מי ברז: יתרונות וחסרונות

יש כמה יתרונות וחסרונות לצריכת מי ברז וגם מים בבקבוקים
מעבר לטעם ולהבדלים שקיימים במי ברז ובהתאם למקום מגוריכם, יש כמה יתרונות וחסרונות לצריכת מי ברז וגם מים בבקבוקים.
מעבר לטעם ולהבדלים שקיימים במי ברז ובהתאם למקום מגוריכם, יש כמה יתרונות וחסרונות לצריכת מי ברז וגם מים בבקבוקים.

מי ברז יכולים להיות טבעיים כמו מים בבקבוקים, מכיוון שברוב הערים מי הברז הם באיכות מעולה. זאת הודות לרשויות המקומיות ולמעקב התכוף, הקפדני והקפדני שהן מבצעות.

לפעמים, למי ברז יש שליטה סניטרית טובה יותר מאשר מים בבקבוקים. מחקרים הוכיחו שמיכלי פלסטיק עשויים מפוליקרבונט ו-PVC, שניהם מכילים ביספנול A (BPA). תרכובת סינתטית זו יכולה להשתחרר לתוכן הבקבוק.

יתרה מכך, כאשר אנו שורפים בקבוקים העשויים מתרכובת זו, הוא משחרר דיוקסין ופוראנים (שהם חומרים רעילים ומסרטנים כאחד) לאטמוספירה.

מי ברז מופצים בדרך כלל דרך צינורות, ללא צורך באנרגיה כדי לבקבק, לארוז ולהוביל אותם. כמו כן, עיבוד מי ברז אינו מייצר פסולת פלסטיק מיותרת או שאריות מזיקות.

תנאי אחסון והפצה, כגון טמפרטורות גבוהות, אינם משפיעים על מי הברז. גם לזה אין תאריך תפוגה.

מי ברז גם זולים יותר מבקבוקי מים. כמה מחקרים אומרים שזה עשוי להיות זול עד פי 250! זו הסיבה שצריכתו עשויה להועיל לאנשים ולסביבה.

מי ברז יכולים להיות טבעיים כמו מים בבקבוק
מי ברז יכולים להיות טבעיים כמו מים בבקבוק, מכיוון שברוב הערים מי הברז הם באיכות מעולה.

מחקרים רבים מוכיחים שהפקת שתי ליטרים של מים בבקבוקים ממותג מוכר, יכולה לייצר עד פי 600 יותר פחמן דו חמצני, מאשר ייצור שני ליטרים של מי ברז.

כדי להכין ליטר אחד של מים בבקבוק, תזדקק לשישה ליטרים של מי ברז, בנוסף לאנרגיה הדרושה לייצור ולהובלתם. מיחזור הוא גם חשוב, כי אם פשוט זורקים את הבקבוק מבלי למחזר אותו, ההשלכות הסביבתיות הן איומות.

ההשלכות של שימוש בבקבוקי פלסטיק

רוב הזמן, בקבוקי פלסטיק ומיכלי פלסטיק מגיעים לנהרות ובימים, ויוצרים איים של שאריות פלסטיק. שאריות אלו בסופו של דבר מגיעות לגוף שלך, זה נובע מחלקיקי פלסטיק שמזהמים מוצרי מזון.

בדרך כלל, המיכלים שאנו משתמשים בהם הם בקבוקים או אריזות חד פעמיות. אם לא נמצא פתרון, הפסולת שלנו תיצור השלכות חמורות עוד יותר. בספרד לבדה, 3.5 מיליון מתוך 5 מיליון בקבוקי מים מגיעים לאשפה, נשרפו או מלכלכים את הסביבה.

תעשיית המים בבקבוקים גורמת לנו להאמין שהמים בבקבוקים עדיפים על מי הברז, אבל זה רק מיתוס חברתי שמקורו בשיווק ופרסום.

החומרים שמכילים מי ברז

חומרים כמו כלור או כלורמין שימשו מאז ומתמיד כחומרי חיטוי, וזו הסיבה שהם יכולים להיכנס לברזים שלנו. כלור הוא כימיקל מזיק מאוד לבריאותנו. על פי המועצה לאיכות הסביבה של אירופה, לאנשים ששותים מים עם כלור יש סיכוי גבוה ב-93% לחלות בסרטן.

כלור יכול גם להיקשר עם חומרים אחרים וליצור trihalomethanes: נגזרות כלור המאפשרות היווצרות של רדיקלים חופשיים בגוף שלך הגורמים נזק חמור לתאים.

מצד שני, כלורמין קשור לבעיות נשימה, עור, עיכול, כליות ודם.

אלו כמה חסרונות של שתיית מי ברז; אבל אתה יכול להימנע מהם על ידי שימוש במסנן מים טוב לברז. בדרך זו, אתה יכול להימנע גם מבקבוקי מים.

חומרים נוספים שמכילים מי ברז:

  • מתכות כבדות: אלומיניום, עופרת, ארסן וכרום.
  • פלואוריד: זה לא רק מיותר כדי למנוע חורים בשיניים, אלא שהוא גם מזיק מאוד לבריאות שלך.
  • חומרי הדברה וקוטלי עשבים: שימוש יתר בחומרים אלו לא משפיע רק על המזון שלנו. הם משפיעים גם על מי השתייה שלנו, כאשר הם נספגים במערכות הגשם, השלג וההשקיה.
  • עקבות תרופות: התרופות שלנו מגיעות לנהרות ולמאגרי מים המספקים מים לבתינו. הם עמידים לתהליכים במכוני טיהור מים ומגיעים בסופו של דבר למי הברז שאנו שותים.
  • איזוטופים רדיואקטיביים: הם יכולים להגיע מרדיואקטיביות טבעית, תחנות כוח גרעיניות, תאונות גרעיניות או דליפות בשוגג בנהרות. ההשלכות עדיין בלתי צפויות.
  • תרכובות אורגניות נדיפות.

פופולריים