מדוע פיתוח גוף יכול להיות מסוכן: הבנת סיכונים?

מדוע פיתוח גוף יכול להיות מסוכן
מדוע פיתוח גוף יכול להיות מסוכן?
האם אתה מתעניין בפיתוח גוף כספורט? אז אתה צריך להיות מודע לכך שפיתוח גוף יכול להיות מסוכן. בין אם יש לך מטרות אסתטיות או שאתה מתכוון להתחרות ברמה מקצועית, הנה כמה עצות שכדאי לך לשקול לפני תחילת האימונים שלך.

פיתוח גוף יכול להיות מסוכן למרות שהוא צובר פופולריות כספורט. חוקרים ורופאים רבים טוענים שפיתוח גוף הוא סכנה כאשר הוא אינו מתורגל באחריות. אילו גורמים יש לקחת בחשבון לגבי דיסציפלינה זו? הנה כל מה שאתה צריך לדעת על זה.

בתור התחלה, חשוב לקבוע את ההבדל בין פיתוח גוף לבניית הגוף שלך. זה נכון : בניית הגוף היא הנטייה ליצור שרירים גדולים ומסומנים באימון ובאכילה בריאה.

מצד שני, פיתוח גוף כספורט כרוך במאמצים גדולים יותר ובדרך כלל מרמז על צורך ליטול תוספי מזון כדי להשיג את המטרות הגופניות שלך מהר יותר. לעומת זאת, הראשון יכול להיות אורח חיים חיובי.

פיתוח גוף יכול להיות מסוכן: כספורט?

כשיטת תחרות וספורט, פיתוח גוף הוא מקצוע הדורש אימון אינטנסיבי. אימון זה כולל עבודה אנאירובית ודיאטה קפדנית.

המטרה של פיתוח גוף היא להשיג את ההיפרטרופיה השרירית הגדולה ביותר האפשרית. זה אומר שאתה תגדל את השרירים שלך כמיטב היכולות שלך ואז תראה אותם לפאנל שופטים בתחרות.

לפני שנכנסים לסיבה מדוע פיתוח גוף יכול להיות מסוכן
לפני שנכנסים לסיבה מדוע פיתוח גוף יכול להיות מסוכן, חשוב לעשות כמה חריגים.

בתחרויות פיתוח גוף, השופטים מעריכים את הגדרת השרירים שלך, גודלם, הסימטריה והתנוחות שהמתחרים נוקטים כדי להשוויץ בהם.

פיתוח גוף הוא פעילות גופנית שדורשת גם מסלול לביצוע. המצגות נעשות בחדרי כושר או אולמות. יש מקום למפתחי גוף, מקום נוסף לחבר המושבעים וכמובן, אזור ראוי לציבור.

השלכות חיוביות של פיתוח גוף

לפני שנכנסים לסיבה מדוע פיתוח גוף יכול להיות מסוכן, חשוב לעשות כמה חריגים. אחרי הכל, זה צבר פופולריות כי יש לו כמה השלכות חיוביות. בין אם תצטרפו אליו למטרות ספורט או אסתטיקה, יש כמה דברים טובים שיכולים לצאת מזה. הנה כמה מהיתרונות שאתה עשוי ליהנות מאימון פיתוח גוף:

 • קבל כוח, סיבולת וגמישות שרירית.
 • ניוון שרירים נמנע.
 • זה עוזר למנוע כאבי מפרקים.
 • זה מפחית את האפשרות לסבול מפציעות ונפילות מכיוון שהוא משפר את שיווי המשקל.
 • נלחם באורח חיים בישיבה.
 • להגדיל את נפח השריר.

מדוע פיתוח גוף יכול להיות מסוכן?

ישנן שתי סיבות בסיסיות לכך שמומחים אומרים שפיתוח גוף יכול להיות מסוכן, במיוחד כאשר הספורטאי הוא חדש או מתחיל להתאמן ללא ייעוץ של מומחה.

הנה כמה מהסיבות לכך שפיתוח גוף יכול להיות מסוכן:

דרישות פיזיות קיצוניות

פיתוח גוף דורש אינטנסיביות פיזית עצומה. זה כרוך בהשקעה רבה בזמן ובשינוי מוחלט באורח החיים. בגלל זה, מפתחי גוף רבים משאירים את העבודה, מערכות היחסים והמחויבויות האחרות שלהם במקום השני.

בריאות נפשית מופחתת: מדוע פיתוח גוף יכול להיות מסוכן

בשל עצם האימונים האינטנסיביים והבידוד ממפתחי גוף שאינם מפתחי גוף, מתרגלים רבים נופלים למגמות נפשיות לא בריאות. זה יכול להופיע כנרקיסיזם מוגזם או דיסמורפיה בגוף, כמו גם הפרעות אכילה. הדרישות הפיזיות החזקות יכולות להפוך בקלות לעודפים לא בריאים שיכולים להיות מסוכנים מאוד לחייכם.

שימוש בסמים בקרב מפתחי גוף

השימוש בחומרים מסוימים הוא אחד מנקודות הבוז העיקריות נגד פיתוח גוף. בגרסה התחרותית של ספורט זה, אנשים רבים משתמשים בחומרים אנבוליים כדי לשפר את הביצועים.

למרות שתרופות אנבוליות חיוביות נגד פתולוגיות כמו אוסטאופורוזיס, אנמיה מסויימת והחלמה לאחר ניתוח, השימוש חסר הבחנה בהם כרוך בנזק משמעותי לבריאות.

זהו נושא כה מורחב שבאירופה, הקונגרס חוקק את השימוש בחומרים אנבוליים. השימוש בהם מוגבל וצריכתם מטופלת, במובנים מסוימים, בדומה לקוקאין.

פיתוח גוף יכול להיות מסוכן: השפעות שליליות של שימוש בסמים

פיתוח גוף הוא מקצוע הדורש אימון אינטנסיבי
כשיטת תחרות וספורט, פיתוח גוף הוא מקצוע הדורש אימון אינטנסיבי.

להלן כמה מההשפעות השליליות של שימוש לרעה בסטרואידים:

 • שימור הידרוסלין: זהו שם מפואר שאומר שהגוף שלך ישמור על מים ונתרן. בתורו, זה יכול להיות רע מאוד עבור אנשים עם יתר לחץ דם.
 • בעיות במערכת האנדוקרינית: חומרים אנבוליים עלולים לגרום לאי סדרים הורמונליים, שינוי ברירית הרחם אצל נשים ואפילו שטפי דם באזור.
 • וירליזציה: נשים חוות שינויים בגוון הקול, אקנה והיפרטרופיה בכל הגוף. זה יכול להשפיע לטובה על מראה השרירים, אבל זה יכול להשפיע גם על השדיים והדגדגן.
 • רעילות בכבד: כאשר נלקחים במינונים גבוהים מהמומלץ, חומרים אנבוליים עלולים לפגוע בתפקוד הכבד.
 • ירידה בייצור הטסטוסטרון: זה יכול לגרום לבעיות שונות בקרב גברים. אחת ההשלכות הגרועות יותר של חומרים אנבוליים היא אי פוריות מכיוון שהאשכים מפסיקים לתפקד כרגיל.
 • מצב קטבולי ממושך: אם מפתח הגוף יפסיק לפתע ליטול את התוספים, הגוף שלו יתקשה מאוד לחזור לתפקוד הרגיל שלו. לאחר מכן, הפרט עלול להרגיש חלש, מדוכא ועם חשק מיני נמוך.

כמובן, חשוב להדגיש שאם את בהריון, חומרים אלו הם התווית נגד לחלוטין. אתה לא צריך לקחת חומרים אנבוליים אם יש לך אי ספיקת כליות, כבד או לב; קרצינומה של הערמונית או בשילוב עם נוגדי קרישה דרך הפה או תרופות נגד סוכרת.

דרכים אחרות שבהן פיתוח גוף יכול להיות מסוכן

בנוסף לצריכת סטרואידים, ישנם "תוספי תזונה" מסוכנים אחרים הנפוצים מאוד בקרב קהילת פיתוח הגוף. יש אנשים שמזריקים לשרירים שמן סויה על מנת להגביר את צמיחת השרירים.

למרות שזה גורם ביעילות לשרירים לגדול, זה לא בגלל עלייה בריאה במסת השריר. במקום זאת, הזרקת שמן סויה לשרירים שלך מובילה לתופעות לוואי חמורות מאוד, כגון ניוון שרירים, נמק של סיבי שריר, הופעת מוגלה ושטפי דם ואפילו דום לב.

מסקנה: האם פיתוח גוף מסוכן?

כמו בכל כך הרבה מקרים אחרים של החיים, אנו יכולים לאשר שהמפתח נמצא באיזון. פיתוח גוף יכול להיות מסוכן כאשר יש אובססיה מוגזמת להצמיח שרירים בכל מחיר ומבלי לדאוג לבריאותו ולהיבטים אחרים של החיים.

עם זאת, פיתוח גוף יכול להיות גם תרגול חיובי כדי לשמור על כושר, להרגיש טוב ולמנוע מהגוף להתנוון ואיבוד ניידות לאורך זמן. בקיצור, זה תמיד תלוי בשימוש שעושה האדם בכלים העומדים לרשותו. אם אתה מעוניין, נסה את זה!

פופולריים