7 הספורטאים הרוסים המובילים לאורך ההיסטוריה

מה שהפך אותו לאחד הספורטאים הרוסים המובילים בהיסטוריה
קספרוב היה אלוף העולם בשחמט במשך 15 שנים רצופות, מ-1985 עד 2000, מה שהפך אותו לאחד הספורטאים הרוסים המובילים בהיסטוריה.
ספורטאים רוסים תמיד נוכחים במשחקים האולימפיים ובאליפויות העולם. הם טובים במיוחד באתלטיקה ובהתעמלות, אם כי יש גם נציגים בענפים אחרים. הנה הבחירות המובילות שלנו!

מושלם בהתעמלות והחלקה אמנותית, עם ציונים טובים באתלטיקה ובטניס, ספורטאים רוסים תמיד היו נוכחים בהיסטוריה של המשחקים האולימפיים ואליפויות העולם. במאמר של היום, נעבור על שבעה מהספורטאים הרוסים הטובים ביותר לאורך ההיסטוריה. זה הזמן לקבל השראה!

מי הם הספורטאים הרוסים הטובים ביותר?

מאז קיומה של ברית המועצות, הספורט היה חשוב מאוד במדינה הגדולה בעולם. לכן, מובן שתמיד היה נציג סובייטי - וכיום רוסי - בעמדות העליון של ענפים רבים, במיוחד במשחקים האולימפיים. לאחר מכן, נספר לכם מי הם הספורטאים הרוסים המובילים בהיסטוריה:

1. ילנה איזינבייבה

ילנה, ילידת 1982, ניצחה את שיא העולם בקפיצה במוט (נקבה) 28 פעמים. השיאים שלה היו 5.06 מטר בחוץ ו-5.01 מטר במסלול המקורה. לאורך ההיסטוריה האולימפית שלה, היא זכתה בשתי מדליות זהב (אתונה 2004 ובייג'ינג 2008) ובארד (לונדון 2012). זה הופך אותה לאחת הספורטאיות הרוסיות המובילות בהיסטוריה האולימפית!

בנוסף, היא הייתה אלופה בכל הטורנירים הבינלאומיים מ-2004 עד 2008. היא פרשה באליפות העולם במוסקבה ב-2013, עם ציון של 4.89 מטר ומדליית זהב כפרידה.

2. אנדריי קירילנקו: אחד מהספורטאים הרוסים המובילים

יליד ברית המועצות לשעבר, כדורסלן לשעבר זה 2.06 מטר החל את הקריירה שלו בספרטק בסנט. פטרבורג.

שנתיים לאחר מכן הוא זכה במדליית הזהב באולימפיאדת סידני 2000 המייצגת את רוסיה. בשנת 2001 הוא הוחתם על ידי יוטה ג'אז מה- NBA, קבוצה שבה ישחק במשך עשר שנים. הוא נבחר פעם אחת במשחק האולסטאר (2004) ופעם אחת לקבוצת ההגנה הטובה ביותר ב-NBA (2006). הוא פרש ב-2015 בצסק"א במוסקבה.

תמונה: חדשות ספורט.

3. מריה gorokhovskaya

מתעמלת סובייטית לשעבר זו הייתה אלופה אולימפית בהלסינקי 1952, שם זכתה בשתי מדליות זהב (לצוותים ושלמים) וחמש עבור כסף (ציוד לקבוצות, קפיצה, מוטות אסימטריים, תרגילי מוט ותרגילי קרקע).

זה הופך אותה לאחת הספורטאיות הרוסיות המובילות בהיסטוריה האולימפית
זה הופך אותה לאחת הספורטאיות הרוסיות המובילות בהיסטוריה האולימפית!

החלק המרשים ביותר בהישג שלה היה שעד שמריה זכתה היא הייתה בת 31... מבוגרת בהרבה מחבריה לקבוצה ויריביה!

תמונה: listal.com

4. אתלטים רוסים מובילים: evgeni plushenko

מחליק זה הוא עוד כישרון שראוי להיות ברשימת הספורטאים הרוסים הטובים ביותר. יבגני היה שמונה פעמים אלוף לאומי, שבע פעמים אירופה, שלוש פעמים בעולם, פעם אולימפיאדה (טורינו 2006) וארבע פעמים בגראנד פרי הקרח. זה הישג מדהים עבור כל ספורטאי!

תמונה: RTVE.

5. מריה שראפובה

אולי היא אחת הספורטאיות הרוסיות המפורסמות ביותר, וגם זו עם הרקורד המרשים ביותר.

שראפובה נולדה בסיביר ב-1987 וזכתה בחמישה טורנירי גראנד סלאם: פעמיים רולאן גארוס, פעם אחת באליפות אוסטרליה הפתוחה, בווימבלדון ובאליפות ארצות הברית הפתוחה. בנוסף, היא דורגה במקום הראשון בדירוג ה-WTA במשך 21 שבועות ב-2005.

באשר להשתתפותה האולימפית, היא זכתה במדליית הכסף בלונדון 2012 (היא הפסידה בגמר נגד סרינה וויליאמס).

שראפובה גם בקבוצת טניס סלאם כסף (על זכייה בכל ארבעת טורנירי הגראנד סלאם ומדליית כסף) והיא אחת הצעירות שזכו בווימבלדון.

6. אנדריי ארשבין

הרוסים אינם מהבולטים בכדורגל, אבל ברשימת הספורטאים הרוסים המובילים שלנו, יש שחקן אחד שכדאי להזכיר.

אנדריי ארשבין הוא קשר התקפי יליד לנינגרד, שהיה לו תפקיד גדול בארסנל FC באנגליה. הוא החל את הקריירה שלו בשנת 2000 ופרש בשנת 2018. באותן 18 שנים שיחק 75 משחקים עם נבחרת רוסיה וכבש 17 שערים.

7. גארי קספרוב

הוא ידוע בתור 'מאסטר השחמט הגדול' ונולד בברית המועצות לשעבר. קספרוב היה אלוף העולם בשחמט במשך 15 שנים רצופות, מ-1985 עד 2000, מה שהפך אותו לאחד הספורטאים הרוסים המובילים בהיסטוריה. אדון השחמט פרש ב-2005 ומאותו רגע הוא התמסר לחלוטין לפוליטיקה, כשהוא מתנגד לממשל של ולדימיר פוטין.

לבסוף, ספורטאים רוסים נוספים שלא נוכל לשכוח הם: נינה רומשקובה (אתלטיקה), לב יאשין (כדורגל), וסבולוד בוברוב (הוקי קרח), ויאצ'סלב איבנוב (חתירה), בוריס שאקלין (התעמלות אומנותית), יבגוניה קאנאייבה (התעמלות). קצבי), ילנה דמבנט (טניס), פידור ימליאננקו (אמנויות לחימה מעורבות), אנה צ'יצ'רובה (קפיצה לגובה), ולרי ברומל (אתלטיקה), לידיה סקובליקובה (החלקה מהירה) ואלכסנדר מדבד (היאבקות).

פופולריים