאות (בקילוגרמים): 48, 53, 58, 63, 69, 75 ו-75+. מנגד, קטגוריית הגברים מחולקת לקטגוריות המשקל הבאות (בקילוגרמים): 56, 62, 69, 77, 85, 94, 105 ו-105+.

כאשר באמת הגיע הזמן להרים את המשקולות, לכל מתחרה יש שלושה ניסיונות. אם הם מצליחים להרים את כל משקלם בניסיון הראשון, הם יכולים לבקש להוסיף משקל נוסף. ליתר דיוק, קילוגרם אחד נוסף עבור הניסיון השני וק"ג אחד נוסף עבור הניסיון השלישי והאחרון.

ראוי לציין כי אין חובה לבקש משקל נוסף. המתחרה יכול לחזור על אותה כמות משקל עבור כל אחד משלושת הניסיונות שלו, אם כי כמובן, זה לא מומלץ. תקנון זה זהה לגברים ולנשים כאחד.

חלקם עשויים לתהות מהם הכללים להרמת משקולות
למרות שהספורט עשוי להיראות פשוט, חלקם עשויים לתהות מהם הכללים להרמת משקולות.

לאחר תהליך ההרמה, כל ספורטאי מקבל עשר דקות מנוחה. לאחר תקופת מנוחה זו, הם יתחילו באותו תהליך בפעם השנייה. הציון הסופי של כל מתחרה מורכב מהסכום הכולל משני המשקלים השונים.

כללים נוספים שכדאי לזכור

בנוסף לכללים שהוזכרו לעיל, ישנם אחרים שחשובים בספורט זה:

  • ההרמה חייבת להיות רציפה, ללא כל סוג של הפסקה.
  • המתחרה אינו יכול לעזוב את הפלטפורמה בכל עת.
  • פרט לסוליות הנעליים, אף חלק אחר בגוף לא יכול לגעת ברצפה.
  • המרפקים אינם יכולים לגעת באף חלק בגוף.
  • לספורטאי יש דקה אחת מרגע הקריאה לרציף.

היבטים חשובים של הרמת משקולות

כל הכללים שהוזכרו קודם הם החשובים ביותר בספורט, במיוחד כשאנחנו מדברים על התחרות בפועל. עם זאת, ישנם היבטים חשובים נוספים שכדאי לזכור שכל ספורטאי צריך לדעת.

אזהרה חשובה כזו היא אם לאחד מהספורטאים יש מום ואינו יכול להרים את הידיים היטב. במקרה זה, זה הכרחי שהם יעבירו בעיה כזו לשופטים.

לאחר כל הרמה יש למתחרים עשר דקות מנוחה. חשוב גם לזכור שלמרות שהמיקום שלהם לא חייב להיות מושלם, כפות הרגליים של הספורטאי חייבות להיות מקבילות ומיושרות היטב.

המנצח הוא, במילים פשוטות, המתחרה שמצליח להרים משקל יותר מכל אחד אחר. אבל, מה קורה אם יש תיקו טכני? במקרה של תיקו, המנצח הוא המתחרה ששקל הכי פחות במהלך תהליך השקילה שלפני התחרות.

יש עוד כללים שהם אמנם פחות חשובים, כמו העובדה שמדי המתחרה לא יכולים לגעת בברכיים. גם עם חוקים כאלה, מומלץ להכיר ולכבד את נורמות הספורט על מנת למנוע סנקציות ובעיות.

מערכת חוקים זו להרמת משקולות פותחה כדי שהתחרויות יהיו הוגנות וכדי שלא יהיה צל של ספק לגבי המתחרים והמנצחים. מטרתם היא להימנע מבעיות, סנקציות ופסילות. זה חשוב במיוחד בהתחשב במאמץ שהספורטאים משקיעים בספורט זה.

פופולריים