הכבד והמעי: חיוניים לבריאות הספורטאים

התפקיד העיקרי של הכבד חיוני לספורטאים
התפקיד העיקרי של הכבד חיוני לספורטאים, בהתחשב בכך שהוא אחראי על אחסון גליקוגן.
יש אנשים שמאמינים שעצם היותם ספורטאי מבטיחה בריאות טובה, עם זאת, זה לא תמיד המקרה. אם אתה מתאמן אבל יש לך הרגלים לא בריאים אחרים, סביר להניח שתרגיש לא טוב.

פעילות גופנית היא הבסיסית לניהול אורח חיים בריא. זה עוזר לשמור על המשקל שלך, זה מאיץ את חילוף החומרים, ומפחית מתח. יש צורך לדאוג לעצמך בכל דרך אפשרית כדי שאיברים כמו הכבד והמעי יישארו בריאים.

אם אתה מתאמן באופן קבוע, אתה חייב לדעת שכל שגרת אימון משפיעה ישירות על מערכת העיכול. זה תלוי בך כדי להפוך את ההשפעה הזו לחיובית; הידע על הגוף שלך הוא הדרך הטובה ביותר להגן על בריאותך.

תפקיד הכבד והמעי בבריאות הספורטאים

התפקיד העיקרי של הכבד חיוני לספורטאים, בהתחשב בכך שהוא אחראי על אחסון גליקוגן. במקביל, הוא מווסת את רמות הסוכר בדם. הודות לתפקוד טוב של הכבד, לספורטאים תהיה האנרגיה הדרושה לביצועים טובים.

ובדיוק כמו בכבד, המעי הוא חיוני. הוא פועל כמחסום המעביר חומרים מזינים וחוסם מולקולות מזיקות. אם רירית המעי הופכת לחדירה, אז הגוף נחשף לחיידקים, מה שהופך אותו לנטייה למחלות, עקב מערכת חיסון חלשה.

טיפים להגנה על הכבד והמעי

זה בסיסי שתעניק לאיברים האלה את תשומת הלב שהם דורשים כדי להישאר בריאים. ההרגל לשמור על איזון בין פעילות גופנית לפעילויות אחרות עשוי לסייע במניעת בחילות, גסטריטיס, ריפלוקס ומצבים אחרים.

לאכול באותה שעה בכל יום

מומחים ממליצים לא לאכול את הארוחות שלך עד שעתיים לפני האימון ובמהלך 30 הדקות שלאחר מכן. זאת כדי שלא תדרשו יותר מדי עבודה מהכבד ומהמעיים; כאשר אתה שבע ואתה מנסה להתאמן, האיברים הללו עלולים להיות מוגזמים.

בחר את המזונות בתזונה שלך בקפידה

זה באמת חשוב להעמיד ארוחות עשירות בסיבים וחומרי תזונה בראש סדר העדיפויות בתזונה שלך. מזונות כמו קטניות, פירות, דגנים מלאים, ירקות ואגוזים הם בחירה טובה. אכילתם תעודד את סילוק הרעלים ותסייע במניעת מחלות כמו סרטן המעי הגס.

הפחת ממתקים ומזון מעובד

תפקיד הכבד והמעי בבריאות הספורטאים
תפקיד הכבד והמעי בבריאות הספורטאים.

כל הספורטאים יודעים שהם צריכים להימנע מצריכת מזונות עשירים בסוכר, קמח מזוקק ושומנים. למרות שמדובר במאכלים מאוד מפתים, אכילתם יכולה להפוך בקלות להרגל והם לא טובים לגופכם.

אותו הדבר קורה עם מוצרים מעובדים מאוד. בדרך כלל, אנשים נופלים בפיתוי של מזון מהיר בגלל כמה זה נוח. חשוב לנסות ולהיות מודעים לתשוקות שלך ולטפל בהן בצורה בריאה.

בכל הנוגע לנוזלים כוונו לאיכות ולכמות

ככלל, רוב האנשים יודעים את החשיבות של שתיית לפחות שני ליטר מים ביום. עם זאת, ישנן דרכים להקל על הגעה לצריכה היומית שלך.

המשקאות הטובים והבריאים ביותר שעוזרים לתפקוד תקין של הכבד והמעי הם:

  • תה ירוק
  • חליטות צמחים לעיכול
  • חליטות ניקוי רעלים
  • מרק ירקות
  • תה קוקיצ'ה

ללעוס היטב את האוכל שלך

דרך לתרום למערכת עיכול בריאה היא לעיסה נכונה של המזון. באופן אידיאלי, אתה צריך ללעוס מזון עד שהוא ברובו נוזלי לפני שאתה בולע. בכך אתה עוזר לגוף שלך לספוג ויטמינים, מינרלים וחומצות; גם בעיות עיכול צפויות להשתפר.

נסו להיות נטול מתחים, גם כשאתם אוכלים

בעיות מעיים קשורות קשר הדוק למצב הרגשי שלך. למרות שזה אולי נראה קשה, אתה חייב ללמוד לנהל מתח. על אחת כמה וכמה כשמגיע הזמן לאכול: אכילה צריכה להיות זמן של רגיעה והנאה. כמו כן, כדאי לנהל את הזמן שלך כך שלא תמהר. אחד הגורמים העיקריים לתפקוד לקוי של מערכת העיכול הוא אכילה ממהרת או כאשר אתה עצבני .

אומגה 3 לתפקוד מעיים לא סדיר

אם יש לך חוסר איזון בתפקודי המעיים שלך, אתה עשוי לראות שיפור על ידי השלמת התזונה שלך עם אומגה 3, וויטמינים K ו-B. כמו כן, אתה עשוי לכלול כמה פרוביוטיקה כגון יוגורט, ופרה-ביוטיקה כדי לשפר את פלורת המעיים שלך.

להסיק

בין אם אתה מתאמן באופן מקצועי או למען הבריאות שלך, אתה חייב ליצור הרגלי חיים טובים אחרים. ודא שאתה מוצא איזון בין התזונה שלך, המצב הרגשי שלך ופעילות גופנית כדי שתהיה בריא ככל האפשר. אתה תראה את התוצאות תוך זמן קצר.