7 ענפי זריקה שבאמת בודקים כוח וטכניקה

זריקת ספורט כרוכה בזריקת חפץ רחוק ככל האפשר באמצעות טכניקה ספציפית
כפי שמרמז שמם, זריקת ספורט כרוכה בזריקת חפץ רחוק ככל האפשר באמצעות טכניקה ספציפית.
כפי שמרמז שמם, זריקת ספורט כרוכה בזריקת חפץ רחוק ככל האפשר באמצעות טכניקה ספציפית.

בתוך קבוצת ספורט הזריקה, קיימות שתי קטגוריות שונות. ראשית, יש לנו את מה שנקרא 'רשמי' או ספורט אולימפי, ואחר כך, יש ענפי זריקה שהם יותר תרבותיים, למרות שגם להם יש תחרויות חשובות. המשך לקרוא כדי לגלות עוד!

ספורט זריקה אולימפי

חלק זה כולל ארבעה ענפי זריקה שאושרו על ידי האתלטיקה העולמית ומהווים חלק מהמשחקים האולימפיים לגברים ולנשים כאחד.

1. זריקת כדור: זריקת ספורט

ספורט זה היווה חלק ממשחקי ההלוויה היוונית העתיקה ואף מופיע באיליאדה. באירוע ההדחה המודרני, המטרה היא לזרוק כדור פלדה מוצק כמה שיותר רחוק. לגברים הכדור שוקל 7 ק"ג ולנשים הוא שוקל 4 ק"ג.

כדור הזריקות היה חלק מהמשחקים מאז המהדורה הראשונה באתונה בשנת 1896. עם זאת, נשים נאלצו לחכות עד לונדון 1948 כדי להשתתף. השיא האולימפי הנוכחי שייך לריאן קרוזר (22.52 מטר בריו 2016) ולאילונה סלופיאנק (22.41 מטר במוסקבה 1980).

2. זריקת דיסקוס

אירוע אתלטיקה זה כולל זריקת חפץ עגול ככל האפשר. לגברים הוא בגודל של קצת יותר מ-22 ס"מ בקוטר ובמשקל של 2 ק"ג, ולנשים הוא בגודל של קצת יותר מ-18 ס"מ ובמשקל של 1 ק"ג.

זריקת הדיסקוס לגברים הופיעה לראשונה באולימפיאדת אתונה 1896, בעוד שנשים נאלצו לחכות עד אמסטרדם 1928. זה היה חלק מאליפות העולם באתלטיקה מאז 1983. השיאים שייכים לגרמנים, יורגן שולט (74.08 מטר ב-1986), ו גבריאל ריינש (76,80 מטר ב-1988).

3. זריקת כידון

הכידון (שניתן לראות בתמונת הכותרת) היה כלי מלחמה ושימש גם ציידים קדומים, אך כיום הוא משמש באירוע אולימפי. האולימפיאדה המודרנית כללה אירוע זה לגברים בלונדון ב-1908 ולנשים בלוס אנג'לס ב-1932.

שיאי העולם שייכים לשני צ'כים, יאן זלזני, עם 98.48 מטר ב-1996, וברבורה ספוטקובה, עם 72.28 מטר ב-2008.

4. זריקת פטיש: זריקת ספורט

זהו אירוע סקוטי מסורתי הכולל זריקת בול עץ באורך של עד 19 מטרים ומשקלו כ-59 ק"ג
זהו אירוע סקוטי מסורתי הכולל זריקת בול עץ באורך של עד 19 מטרים ומשקלו כ-59 ק"ג.

זהו ספורט הזריקה האחרון שמתחרים באולימפיאדה. המטרה היא לזרוק כדור מתכת שמחובר לכבל פלדה, המכונה פטיש. הספורטאי מניף את הפטיש בתוך אזור ברוחב של כשבעה מטרים ומוקף ברשת לפני שהוא משחרר אותו. כל ספורטאי מקבל שלושה ניסיונות, כאשר הניסיון הטוב ביותר שלו הוא הניקוד שלו.

זה היה חלק מהמשחקים האולימפיים מאז פריז 1900 לגברים ומאז סידני 2000 לנשים. השיאים הנוכחיים שייכים לרוסיה, יורי סדיך (86.74 מטר), והפולנייה, אניטה ולודרצ'יק (82.98 מטר ב-2016).

ספורט זריקת 'תרבות'

קראנו להם 'תרבותיים' מכיוון שהם אינם חלק מתחרות אתלטיקה רשמית ולעתים קרובות, תחרויות מתקיימות רק באזור או במדינה ספציפית. בכל מקרה, הם בהחלט נראים מרתקים. הנה כמה מהבולטים ביותר:

1. קאבר טוס

זהו אירוע סקוטי מסורתי הכולל זריקת בול עץ באורך של עד 19 מטרים ומשקלו כ-59 ק"ג. מקורו בתחילת המאה התשע עשרה.

על מנת לזרוק את הקאבר, הטוסטר מצמיד את ידיו על הבסיס, מרים אותו, מאזן אותו ופשוט זורק אותו גבוה מספיק כדי שיסתובב 180 מעלות שלמות לפני הנחיתה. זה מראה ממש מרשים!

2. זריקת אבנית

זהו ספורט מסורתי גם בסקוטלנד וגם בחבל הבאסקים בספרד. המתחרה משתמש בקלשון כדי להשליך שק מלא קש על מוט אופקי. כל מתחרה מקבל שלושה ניסיונות מבלי להפיל את הרף.

3. בארה אספניולה: זריקת ספורט

זהו עוד ענף זריקה מוזר והוא ספורט מסורתי באזורים הספרדיים של קסטיליה, חבל הבאסקים ואראגון. המטרה היא לזרוק מוט מתכת במשקל 7 ק"ג לגברים וכמעט 9 ק"ג לנשים. השיא מוחזק על ידי פליקס ארוסקין שזרק 94.50 מטר ב-1957.

כמובן, יש הרבה ענפי ספורט אחרים שכוללים זריקה, כמו בייסבול למשל. האם אתה יכול לחשוב על ספורט אחר להוסיף לרשימה זו?

פופולריים