מדינות עם הדיאטות הכי גרועות

העובדה שאירופה נמצאת ברשימת המדינות עם הדיאטות הכי גרועות לא מפתיעה אף אחד
העובדה שאירופה נמצאת ברשימת המדינות עם הדיאטות הכי גרועות לא מפתיעה אף אחד.
בואו נסתכל על המדינות עם הדיאטות הכי גרועות בעולם. דיאטות לא בריאות אלו נוטות לגרום לבעיות מסוימות באוכלוסיות שלהן.

היום נסתכל על שלוש מדינות עם כמה מהדיאטות הגרועות בעולם. באירופה, בקוסטה ריקה ובמצרים יש שיעורי השמנה גבוהים מאוד, בהשוואה למדינות אחרות. זו תוצאה ישירה של תזונה לקויה שלהם. למרות העובדה שלשלוש המדינות הללו יש מתכונים מסורתיים ובריאים, אוכלוסייתן נמשכת יותר לכיוון הלא בריא. נראה שבזמן האחרון מתכונים מבושלים ועתירי שומן זוכים לרווחה במקום.

אירופה

העובדה שאירופה נמצאת ברשימת המדינות עם הדיאטות הכי גרועות לא מפתיעה אף אחד. הבריאות הגרועה הידועה לשמצה של האירופאים נובעת בעיקר משני גורמים: התזונה הלא בריאה שלהם ואורח החיים הישיבה שלהם. ההשלכות של הרגלים אלו הן שיעור השמנת יתר במבוגרים, מעל 35 אחוז. זה הוביל לשיעורים גבוהים של יתר לחץ דם ובעיות כולסטרול.

התזונה של רוב האירופאים מבוססת על מזון מהיר וצריכת משקאות ממותקים. סוג זה של דיאטה משביע אותם בצורה כזו שהם לא מצליחים לצרוך מזונות טריים, כמו פירות או ירקות בתדירות המומלצת.

בואו נסתכל על המדינות עם הדיאטות הכי גרועות בעולם
בואו נסתכל על המדינות עם הדיאטות הכי גרועות בעולם.

עבור האירופים, המזון המהיר התעלה לדרך חיים והפך לחלק מהתרבות שלהם. מקובל לאכול בדוכני הדרך או לרכוש מזון מרשתות מזון מהיר בעלות שם עולמי. הליכה לסוגים אלה של אאוטלטים הפכה לבילוי או דרך להעביר את הזמן. המקומות הללו הפכו גם לתירוץ המושלם לימים שבהם הזמן קצר והתחייבויות העבודה לא משאירות זמן לבישול.

תעשיית המזון המהיר תורמת לדיאטות הגרועות ביותר

הצלחת תעשיית המזון המהיר נובעת משני גורמים עיקריים. הראשון הוא שהם מקלים כל כך על כל אירופאי לאכול במסעדת מזון מהיר. הם נמצאים בכל רחוב ובכל פינה. לא רק זה, אלא שרבים מהמפעלים הללו מספקים משלוחים לבתים של אנשים

הגורם השני הוא המחיר הנמוך של מזון מסוג זה. לא רק שהוא מוכן לאכילה ברגע שאתה קונה אותו, אלא שקניית המבורגר, נקניקייה או מוצר דומה יכולה להיות אפילו זולה יותר מאשר ללכת לחנות ולקנות מזון בריא.

כאשר פצצות הקלוריות הללו מלוות במשקאות ממותקים, התוצאה היא אחת הדיאטות הגרועות בעולם. וזה מביא איתו מגוון בעיות בריאותיות.

מצרים

במצרים יש שיעור השמנת יתר של 60 אחוז, הגבוה ביותר באפריקה. מעניין מאוד שבאותה יבשת אנו מוצאים גם את המקרים הקשים ביותר של תת תזונה ובמקביל, את אחת המדינות השמנות ביותר בעולם. הסיבות לכך שמצרים הגיעה למקום הראשון ברשימת המדינות עם התזונה הגרועה ביותר הן:

  • סוכר מוסף: המצרים צורכים סוכר בשיעור כה גבוה עד שחלק מהמומחים מתייחסים אליו כאל התמכרות. חלק גדול מהסוכר שהם אוכלים שותים בתה המפורסם שלהם. כל אחד מהם יכול להכיל שלוש או ארבע כפות סוכר בכוס אחת. אם נכפיל את זה במספר הכוסות שהם שותים ביום, התוצאה היא כמות מדהימה של סוכר. לא רק זה, אלא שהמטבח המקומי כולל קינוחים רבים ומסוכרים, כמו מסקינה או מסבוסה.
  • מזון מטוגן: בסקר שנערך לאחרונה, רוב המצרים הצהירו שהם לא אוכלים פירות או ירקות מדי יום. מצד שני, הם צורכים לעתים קרובות מזון מטוגן. זה כל כך פופולרי שכמה מצרים טוענים שאוכל מטוגן הומצא בארץ ורוב המתכונים שלהם כוללים טיגון. זה מגדיל את תכולת הקלוריות שלהם כמו גם, כמובן, את רמות הכולסטרול של המצרים.

קוסטה ריקה

היום נסתכל על שלוש מדינות עם כמה מהדיאטות הגרועות בעולם
היום נסתכל על שלוש מדינות עם כמה מהדיאטות הגרועות בעולם.

כדי לסגור את רשימת המדינות עם הדיאטות הכי גרועות, אנחנו נוסעים לקוסטה ריקה. נכון ששיעור ההשמנה אינו מדאיג כמו במדינות הקודמות. עם זאת, אתה צריך לקחת בחשבון ששיעור זה גדל פי ארבעה ב-40 השנים האחרונות.

כרגע הוא עומד על 26 אחוז. העלייה בהשמנה בקרב אוכלוסיית קוסטה ריקה מבוססת על שינויים תזונתיים וצריכה מוגברת של מזונות לא בריאים. כמה מהמזונות הפופולריים והפחות בריאים האופייניים לקוסטה ריקה הם הבאים:

  • שומנים: שומנים חשובים מאוד במטבח קוסטה ריקני. הבשרים, ואפילו הדגים שהם אוכלים, שומניים מאוד. הם גם נאכלים בדרך כלל עם רטבים. ללא ספק, כמות השומן הגבוהה במתכונים שהם מכינים, הם הסיבה הגדולה ביותר לעלייה בהשמנה בארץ.
  • אמפנדה: אחד המאכלים הפופולריים ביותר בקוסטה ריקה. הם מעוצבים בחצי עיגול, ומלאים במאכלים שונים. הבעיה העיקרית של המנה הבריאה הזו לכאורה, היא שהיא מטוגנת. לכן הוא מכיל כמות גבוהה של שומן.
  • פירות ממותקים: בשנים האחרונות הוחלפה צריכת הפירות והירקות בארץ לשומנים ושאר מזונות שאינם בריאים במיוחד. למרות שתושבי קוסטה ריקה ממשיכים לאכול פירות, רובם טרופיים. בגלל זה, הוא מכיל כמות גבוהה של סוכר.