5 טיפים להתאוששות לאחר מרתון

הליכה או רכיבה על אופניים הם כמה תרגילים בעלי השפעה נמוכה שתוכל ליישם כדי להתאושש ביעילות לאחר מרתון
אפשרויות כגון שחייה, טרמפולינה, יוגה, פילאטיס, חתירה, הליכה או רכיבה על אופניים הם כמה תרגילים בעלי השפעה נמוכה שתוכל ליישם כדי להתאושש ביעילות לאחר מרתון.
האם אי פעם סבלת מתשישות וכאבים קיצוניים לאחר ריצת מרתון? אם תפעל לפי ההצעות הללו, תלמד כיצד להתמודד עם שלב זה בצורה טובה יותר.

ריצת מרתון היא האתגר המושלם לבחון את מצבך הגופני ואת רמת ההתמדה שלך. מעבר לסיפוק האישי שהשתתפת באחד מהאירועים הללו, כדאי לדעת גם להתאושש נכון.

מרתון הוא מרוץ למרחקים ארוכים בו משתתפים גברים ונשים כאחד. ספורט זה הוא אפילו חלק מהקטגוריה האתלטית של המשחקים האולימפיים. מכיוון שזה מאוד תובעני פיזית, אתה צריך לתת את הגוף שלך לטיפול מיוחד כדי להתאושש ללא סיבוכים.

ריצה היא מקצוע שדורש הרבה

ריצת מרתון היא ספורט שדורש הרבה ועלול לגרום להשפעות מזיקות על גופו של הספורטאי. לכן, החלמה נכונה היא לא רק חשובה, אלא הכרחית לרווחתך.

אפשר להבין שבסוף המרתון אתה בסופו של דבר כל כך מותש שכל מה שאתה רוצה לעשות זה ללכת לישון ואפילו לא לחשוב על הצעדים שאתה צריך לעשות כדי להתאושש. עם זאת, התעלמות מהתאוששות נאותה עלולה לגרום לבעיות הבאות:

איך להתאושש אחרי מרתון

ההתאוששות לאחר מרתון יכולה להיות מעט מייגעת, אך ללא ספק, הגוף שלך ירגיש הרבה יותר טוב, ותימנע מהנזקים שעלולים להשפיע על הגוף שלך כתוצאה מהמרוץ. כאן, נציג לך כמה טיפים לחידוש הגוף שלך:

1. אל תפסיק לזוז

העצה הזו מיועדת לרגע ספציפי: מיד לאחר סיום המירוץ. ברגע המדויק שתחצו את קו הסיום, תהיו כל כך עייפים שפשוט תרצו לשבת ולא לעשות דבר מלבד לנוח. אכן, עליך לנוח, אך עצירה פתאומית עלולה לגרום לסחרחורת ובחילות.

זכור שזה עתה רצתם מספר רב של קילומטרים, ולכן יש צורך בתהליך חלק למעבר בין הפעילות הגופנית בעלת ההשפעה הגבוהה לבין המצב הטבעי של הגוף. אתה צריך לאפשר לעצמך לנשום ולשרירים ולקצב הלב שלך להתייצב.

לכן, בסיום המרוץ, קחו את הזמן, האטו, והתחילו לנשום בצורה רגועה ככל האפשר. ללכת קצת; תן לגוף שלך להתאים את הטמפרטורה שלו ואפשר לשרירים שלך להירגע. לאחר מכן, אתה יכול לעשות מתיחה מהירה כדי להירגע לפני שאתה מתיישב לנוח.

2. לאכול מזון בריא

בצע תרגילי השפעה נמוכה כדי להתאושש לאחר מרתון
בצע תרגילי השפעה נמוכה כדי להתאושש לאחר מרתון.

אתה חייב לחדש את כל האנרגיה שהשתמשת במהלך המרוץ ואיזו דרך טובה יותר לעשות זאת מאשר לאכול? בזמן האכילה, הגוף שלך יקבל את אבות המזון הדרושים כדי שיוכל להמשיך למלא את תהליכי ההחלמה.

כאן, עלינו לשים לב שהמזונות שאתם צורכים חייבים להיות בריאים עבורכם; למשל, פירות, אגוזים, ירקות ועוד. אם אפשר, הימנעו מארוחות כבדות. עדיף שתאכלו כמה חטיפים כדי להרגיע את הבטן ואז תאכלו ארוחה שלמה.

3. שמור על הגפיים שלך לאחר מרתון

כשאתה מגיע הביתה, להתקלח הוא הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות כדי להתאושש. עם זאת, כדאי להימנע מרחצה במים חמים בכל מחיר, שכן זה עלול לפגוע בשרירים שלך, שכבר ספוגים בחומצת חלב.

לאחר מקלחת קרה, הגיע הזמן לטפל בחלקי הגוף שעלולים לכאוב או להיות עייפים. עדיף למרוח משחות כדי לרענן את הברכיים והקרסוליים, ובתמורה, לעשות לעצמך עיסויים כדי לשפר את זרימת הדם.

4. מנוחה

זהו אחד מעצות ההתאוששות החשובים ביותר לאחר מרתון. הגוף צריך לתקן את כל קרעי השרירים הקטנים שהתרחשו במהלך פעילות גופנית. אז, לעת עתה, מנוחה צריכה להיות בראש סדר העדיפויות שלך.

כמו כן, תן לגוף שלך לומר לך כמה מנוחה אתה צריך, אל תלך לפי מה שאתה חושב שמספיק. לא הגוף של כולם זהה; יהיו אנשים שירגישו מצוין ביום שאחרי ריצת המרתון, ויהיו אחרים שיצטרכו לנוח עוד קצת.

5. בצע תרגילי השפעה נמוכה כדי להתאושש לאחר מרתון

בימים הראשונים שלאחר המרתון, נוח שתימנעו מתרגילי השפעה גבוהה ותתמסרו לאלו שיש להם פחות השפעה. זכור כי גופך היה חשוף לתרגיל תובעני למשך תקופה ממושכת; לכן, התרגילים הקלים ביותר הם המתאימים ביותר להתאוששות לאחר מרתון.

אפשרויות כגון שחייה, טרמפולינה, יוגה, פילאטיס, חתירה, הליכה או רכיבה על אופניים הם כמה תרגילים בעלי השפעה נמוכה שתוכל ליישם כדי להתאושש ביעילות לאחר מרתון.

כפי שאמרנו בהתחלה, לסיים מרתון זה הישג מדהים, ואתם צריכים להיות גאים בעצמכם. בתורו, אתה צריך להיות אחראי ולדאוג לעצמך. היזהר והשתמש בעצות אלה!

פופולריים