מה לאכול במהלך שגרת אימוני החורף?

במהלך החורף
במהלך החורף, אנו זקוקים לארוחות חמות, מהירות ובריאות המתאימות לשגרת הפעילות הגופנית שלנו בחורף.
במהלך החורף, אנו זקוקים לארוחות חמות, מהירות ובריאות המתאימות לשגרת הפעילות הגופנית שלנו בחורף. גלה את רעיונות הארוחות האלה שיעזרו לך לשמור על הביצועים הספורטיביים שלך במהלך החודשים הקרים ביותר.

התזונה של הספורטאי צריכה להתאים לעונות השונות. כשהחורף מגיע עם הטמפרטורות הקרות שלו, אתה משתוקק לארוחות חמות יותר, לכן אתה צריך להתאים את התזונה שלך. אם אתה רוצה לדעת אילו ארוחות טובות יותר בתקופה הקרה הזו של השנה, המשיכו לקרוא! אנו אגיד לך מה לאכול במהלך שגרת האימונים שלך בחורף.

המפתח הוא לאכול בריא, להכין ארוחות מאוזנות, מזינות וחמות. כך הגוף שלך יהיה מוכן היטב לכל פעילות גופנית ויתאושש בצורה יעילה יותר. המשיכו לקרוא בעודנו מסבירים את המפתח לתזונה בריאה לחודשי החורף.

פירות העונה לאכילה בחורף

כבר הזכרנו את החשיבות של אכילת מזון עונתי. לא רק בגלל שהם זולים יותר, אלא גם בגלל היתרונות שמביאה אכילת פירות וירקות טריים.

פירות העונה נמצאים במצבם האופטימלי. יש להם את הטעם הטוב ביותר ואת הכמות הגבוהה ביותר של חומרים מזינים. כמו כן, אם אכפת לך מהסביבה שלך, גם הפירות האלה הם הרבה יותר בני קיימא.

פירות לכל עונה:

  • קיץ: מלון, אבטיח, תאנים או אגסים.
  • סתיו: ענבים, אפרסמון, רימון או תפוחים.
  • חורף: תפוזים, קלמנטינות או אשכוליות.
  • אביב: תותים, שזיפים או אפרסקים.

עכשיו כשאתה מכיר את הפירות של כל עונה, אתה יכול ליהנות מהמאפיינים שלהם. זכור כי הגדלת צריכת הפירות מועילה מאוד לספורטאים ולביצועים שלהם.

ירקות חמים

אנו אגיד לך מה לאכול במהלך שגרת האימונים שלך בחורף
אנו אגיד לך מה לאכול במהלך שגרת האימונים שלך בחורף.

אם יש מנה נרדפת לאכילה בריאה, זה יהיה סלט. אבל במהלך החורף, המנה הרב-תכליתית הזו נראית קרה מדי, ולכן לא מעוררת תיאבון. אחת הדרכים להמשיך ליהנות מהירקות שלנו במהלך חודשי החורף היא לבשל אותם ולאכול אותם חמים.

הכנת ירקות חמים לא אומר שתצטרך לבלות זמן רב במטבח בבישולם. לאחר מכן, נראה לך דרכים שונות להכנת הירקות שלך ולשמור על עצמך חם, לפני ואחרי האימון.

  • שעועית ירוקה ותפוחי אדמה מבושלים. מתכון מסורתי, מהיר, בריא ועשיר בחומרי מזון. צריך רק להרתיח את שני הירקות בנפרד ואז לתבל אותם במעט מלח ושמן זית.
  • ירקות מבושלים בתנור. קולפים וקוצצים כל ירק שתבחרו. אפשר להשתמש בירק אחד או לשלב רבים. מוסיפים קורט מלח ומעט שמן זית ומבשלים בתנור עד שהם מוכנים. זה קל! עכשיו יש לכם מנת ירקות שמלווה בצורה מושלמת בשר או דגים.

בישול בתנור, הרתחה או אידוי הם הדרכים הטובות והבריאות ביותר לבשל את הירקות שלך. בניגוד לירקות מטוגנים, לא תוסיף שומן נוסף ואתה שומרת על כל היתרונות התזונתיים. חוץ מזה, יש כל כך הרבה ירקות שונים לבחירה, שאי אפשר להשתעמם.

מרק

אם יש מנה חורפית טיפוסית זה מרק. עבור ספורטאים זו ארוחה מעניינת. מרק מושלם להחדרת לחות לאחר אימון. כשתסיים אימון כושר, סביר להניח שתהיה מיובש ותזדקק למים. מיד לאחר כל פעילות גופנית, מרק מושלם כי הוא מספק לך, לא רק נוזלים אלא גם חומרים מזינים.

קערת מרק ירקות דל נתרן עם סטייק בגריל תהיה ארוחה או ארוחת ערב אידיאלית ליהנות ממנה לאחר אימון החורף שלך . הבשר יספק את החלבונים, והמרק יעניק לחות לגוף.

במהלך חודשי החורף, על הספורטאים לבצע שינויים ולהתאים את התזונה שלהם לטמפרטורות הקרות יותר. זה לא אומר שאתה צריך לבלות יותר זמן במטבח, זה רק אומר שאתה צריך להכין את הארוחות שלך אחרת. זכור לקנות מוצרים עונתיים, ליהנות ממרק להחדרת לחות לגוף ולצרוך ירקות חמים.

פופולריים